Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu Vzduchovka GAMO SOCOM (Hunter) 1250

Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
  • Autor
    Príspevky
  • #12585
      @1start

      Pozdravujem.
      Mate niekto skusenosti s touto vraj spickou od GAMA?? Tejto “TOP” vzduchovke vyrobca udava ustovu rychlost strely az 380m/s, co znamena, ze by mala mat energiu cez 30J. Je mi uplne jasne, ze v nasich zakonnych podmienkach to moze byt len do 15J. Teraz nedavno som si tuto vzduchovku kupil, vyvalil so za nu cca 400€ a bol som teda nemilo prekvapeny, ked som toto “super” spanielske delo vyskusal. Na zhruba 7 metrov sa standardne ceske diabolky odrazali od smrekovej dosky a ich devastacia bola asi taka, ze by sa dala mozno pouzit asi aj druhy krat. To som samozrejme vedel, ze tuto vzduchovku pre SR upravuju a ze je v pieste diera cca 3mm. Dal som sa teda do roboty, vymenil som piest (chcel som aj strunu, lebo ju vraj skracuju, ale tato skratena nebola) a vyskusal. Vysledok bol taky, ze po namazaní konkorom slahali z hlavne plamene a dymilo to ako stara musketa a o presnosti ani nehovorím. Co sa tyka sily strely, tak ta sa zvysila, ale na porovnanie so Slaviou 631 to bolo len o cosi lepsie. S631-ke udavaju rychlost strely 170 m/s. Takze to “super” Gamo po uprave mohlo mat tak odhadom cca 250 m/s a to som vyskusal viac druhov streliva a ospevovane zlate Raptory. Rad by som teda vedel co take sa ma v tej vzduchovke nachadzat aby to malo tych 380 m/s a tiez co je na tej vzduchovke za 400€ v porovnaní s inymi vzduchovkami. Co sa tyka Slavie a opracovania materialu, tak na pohlad vyzera drahsie ako to “top” Gamo.

      #12596
        @mk13

        …hmmm…nada mi nenapisat…co si cakal….precitaj si to tu cele a najdes tu kadeco a hlavne velmi vela odpovedi…pravdepodobne si kupil verziu do 7,5J a teraz to ma mozno 10J…no ak pises ze ,,slahali plamene” ….hmm…tak si jej dobre pomohol k vykonu…podla coho odhadujes tu rychlost teraz?…ak to ma 200 bud rad…

      Zobrazujú sa 2 príspevky - 1 až 2 (z celkového počtu 2)
      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.