Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #19730

    Zdravím všetkych polovníkov.Kupil som si novú gulovnicu CZ 557 v kalibri 308win.Zastrelil som ju na naboj SB-11,7g.Chcem sa opytat na vas nazor.Polujem v revíry kde je srncia,diviačia a jelenia zver.Rozhodoval som sa medzi Europskou legendou 7+64,ale nakoniec som sa rozhodol pre,už spominany kaliber 308win.Niektory polovníci tento kaliber odsudzujú a iný ho chvalia.Cital som jeden príspevok polovníka z Ceska a on písal o kalibry 308win,ze je to naboj vyvyjany pre armadne účely nie je vhodný na polovanie.Tak my prosím vás poradte,kto uz mate tento kaliber 308win,ake s nim mate skúsenosti a popripade,ake naboje volit pri love zvery.Dakujem.Lesu a lovu zdar.

    #19731
      @volodo

      Ahoj Kivoš, kaliber 308W je v pohode. Porovnávať s inými nebudem, to sa ani v podstate nedá. Aj tak si každý bude obhajovať ten svoj “jedine správny a najlepší” kaliber. Na reči o vojenskom kalibri sa vykašli. Do 308 máš veľký výber streliva. Moje výhrady sú len snáď k strelivu od SaB. Nebudem zatiaľ rozoberať, rozhodni sa sám. Mne sa osvedčilo strelivo od RWS, Federal, Norma a veľmi spokojný som s Hornady. Teraz mám nastrelené na Hornady Superformance 165gr GMX. Doteraz som nič lepšie neskúšal.

      #19732
        @jaro005

        caw,cal.308w velmy dobry,mam cz 550 v tomto cal. strielam normu-ok.cesky polovnik nech si pozrie ako je kalibrovany naboj pre armadu a rozdiel pre lov,zdar

        #19738
          @lkilvady

          Prajem pekný večer.
          Myslím si,že výber kalibru 308 W je dobrý.Je pravda,že bol vyvinutý pre vojenské účely,čo je skôr výhoda,pretože je to náboj dobre vyladený a presný.Tento kaliber sa bežne používa do odstreľovačských pušiek na stredné vzdialenosti.Výber poľovníckeho streliva je veľký.Treba len vyskúšať,ktorý náboj bude Vašej hlavni vyhovovať najviac.Ja by som Vám odporučil od Normy náboj so strelou Nosler Partition alebo Swift A-Frame.Obidve strely sú dvojjadrové a presné.
          S pozdravom Kilvády.

          #19739

          Prajem pekny vecer.Dakujem za odpoved vela ludi polovnikov my povedalo,ze som
          kupil dobre 308win.Ma na vyber vela streliva a gramaze.Teraz mam kukupene GECO 11 gramove uvidim,ako sa spravaju pri nastrele.Uvazoval som aj o Normach,ale casom sa uvidi.Ostavam s pozdravom LESU A LOVU ZDAR.

        Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.