• This topic has 66 odpovedí, 17 hlasov, and was last updated 04.02.2019/11:40 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #21203
      @akela

      Ja mam dojem ze s puskami je to ako s potravinami v EU, co ma horsi rozptyl na stole v skusobni ide na vychod a to mi nikto nevyhovori. 243ka potrebuje 60cm hlaven a je aj po mojich skusenostiach extremne citliva na rozne druhy streliva, ale ten rozptyl je desivy. Ak je v poriadku montaz a optika. Na nastrelny terc sa da dat hocico. Puska je na reklamaciu viac ako zrela.

      #21204
        @kiri

        S tými potravinami a smer východ jednoznačne súhlas. S kvalitou zbraní tak podobne. Tu sa iste s Akelom stretneme. Nedávno sme riešili 243Win – ale v spoľahlivej a úplne novej (úloženka !) ZKK tiež u Fraňa na strelnici. Montáž a optika sa kupovala tam a aj sa to zmontovalo – robil to ich technik – a veľmi spoľahlivo – traja sme boli pri tom – všetko ako má byť. Nastreľovanie už bolo fúúúúúúha…až tretie náboje sadli – Geco nie, Federal nie a až Hornady sadli. 243Win je vyberavá suka…

        #21206
          @tibi2

          A je to tu. Toto som pred pár mesiacmi hovoril kamarátovi – vozia sem samé šunky. Vyzerá to ako nová guľovnovica, ale strieľa to ako vyjazdená 30 ročná haraburda. Kúpil novú guľovnicu a nie a nie nastreliť. menili sme 2 montáže a dva puškohľady. Hádajte aký to bol kaliber ??????? :woohoo: Nakoniec po dlhom váhaní ju predal.

          #21207
            @mdok1

            Aj keď má 243W určitú citlivosť na náboje, nie toľko. To je ozaj veľa. Čiže, ak rátame, že montáž a puškohľad je v poriadku, tak potom je potrebné nechať vystreliť zo zbrane aj niekoho iného, u koho je predpoklad alebo istota, že vie strieľať. S doteraz použitými nábojmi, ale aj inými, iného výrobcu. Potom dať dole puškohľad na streliť na mieridlá s bližšej vzdialenosti s tými istými nábojmi. Ak to bude pretrvávať, potom reklamácia.

            #21209
              @lovec

              Informácie tu uvedené sú tak všeobecné a nekonkrétne, že z toho nebude múdrejší nikto. Asi v zmysle: “Sused si kúpil auto, ale furt sa kazilo. Mal si radšej kúpiť iné.”

              Presne v takomto duchu sa nesie debata. Neznalosť a naivita.

              #21210
                @coloss

                ako tak čítam tak najmenej konkrétny je len ten tvoj príspevok

                #21217
                  @lovec

                  Tak to sme si tvojou logikou 1:1 :woohoo:

                  Ale chápem, ľudia majú radi rozprávky. Absencia dát, faktov a vedomostí sa v nich ľahšie prehliadne. 😉

                  #41255

                    Lovec, dlho Ta sledujem na rôznych fórach. Vidím to ako začiatočník (ktorý ma viac rokov ako Ty) tak, ze dobrých 99% sa Ti jednoducho nerovna a zvyšné percento pozerá iba z dialky. Toľko plus, teraz príde mínus. Ak chceš niekomu pomôcť (získať prehlad/vedomosti/rozsirit obzor atď.) neurob z iných debilov bez ohľadu, ze máš pravdu. Od kedy to ja robím v živote, viac ľudí sa odo mňa učí. Pokiaľ som to nerobil, bol som pre nich  iba arogantný č. a nepočúvali iba tak nejako z princípu. Úcta k iným robí divy. Vo všeobecnosti ďakujem za každý tvoj jeden príspevok.

                    #42157


                      <h1 class=”title style-scope ytd-video-primary-info-renderer”>Разделка Сибирской косули Ножом ЛУЧ</h1>
                      Páni, o tomto som viackrát hovoril. Mnohí neskúsení poľovnící, ktorí majú telefóny a strelených 5 – 10 ks zveri, ktoré maximálne vyvrhli a odviezli – ani nevedia, ako to pod kožou vyzerá, lebo zver nederú. A je jedno, ako dlho ten človek poľuje – dôležité je, čo reálne robí. Ak nerozoberá – nemal by písať, lebo nevie, o čom píše. Tu je videjko, kde cca od 5,50 min je vidieť, čo je pod kožou – schované pred zrakmi neskúsených. Preto mi je smiešno, ak niekto opisuje aký je to super náboj a že nepodlieva. Ak si LOVEC odreže – skôr nechá odrezať hlavu trofeje – a ostatné ho nezaujíma – tak je spokojný s nábojom – ako krásne loví. A nevidí – ale píše, aký úžasná náboj to je.

                      Tu je – od tej 6-tej minúty – krásne vidieť – ešte ten dráč aj odstúpi, aby to kamera pekne zosnímala , prečo je AJ 243Win – v podstate náboj triedy Magnum v ráži 6mm .243 – na vzdialenosti do 150m prirýchly a silne predimenzovaný. Takéto som osobne dral po mnoho večerov. A ešte experti, čo to bachli od lopatky šikmo a bachor sa nevyvrhoval, ale vylieval..a super je, ak to trafí na výstrele stehno – to potom naozaj prskajú, ak ho dostanú. A dohoda s hospodárom je, že to dostanú vždy! Všetko rozbité – nech sa učia. A toto by som dal do zákona. Oveľa rýchlejšie to pochopia – aj debili – dilinovia tiež – aby niekomu nebolo ľúto ( najmä tým, čo sa práve pocítia oslovení…ostatní budú iste len a len súhlasiť.)

                      Doprajem každému takému strelcovi toto drať pred starými a skúsenými poľovníkmi. A počúvať tie komentáre. A či dostane povolenku aj na budúci rok. Tomuto sa hovorí pľundrovanie zveri..

                      #42644
                        @lovec

                        …. Ak chceš niekomu pomôcť (získať prehlad/vedomosti/rozsirit obzor atď.) neurob z iných debilov bez ohľadu, ze máš pravdu. Od kedy to ja robím v živote, viac ľudí sa odo mňa učí…

                        Učenie prenechám iným, s radosťou.

                        Reagujem na nezmysly, šírené po poľovníckych fórach. Ak má ich autor pocit, že je za debila – jeho problém. Nikto mu nekázal písať blbosti. Môže sa z toho poučiť a využiť informáciu vo svoj prospech v praxi. Takisto sa môže aj nepoučiť a byť za vola aj naďalej. Každého slobodná voľba.

                        #42645
                          @lovec

                          Mnohí neskúsení poľovnící, ktorí majú telefóny a strelených 5 – 10 ks zveri, ktoré maximálne vyvrhli a odviezli – ani nevedia, ako to pod kožou vyzerá, lebo zver nederú. A je jedno, ako dlho ten človek poľuje – dôležité je, čo reálne robí. Ak nerozoberá – nemal by písať, lebo nevie, o čom píše. Tu je videjko, kde cca od 5,50 min je vidieť, čo je pod kožou – schované pred zrakmi neskúsených. Preto mi je smiešno, ak niekto opisuje aký je to super náboj a že nepodlieva. Ak si LOVEC odreže – skôr nechá odrezať hlavu trofeje – a ostatné ho nezaujíma – tak je spokojný s nábojom – ako krásne loví. A nevidí – ale píše, aký úžasná náboj to je.

                          Demagógia v priamom prenose.

                          Ty si si zase našiel nejaké video na youtube, kde chlap predvádza voľajaký nôž. Ako bol ten kus strelený, čím bol strelený, ako ďaleko bol strelený – o tom mlčíš. To ti však ani v najmenšom neprekáža v tom, aby si to našil práve na 243 Win. Škoda, že si to video nemal k dispozícii pred časom, vtedy si to mohol hodiť na 338 Win Mag. Tak či onak by to malo NULOVÚ výpovednú hodnotu, pretože hentak podliaty kus môže byť po ulovení desiatkami ďalších kalibrov, desiatkami iných striel a to, že je tam X ďalších faktorov, o tom ani nehovoriac. Tebe to však nevadí, ty si schopný postaviť argumentáciu na tak nesúvisiacich veciach, že až. Mňa to však neprekvapuje, to je proste tvoj spôsob debaty. Nevieš sa jednoducho oslobodiť sa od uvažovania v rovnici, že použitý kaliber=účinok. To, že použitá strela, umiestnenie zásahu, vzdialenosť a správanie zveri pred výstrelom sú asi tak miliónkrát podstatnejšie ti asi nemá zmysel po stotisíci raz opakovať.

                          Aby som to v skratke zhrnul, znovu si si vymýšľal – diplomaticky povedané. Prečo? Lebo samotný autor videa píše v kometároch nižšie toto: стреляли метров с 80-ти калибр 30-06 – ak ti už vyfučala ruština a azbuka, tak je reč o kalibri 30-06 Springfield a výstrele na vzdialenosť 80 metrov. Ale budeš tu vykladať bludy o 243 Win, ach jaj…

                          Nedáš teraz na oplátku nejakú bájku o tom, ako rozbíja 30-06?

                          …prečo je AJ 243Win – v podstate náboj triedy Magnum v ráži 6mm .243 – na vzdialenosti do 150m prirýchly a silne predimenzovaný. Takéto som osobne dral po mnoho večerov. A ešte experti, čo to bachli od lopatky šikmo a bachor sa nevyvrhoval, ale vylieval..a super je, ak to trafí na výstrele stehno – to potom naozaj prskajú, ak ho dostanú. A dohoda s hospodárom je, že to dostanú vždy! Všetko rozbité – nech sa učia. A toto by som dal do zákona. Oveľa rýchlejšie to pochopia – aj debili – dilinovia tiež – aby niekomu nebolo ľúto ( najmä tým, čo sa práve pocítia oslovení…ostatní budú iste len a len súhlasiť.)

                          Doprajem každému takému strelcovi toto drať pred starými a skúsenými poľovníkmi. A počúvať tie komentáre. A či dostane povolenku aj na budúci rok. Tomuto sa hovorí pľundrovanie zveri..

                          Ako je definovaný Magnum náboj? Teda okrem komerčného označenia v jeho názve? To by ma zaujímalo…

                          Do zákona by sa malo dať, že poľovník každoročne aspoň raz predvedie streleckú výkonnosť a až potom mu bude udelená povolenka. To by bolo nárekov, nadávania a vymýšľania stoviek spôsobov, ako to “po slovensky” odrbať….

                          Starý a skúsený poľovník je realista, ktorý chápe, že nie každá rana je 100% – a tých je vďaka streleckej neschopnosti a problematickým podmienkam pri výstrele veľmi veľa – a nie vyškerený chytrák, čo akurát  kibicuje pri vyvrhovaní a vo vrecku má pritom do svojej medveďobijky štyri náboje od troch rôznych výrobcov, najlepšie každý s inou strelou.

                          #42668
                            @kiri

                            Demagógia v priamom prenose – áno – ale TVOJA DEMAGÓGIA, lebo odvádzaš pozornosť od podstaty a presvedčuješ tu ľudí, že som písal iné, ako som naozaj písal.

                            Ja som vôbec netvrdil, že to bolo strieľané 243jkou (aj keď je to v tejto téme) – ale preto, lebo takéto poškodenie zveriny robia tie náboje, ktoré ľudia zle používajú.

                            O toto ide – cit: Tu je videjko, kde cca od 5,50 min je vidieť, čo je pod kožou – schované pred zrakmi neskúsených – o poškodenie.

                            Vôbec neskrývam – to každý vidí, že ide o predvádzanie noža – a každý si dočíta, o čo ďalej ide – ale ja to NESKRÝVAM a ani inak nenazývam – menujem čas, kedy je to zaujímavé pre poškodenie diviny.

                            To ty zavádzaš a odvádzaš pozornosť na iné .

                            Neviem, či mi je ľúto, alebo smiešno, že máš zo mňa koprivku – ale to ja liečiť nebudem. Máš svoj Občiansky preukaz a môžeš sa prezentovať ako len chceš. A vieš.

                            Vravím, že niet zlého náboja, len ho – ich  ľudia zle používajú.  Toto videjko ukazuje pravdu, ako to dopadá – len neviem, prečo toto schvaľuješ. Ja som k tomu napísal – a aj ty si to sem skopíroval – a za tým si stojím : prečo je AJ 243Win – na vzdialenosti do 150m prirýchly a silne predimenzovaný.

                            Je tam napísané:    AJ 243Win –  nie je tam napísané, že toto je 243Win – capito?

                            Nuž a – myslel som aj na to, že budeš sa cítiť oslovený – tak som napísal slovo LOVEC veľkými  ZNAKMI – písmenami – aby si sa necítil priamo oslovený, lebo tvoja prezývka tu je lovec písané s malými ZNAKMI – písmenami – teda nejde o spomínanie teba. Nuž ale – urobil som všetko, aby húska nezagágala…len…hmm…ale inak súhlasím s tebou, lebo veľmi správne píšeš: “pretože hentak podliaty kus môže byť po ulovení desiatkami ďalších kalibrov, desiatkami iných striel” – a o to práve ide – vyhnúť sa tomu a nepoužívať tie desiatky kalibrov a striel. A toto by sa malo učiť – čo je správne a čo nie.  Lenže ty sa tváriš, že toto nie je podstatné a že toto je vlastne normálne a prípustné. Možno je to škoda, lebo odborne si asi dosť dobre na tom, ale čo to ostatné? – napr. ETIKA?

                            #42669
                              @lovec

                              Argumentačná núdza ťa žene znovu do paranoje….

                              Na videu, kde bol kus strelený so Špringfildom chceš dokladovať účinky AJ 243 Win. Nuž, nazvime to neortodoxné… Inými slovami, nezmysel.

                              Keď to uvediem na pravú mieru, tak v zúfalstve vyrukuješ s tým, že ja to schvaľujem. Vrať sa o pár riadkov hore a stopäťdesiatkrát si prečítaj môj príspevok.

                              No a prečo je teda tá 243 Win predimenzovaná? A prečo je to podľa teba Magnum? Nejako som sa odpovede nedočkal, okrem toho, čo si už trikrát zopakoval. Prirýchla a prisilná do 150m. Ale prečo, to zostalo tajomstvom. S 243 Win som čo-to odpoľoval, ale nestalo sa mi, že by som z toho mal nejaký Magnum zážitok. Samozrejme, nepchal som do toho Sellier&Bellot, takže som sa asi ochudobnil o nejaké jedinečné momenty.

                              Učiť čo je správne a čo nie… no ty brďo. Už je to tu, politické školenie mužstva. A kto rozhodne, že čo je správne?

                              Aporopó, a čože sa ty utiekaš zrazu k etike? Rozbitý a podliaty kus je bežná vec – ja to neschvaľujem a tomu som sa prispôsobil. Naučil som sa zodpovedne strieľať a používať v rámci možností tie najvhodnejšie a najúčinnejšie prostriedky.

                              Na jednom českom fóre majú veľmi poučnú sekciu, volá sa tuším účinky guľových kalibrov na zver, je to tam pekne podelené – srnčia, čierna atď. a s popisom kalibru, strely, vzdialenosti, okolností… Doporučujem preštudovať. Len s videom z youtube tam človek moc vody nenamúti. Chvalabohu. Tamojší admin by ťa za také bludy, aké tu šíriš zablokoval raz-dva. Tu treba na teba pracne reagovať, aby to došlo nejakého konca-kraja.

                              #42685

                                Lovec, tak náhodou ja o to učenie od Teba stojím. Príspevky od Teba si čítam opakovane, no často ich neviem uchopiť (môj problém). Problém je však sucasne, ze Kiriho príspevky su mne subjektívne zrozumitelnejsie, no následne ich vyvracias. Teraz sa v tom vyznaj. Sam si povedal, ze učiť sa treba od najlepších, no keď chcem aplikovať Tvoju radu (a učiť sa od Teba), odkazujes, ze to prenechas iným. Ja nepotrebujem, aby si ma mňa reagoval, ja stojím o Tvoj názor, no to a aj o Kiriho. Ale rovno Ti hovorím, reči (ktoré si nepovedal) ala ver si komu chces, si vy skúsenejší nechajte. Lebo o hádku staby Fico vs Matovic my začiatočníci záujem nemáme.

                                #42686
                                  @slavoslav

                                  kiri: presne ako ti lovec povedal. To co tu predvadzas je demagogia a neodbornost v jednom spojena s precenovanim vlastnych vedomosti a pritom kazdemu kto sa co i len trochy vyzna je jasne, ze mas len povrchne znalosti. Zaposobis svojim profesorskym stylom jedine na uplnych novacikov. Taky chrobak truhlik.

                                  Z tychto diskusii si spravil zumpu a bol si jednym z halvnych dovodov preco som sem prestal prispievat. Vzdy zalaha tvojich komentov o nicom svojho casu ked si sa tu objavil.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 67 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.