• This topic has 32 odpovedí, 6 hlasov, and was last updated 28.12.2008/13:56 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6416
      @vlad

      Zdravím, ma niekto prakticke skusenosti s timto kalibrom…?

      #6417

        Nema chybu. Tam kde ini koncia, mi zaciname.

        #6427
          @seky

          Mám 300 WSM, čo sa dá v podstate s 300 WM porovnať. V podstate to šlape na rovnakých úsťových rýchlostiach aj rovnakej váhe striel aj keď u 300 WM je možná asi väčšia variabilita pri laboráci streliva. Zatiaľ s tým nemám bohvie aké lovecké skúsenosti, ale dosť som sa pred kúpou zbrane tohto kalibru oň zaujímal a popri tom som sa rozprával aj s ľuďmi, ktorý majú 300 WM. Zhodne všetci tvrdili, že pokiaľ nevyskúšali neverili a boli spokojný so slabšími kalibrami. Keď vyskúšali, tak už by si 300 WM, 300 WSM, 7 mm Rem.mag a pod kalibre nedali vziať.
          Dnes som svoj Steyr Manllcher Pro hunter, ktorý mám nastrelený na 100 m + 3 cm skúšal na 200 metrov. Rozptyl 4 cm a bolo to cca. 2 – 3 cm pod stredom. Viem, že to nieje žiadna sláva, ale či Ti jeleň stojí na 50 alebo 250 metrov, vždy zasiahneš srdce /ak dobre mieriš/ a určite nebudeš zháňať farbiara na dohľadávku, energie je ešte aj na 300 metrov haba kuk.

          #6429

            Seky, to si spravil velky skok z tej ruskej humpory na samopalaky az na Manlichera:huh: :huh: :huh: Dokonca aj kaliber si vybral dobre, co Ta osvietilo? Tu haluz si zapichol k rajcinam, alebo si nasiel nejakeho zufalca, co to kupil? Lovu zdar.

            #6435
              @308w

              Seky – myslím že až tak super tento kal. do našich podmienok nieje – bral by som ho jedine na to na čo bol určený a to- streľbu na dlhé trate 300m a viac . Ale proti gustu žiaden dišputát .

              #6436

                Nechcem polemizovat, lebo aj tak to nema vyznam, ale este som nepocul o niekom, co by poloval s 300-vkou a vymenil ju za nieco mensie. Ked mozem strielat na 300 metrov, mozem aj na 50, ale opacne asi tazko. Neviem preco by nebola do nasich podmienok, co jej tu ma vadit? Kysly dazd?

                #6437
                  @jager68

                  Pajero123 napísal:

                  Nechcem polemizovat, lebo aj tak to nema vyznam, ale este som nepocul o niekom, co by poloval s 300-vkou a vymenil ju za nieco mensie. Ked mozem strielat na 300 metrov, mozem aj na 50, ale opacne asi tazko. Neviem preco by nebola do nasich podmienok, co jej tu ma vadit? Kysly dazd?

                  Pajero 123.. uz to neprehanaj….:P 😉 ani 7RM nie je na zahodenie….kua…

                  #6438
                    @308w

                    Ja netvrdím že do naších podmienok nieje vhodná . ja len že načo si dať do pleca zbytočne trieskať – ked nemusím -dá sa tam síce dať úsťová brzda ale tá zasa poriadne zvýši hluk výstrelu čo tiež nieje bohvie čo . A keď si zoberiem koľko krát strieľam na 300m ? no v 80 percentách je to podstatne menej . a na 300m sa dá dosiahnuť v pohode aj s 308W a 30-06 a dalšími kal čo majú dosť úderovej energie a aj balistika je super – ked si zoberiem len také strelivo KJG kde ONV pre 30-06 je 214m( v tomto by sa asi Lovec lepšie vyznal.) tak si myslím že nieje o čom . ALe ak nieto strieľa skoro stále na 300m Tak potom v pohode aj tú 300WM.

                    #6439

                      Bubin – So 7 Rem mag som zacinal, nie zly tiez, ale nechcel som dve pusky rovnake na jeden kaliber. 308W – Existuje aj kikstop,ci ako sa to pise a ked strielam 40000 brokovych nabojov za rok, aky problem robi 100-200 golovych? Myslim, ze ked polujem, je to posledne co sledujem, ako ma puska kopne.

                      #6441
                        @308w

                        Tebe možno kopanie nevadí – ale -ja mám napr. 95kg a kopanie mi vadí -teda streľbu s CZ 550 medium v 300WM si zapamätám do smrti :)- to bola iná šupa ! Teraz možno budeš argumentovať že 300WM v Sauerke alebo Manlicherke nekope – no možno o niečo menej, ale ako tá 30-06 či 308W určite viac,a nie každý ma na sauerku alebo manlichera . Ak si všímaš diskusie dosť často sa spomína otázka spätného rázu a dosť veľa ľudom aj vadí . Preto som sa trocha ohradil proti “sekyho ” zovšeobecňovaniu o superlatívoch 300WM.

                        #6442

                          Chodi so mnou polovat 70 kg dedusko. Raz stal jelen na 270 m, ktory mu bol dobry. Netrufal si ho svojou 308W strelit. Pozical som mu svoju Blaserku a z mojho pleca strielal prvy krat v zivote s 300-vkou. Odvtedy zhana vacsi kaliber. Nebudem to viac rozvadzat, len povedal, ze to menej kope ako 30-06.

                          #6444
                            @308w

                            No 70kg deduško . Moja kamoška má 60 kg a má 30-06 ked som stoho strelil tak som nechápal prečo to ešte nezahodila a nezobrala niečo ľahšie – no skrátka “niekomu vadí niekomu nie “. A ten deduško sa bál streliť asi kôli niečomu inému na toho jeleňa – skôr tam mal šmejda strelivo -poprípade starú cajsku 4x alebo 6x a určite to mal nastrelené ” boh vie kým” na 100m . Teda aspoň ja to takto pozorujem u našich deduškov . Ked mám vlastnú zbraň – sebou nastrelenú -na určitú vzdialenosť a kvalitné strellivo – viem strieľať a svojej zbrani verím – tak predsa jeleň na 270m nemôže byť problém !

                            #6445

                              Naozaj tu nemienim dovodit a dristat, ale dedusko si trufne 150m na lisku a aj ju trafi. Lenze realne vie, ze 270 m na 308W pri silnom jelenovi je vela. Tabulky vie naspamat.

                              #6447
                                @308w

                                A čo je podľa teba silný jeleň ?? ja čo som ns “fotkách ” videl tak 200 – 220kg Topoľčianky . najväčšieho jeleňa čo som videl uloveného mal 170kg . takže nechápem prečo by kaliber ako 308W nemal na 270m stačiť na povedzme 200kg jeleňa ? Ved napr. strela UNI(TUG) od RWS má v 250m energiu 2008 J a to ani z daleka nieje najvýkonnejšia strela do 308W . S čoho vychádzaš ? že tá 308W na to nemá ?? ved predsa energie má dosť . Či ty si skrátka myslíš že na to nemá tak na to nemá ???

                                #6448
                                  @kleco

                                  308W napísal:

                                  Ja netvrdím že do naších podmienok nieje vhodná . ja len že načo si dať do pleca zbytočne trieskať – ked nemusím -dá sa tam síce dať úsťová brzda ale tá zasa poriadne zvýši hluk výstrelu čo tiež nieje bohvie čo . A keď si zoberiem koľko krát strieľam na 300m ? no v 80 percentách je to podstatne menej . a na 300m sa dá dosiahnuť v pohode aj s 308W a 30-06 a dalšími kal čo majú dosť úderovej energie a aj balistika je super – ked si zoberiem len také strelivo KJG kde ONV pre 30-06 je 214m( v tomto by sa asi Lovec lepšie vyznal.) tak si myslím že nieje o čom . ALe ak nieto strieľa skoro stále na 300m Tak potom v pohode aj tú 300WM.

                                  noo s tym KJG od moellera je to kus podvod pretoze pocita s GEE+/- 5cm kým štandardne sa pocita 4 cm a tym padom sa onv skrati a ohladom strelby na 300 m kazdy striela tak daleko ako si trufa

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 33 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.