Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Vzduchovka Diana 300R

  • This topic has 22 odpovedí, 5 hlasov, and was last updated 10.10.2008/00:32 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4814
      @konar

      Ahojte mam novu vzduchovku Diana 300R.Prvich 50 vystrelov bolo takych silnych ze to trhalo diabolky ale potom na druhy den akoby zoslabla a pritom som snou od strelby takmer nehybal.Neviete mi poradit cim to moze byt???

      #4816
        @arasid

        ???
        clovece jedine co mi napadlo, ze by sa mohlo jednat o malo kvalitne diabolky. Inak si to neviem vysvetlit. Nemyslim si, ze by sama vzduchovka zmenila svoj vykon. Tiez sa divim aj tomu, ze ti trha diabolky pri 240m/s ustovke. Ja mam ustovku vyssiu a este sa mi nestalo aby mi roztrhlo diabolku. Skus pouzit strelivo JSB Exact Heavy a budes spokojny.

        #4817
          @konar

          Ja som si pozeral rychlost na par strankach a vsade o nej pisu ze 340/ms.A naboje pouzivam tiez len kvalitne.Mozno vyrobna chyba alebo sa nieco poskodilo neviem.Asi si ju necham prezriet.

          #4818
            @konar

            ma kaliber 4,5mm

            #4819
              @arasid

              Noooo 340 m/s …. ak si to kupoval na Slovensku a nemas zbrojak tak sa obavam, ze takuto ustovku nedosahujes, max 230 m/s. Vsak skus si ju dat prezriet a uvidis co ti povedia, ale ak sa im zavada neukaze tak len zbytocne stratis cas, ktory si mohol venovat strielaniu.
              Nechces najskor vyskusat ine strelivo?

              #4821
                @konar

                Mam 5 druhov streliva a kupoval som to cez otcov zbrojak.

                #4822
                  @konar

                  Ale myslim ze jediny kto obedzuje vikon je Gamo.

                  #4827

                  Ahoj Konar a tie diabolky trhalo hned po vystreleni čiže vzduchom už letela dotrhana alebo ako si to myslel? A ako si spozoroval ten pokles vykonu. Skušal si aku hrubu dosku to prestreli.

                  #4831
                    @konar

                    mno ked som vystrelil na terc a pozrel som do lapaca tak s diabolky zostala len placka a ked som strielal potom poskodenie diabolky bolo omnoho mensie.

                    #4834
                      @arasid

                      Ozaj kde si kupoval tu Dianu? Nebolo to nahodou u polovnika na Vajnorskej? Ten ti to rad prezrie ak mu to donesies len mu to trosku dlhsie trva. Ozaj ta deformacia je u rovnakeho typu streliva?

                      #4838
                        @konar

                        Hej u rovnakeho typu streliva.A ano kupoval som to na Vajnorskej:laugh:
                        Tak mu to teda ukazem.
                        Diky moc.

                        #4839
                          @arasid

                          Tak ho pozdrav, ja ho zajtra idem bombardovat koli dvojnozke na ktoru cakam uz takmer dva mesiace. Dufam, ze zajtra odidem aj s nou 🙂

                          #4841
                            @tomcat

                            ak tie diabolky trhala uz v hlavni, tak jednoducho nevznikol vzduchovy vankus na dopad piestu, lebo nemalo co tesnit kedze diabolku roztrhalo… cize to malo asi efekt ako keby si strielal na prazdno, co ma za nasledok opotrebenie/poskodenie mozno pruziny mozno tesnenia mozno piestu
                            dalsia hypoteza, ku ktorej sa priklanam je, ze ak boli diabolky lahke, tak mali vyssiu rychlost a opustali hlaven skor ako dopadol piest na koniec valca, cize zasa ziaden vzduchovy vankus a strelba naprazdno

                            rozobrat a skontrolovat, i ked ja by som kaslal na to a strielal s tym tak ako to je, zaruku na to mas, vystrielaj aspom 1-2 krabicky nech si to sadne a potom sa na to treba pozriet, prejavi sa opotrebenie a pripadne vyreklamujes

                            to ze ti v lapaci zostavaju z diaboliek placky je normalne, staci ustova rychlost nad 200m/s a zarucene sa z kazdej diabolky po dopade na daco tvrde stane “pliesok”

                            pri vykonnych vzduchovkach treba pouzivat co najtazsie diabolky

                            #4842
                              @konar

                              Tie diabolky sa deformuju az po dopade na ciel a strielam s 0,53g diabolkami.Problem je v tom ze tie diabolky sa prestali deformovat tak ako predtym cize asi poklesla ustova rychlost alebo daco take.A tiez prieraznost je mensia.

                              #4845
                                @fogas11

                                nieco taketo som uz cital a myslim ze tam bol problem s tesnenim skus mu to dat pozriet lebo ak by si to otvoril padla by zaruka

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.