• This topic has 16 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 27.01.2009/18:41 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2368
      @bossss

      Poznáte toto niekto? Je to vhodné strelivo na srnčiu?

      #2373
        @jager68

        Skus a uvidis.:laugh: 😉

        #2374
          @heron35

          bossss napísal:

          Poznáte toto niekto? Je to vhodné strelivo na srnčiu?

          Áno môžes s týmto strelivom kľudne loviť aj srnčiu.
          Osobne by som radšej zvolil ľahšiu strelu, ale asi si už kúpil.

          #2376
            @lovec

            bossss: optimalne to teda velmi nie je.Prilis vysoka rychlost a pomerne makka strela.

            heron: este lahsiu strelu do 300WM??? Naco,preboha?:dry:

            #2394
              @jager68

              300WM je uz ,,statocna” pecka. ,,Lahku” strelu do tohto kal-teda nieco okolo 9,1g by som asi pouzil akurat na vysoku.Neviem ci sa v tomto kal.vobec laboruju strely pod 10g. Velmi opatrne by som s tym poloval srnciu.Videl som kamosa,ktory si to kupil,lebo mu povedali,ze 300WM je najlepsi kal. a dostreloval diviaka,tak 60-70kg.Rozpolil ho po chrbtici.B)

              #2395
                @lovec

                No toto mi pripada ako prazvlastna logika.Cim lahsia strela,tym vacsia zver?(bavime sa o klasike Pb jadro+tombak plast?).To, ze tvoj kamos rozpolil diviaka nie je chyba kalibru,ale strelca.Takisto by to mohol urobit s 9,3×62,alebo 8x64S alebo s niecim inym podobnym…nemyslis?Pripomina mi to dalsiu verziu ludovych prihod na temu zly Magnum.Ze to bola rana na chuja nevadi,kaliber je na pi… ten za to moze.

                Inak strely pod 10g laboruju skoro vsetci:

                Prvi partizan 300WM
                – 9,7g SP (Vo=990m/s)

                Norma 3OOWM
                – 9,7g Nosler BST (Vo=991m/s)
                – 9,7g Barnes TSX (Vo=980m/s)

                SAKO 300WM
                – Super Hammerhead 9,7g (Vo=1035m/s)

                Winchester 300WM
                – 9,7g Supreme Elite XP3 (Vo=994m/s)

                Remington 300WM
                – 9,7g PSP CoreLokt (Vo=1003m/s)
                – 9,7g CoreLokt Ultra Bonded (Vo=1003m/s)
                – 9,7g PSP CoreLokt (Vo=808m/s)

                Federal 300WM
                – 8,4g Barnes TSX Tipped (Vo=1066m/s)
                – 9,7g Speer Hot-Cor SP (Vo=960m/s)

                #2398
                  @jager68

                  Uplne vpohode.Ja tiez polujem S MAGNUM kalibrom.V mojom pripade je napr, 10,5g strela viac doporucena na vysoku ako napr.11,5g.ale to neznamena,ze 11,5-ka je zla.Naopak.
                  Pri vys.rychlostiach narobi lahka strela viac ,,neplechy” vyssia ranivost. Dolezita je aj konstrukcia samozrejme.Prave preto som presiel na Norma Swift Scirocco-9,72g.Pomerne tvrda strela-silny plášť.Netriesti sa okamzite a potrebuje znacnu prekazku,aby sa deformovala.Tuto strelu pouzivam doslova na vsetku zver s minimalnym poskodenim diviny.Strelba ma byt pokojna aj rozvazna.Zvlast s magnum kal.Inak Normu BST som este neskusal.Mas s tym skusenosti? Nieco ako Accubond?

                  #2399

                    Ahojte šialenci, tiež som sa smial, keď si u nás dvaja kúpili magnum 300W. Už po ulovení prvého srnca sa prestali smiať. Polovicu museli vyhodiť. Neviem čo sa všetci ženú za silnými kalibrami? Načo ti je v našich končinách magmum?

                    #2400
                      @jager68

                      Ja mam len 7cku.To je v pohode.Kolegovia ti povedia,ze je to v norme.300WM by bolo aj na mna asi trosku vela.ALe ……

                      #2402
                        @lovec

                        Swift je pre teba dobra volba,BST nema spajany plast s jadrom,je to pomerne stara konstrukcia od Noslera,Accubond je podstatne modernejsi (spojene jadro a plast) a z praxe je overeny ako spolahlivy.

                        Kriteria aku strelu s akou vahou na aku zver pouzit sa mi velmi nechce rozoberat,ja som si vybral a som spokojny.Pozostatkov z ery skusania klasickych konstrukcii mam plnu skrinku-vsemozne strely od najroznejsich vyrobcov.

                        #2405
                          @lovec

                          bb hospodar: Toto je presne to,co som spominal predtym-prihody a bajky bez konkretnych udajov(aka strela,vzdialenost,umiestnenie zasahu…)ale zato maju spolocneho menovatela-v hlavnej ulohe ZLY magnum.

                          Kedy si uz ludia uvedomite,ze tvar a objem nabojnice nema na vysledok ziaden vplyv.Za to ako bude zver po uloveni vyzerat nesie zodpovednost strelec SPRAVNYM umiestnenim zasahu (a to je velka vacsina polovnikov doslova biednymi strelcami…) a pouzitim VHODNEJ strely.

                          Otazka naco je komu kaliber,ktory sa oznacuje ako Magnum,sa mi zda byt trochu naivna.Ked srnca trafis nahovno,povedzme zboku cez obe lopatky,rozdiel medzi 7×64 a 300WM nezbadas…

                          Osobne mam 30-06 a 223R,aby si snad niekto nemyslel, ze si obhajujem len to svoje.

                          #3018
                            @pepies

                            Plne stebou súhlasím na čo je v našich končinách niekomu 300wm.Je to zbytočne silný a predimenzovaný náboj.A určite by som do neho nepoužíval strely SST a hlavne nie 150gr.Použil by som Hornady Interlock ten tak nerozbýja ako SST ale je menej presný.Hornady ho robia v tejto ráži do 220gr.Určite by som doporučil tažšie strely.Ja som tie 150gr.SST používal v 308w.Neodbiehalo nič to je pravda ale ked som raz s nou strelil lanštiaka na krk tak mal výstrel ako keby som ho trafil S-balom.

                            #3021
                              @joonis

                              Súhlasím s tým, čo tu napísal lovec. Všetko je to o dobre umiestnenej rane a nie o náboji. Ruku na srdce, koľký z vás páni kolegovia ste si boli svoju pušku pred sezónou vyskúšať na strelnici? Dovoľujem si odhadnúť, že možno 1-3% tak urobilo. A čo ostatní ? Kašlete na to a potom sa sťažujete na strelivo.

                              #3430

                                Veď ani o mnoho lepší kaliber nemáš. Balistika je podobná ako pri S-bale

                                #3438

                                  ako pri Sbale? :woohoo:

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.