Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3863
      @sovicka

      Dobry den, som polovnicka, vlastnim gulovnicu a brokovnicu, avsak mam z nejakeho dovodu zaujem kupit si vzduchovku znacky LIDER 44 – 5,5 mm kaliber, rychlost 210 m/s. Viete mi povedat svoje skusenosti s nou? Do akej vzdialenosti ma silu, ci mi bude stacit aj bez optiky? Vraj do 50 m uz jej sila klesa a pada rana.
      Dakujem. Sovicka

      #3866
        @diabolo

        Ak môžem poradiť Lidru sa vyhni oblúkom, mal som ho a po krátkom čase som ho predal, je to jedna z najhorších vzduchoviek, vyrobené v Číne, nekvalitné spracovane, o presnosti sa absolútne hovoriť nedá, hneď mi ju začala chytať hrdza. Odporúčam priplatiť a kúpiť kvalitu a to v podobe Slávie, je jedno či 630, 631 alebo silnejšiu 634. Spracovaním aj presnosťou sú na úplne inej úrovni. Alebo pozrieť nejakého Hatsana aj keď podľa mňa sú Slávie lepšie (vec názoru). Inak máme založené fórum o vzduchovkách tak píš tam.;)

        #3868
          @tomcat

          presne tak, pokial je zaujem o dusevne zdravie a zdravie koncatin a aspom troska kvalitnu vzduchovku tak Lidra nebrat, akakolvek slavia spravi lepsiu pracu, aj ked za troska vyssiu cenu
          kaliber treba zvolit podla ucelu a samozrejme aj vzdialenosti, pokial to ma splnat nasu legislativu tak ta 5,5 bude dost pluvatko…

          #3869
            @sovicka

            Chlapci, vdaka za radu. Pozrela som si Hatsana, cena dobra, sila vsak tak do 15J. Predbezne som sa rozhodla pre Slaviu 634, zosilnenu 631. Sila do 17 J. Maximum cena do 5000.-Sk.Je sice kaliber 4,5 mm ale vraj je dostatocne silna na lov m. zv. Rychlost neviem. Mam pozicanu Slaviu 630, rok vyroby 1970, ale je slaba. Asi treba vymenit spruzinu. Dozvedela som sa, ze na niektore vyssie kalibre vzduchoviek potrebujes aj zbrojny preukaz. Viete o tom nieco viac?

            #3877
              @tomcat

              Slavia 634 sa robi aj v kalibri 5,5mm
              legislativa pri vzduchovkach hovori jasne, bez zbrojaku max do 15J, nespecifikuju ci je aj kaliber obmedzeny, cize nie je
              Treba si uvedomit ze 15J pri 4,5mm bude lietat cca 235-240m/s
              pri 5,5mm to bude 170-180m/s ak to ma byt v medziach zakona… treba si predstavit tu balisticku krivku.

              Ked danu vzduchovku kupis ako novu, urcite nebude dosahovat reklamovany vykon, zvycajne byva nizsi. Nie je problem ho dosiahnut. Pri slaviach je ta vyhoda ze ju rozoberes za 3 min. Nasledovne musis pre minimalizaciu trenia vylestit lestiacou pastou piest, premazes (bacha na dieselovanie, nestrielalo by to konzistentne a mohlo by ti odpalit tesnenie, a preto je idealne pouzit na mazanie piestu silikonovy olej, na pruzinu nejaku vazelinu), poskladas za cca 5 min. (zalezi od tvojej sili ci dokazes stlacit pruzinu bez dakoho pomoci).
              Garantujem zvysenie vykonu…

              Edit:
              Inak tato tema aku vzduchovku sa tu uz prebera v sekcii “Bez zbrojaku…” pozri sa aj tam, najdes tam omnoho viac informacii…
              konkretne myslim toto https://www.horar.sk/index.php?option=com_kunena&Itemid=26&func=view&id=59&catid=49&limit=10&limitstart=0

              S tym lovom to ako myslis? Sak vzducjhovkou je lov zakazany, to by si ako polovnicka (ako pises) mala vediet… max nejaky potkan alebo mys sa toleruje…

              Musis si tiez uvedomit jedno, cim vykonnejsia pruzinovka vzduchovka, tym viac kope, tym viac narocnejsia na presnu strelbu.

              #3878
                @arasid

                Sovicka ak sa da pis do temy Bez zbrojneho preukazu – vzduchovky. Tam je uz vacsina spomenuta a okrem toho pripoji sa tam asi viac ludi 🙂
                No a ked uz pisem tak odporucam Slaviu 634, ktora je zo Slavii najsilnejsia – ustovka okolo 230 m/s. Ja som mal Slaviu 631 a bol som s nou spokojny, je presna, spolahliva a pekna 🙂

              Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.