• This topic has 32 odpovedí, 6 hlasov, and was last updated 28.12.2008/13:56 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6449
      @kleco

      308W napísal:

      Tebe možno kopanie nevadí – ale -ja mám napr. 95kg a kopanie mi vadí -teda streľbu s CZ 550 medium v 300WM si zapamätám do smrti :)- to bola iná šupa ! Teraz možno budeš argumentovať že 300WM v Sauerke alebo Manlicherke nekope – no možno o niečo menej, ale ako tá 30-06 či 308W určite viac,a nie každý ma na sauerku alebo manlichera . Ak si všímaš diskusie dosť často sa spomína otázka spätného rázu a dosť veľa ľudom aj vadí . Preto som sa trocha ohradil proti “sekyho ” zovšeobecňovaniu o superlatívoch 300WM.

      noo musim povedat zlý výber zbrane uz stari puškári by ti povedali jedno pravidlo 1000J=1 kg vahy zbrane a to 550 medium nesplnuje ma len 3,3kg ja mam 300WM CZ 550 magnum a s puškohladom váži 5,6kg a vobec nekope a to pouzivam našpikovane strelivo

      #6450
        @jager68

        kleco napísal:

        308W napísal:
        [quote]Ja netvrdím že do naších podmienok nieje vhodná . ja len že načo si dať do pleca zbytočne trieskať – ked nemusím -dá sa tam síce dať úsťová brzda ale tá zasa poriadne zvýši hluk výstrelu čo tiež nieje bohvie čo . A keď si zoberiem koľko krát strieľam na 300m ? no v 80 percentách je to podstatne menej . a na 300m sa dá dosiahnuť v pohode aj s 308W a 30-06 a dalšími kal čo majú dosť úderovej energie a aj balistika je super – ked si zoberiem len také strelivo KJG kde ONV pre 30-06 je 214m( v tomto by sa asi Lovec lepšie vyznal.) tak si myslím že nieje o čom . ALe ak nieto strieľa skoro stále na 300m Tak potom v pohode aj tú 300WM.

        noo s tym KJG od moellera je to kus podvod pretoze pocita s GEE+/- 5cm kým štandardne sa pocita 4 cm a tym padom sa onv skrati a ohladom strelby na 300 m kazdy striela tak daleko ako si trufa[/quote]

        Kleco…to KJG je fakt velmi velmi dobre strelivo….B) V 7RM robi velmi dobru pracu.S Normou Scirocco som strielal dost daleko a dobre,ale s KJG este dalej a este lepsie.A aj dost hlasno..:) 🙂 🙂 😉

        #6451

          No ja poznam len dvoch vtakov zabu a mys, ale strelil som uz nieco na rozne vzdialenosti. Od 40 do 300 m vacisnou s 300 a viem porovnat ucinky strely. 300 metrov je dost aj na 300-vku. Ale ked myslis, strielaj si cim chces, ja za Teba nic hladat po hore ani tahat z nejakej jamy nebudem.

          #6452
            @kleco

            nevravim ze nie aj ked s nim nemam osobnu skusenost ale pripravoval som pre jedneho znameho balisticke tabulky ,isiel lovit kozorohy na kaukaz

            #6453
              @kleco

              Pajero123 napísal:

              No ja poznam len dvoch vtakov zabu a mys, ale strelil som uz nieco na rozne vzdialenosti. Od 40 do 300 m vacisnou s 300 a viem porovnat ucinky strely. 300 metrov je dost aj na 300-vku. Ale ked myslis, strielaj si cim chces, ja za Teba nic hladat po hore ani tahat z nejakej jamy nebudem.

              treba len vela vela trenovat a potom strielas na istotu:lol:

              #6454

                Mozem Ti poslat nastrel na 200m, ked mas nieco na vymenu. Porovname.

                #6455
                  @kleco

                  Pajero123 napísal:

                  Mozem Ti poslat nastrel na 200m, ked mas nieco na vymenu. Porovname.

                  tak kde je problem? B)

                  #6456

                    Nemam ja problem ziadny.

                    #6457
                      @lanus

                      kleco – nič v zlom,ale Moeller nepočíta s GEE+/-5cm, ale iba +5cm! Ako druhý údaj uvádza
                      ,,Dosah” a ten je vypočítaný v rozsahu +/-5cm.

                      #6458
                        @308w

                        Kleco – ja viem že to bol zlý výber (ľahká zbraň a výkonný náboj ) ale kámoš ma ponúkol tak som si to vyskúšal a dakujem pekne nikdy viac 🙂 potom som to ešte skúšal v BO 98 ale tam bola úsťová brzda – a bol to o poznanie miernejšie -ale zasa ten zvukový efekt – jojj hrôza . asi by som tiež volil nejkú ťažšiu zbraň . a ty si s tou CZ 550magnum ako spokojný ?

                        #6459
                          @kleco

                          lanus napísal:

                          kleco – nič v zlom,ale Moeller nepočíta s GEE+/-5cm, ale iba +5cm! Ako druhý údaj uvádza
                          ,,Dosah” a ten je vypočítaný v rozsahu +/-5cm.

                          oki mas pravdu s tym minuskom nejak mi to tam uslo:cheer:

                          #6460
                            @kleco

                            308W napísal:

                            Kleco – ja viem že to bol zlý výber (ľahká zbraň a výkonný náboj ) ale kámoš ma ponúkol tak som si to vyskúšal a dakujem pekne nikdy viac 🙂 potom som to ešte skúšal v BO 98 ale tam bola úsťová brzda – a bol to o poznanie miernejšie -ale zasa ten zvukový efekt – jojj hrôza . asi by som tiež volil nejkú ťažšiu zbraň . a ty si s tou CZ 550magnum ako spokojný ?

                            som s nou velmi spokojny ku dnesnemu dnu 147ks a mam ju 7rokov ale na buduci rok si chcem postavit nieco vlastne ale v tom istom kalibre

                            #6461
                              @jager68

                              chlapi to ,,minusko” mi vobec ,nevadi”—nastrelene to mam na 230m a je to parada.Hlavne teraz,ked sa s kamosom dotahujeme kto dociahne dalej na lisku.Neviem o co sa snazi kamarat s Bellotom-270w, na 7RM KJG. Nadherna strelba….

                              #6481
                                @seky

                                308W napísal:

                                Seky – myslím že až tak super tento kal. do našich podmienok nieje – bral by som ho jedine na to na čo bol určený a to- streľbu na dlhé trate 300m a viac . Ale proti gustu žiaden dišputát .

                                Včera som s 300 WSM, strela Nosler Partition ulovil danileča. Zásah na chrbticu nad prednými nohami. Výstrel bol cca. 5 cm velký, bez podliatia a ďalšieho poškodenia diviny. Môžem to porovnať s 308 W a čo sa poškodenia diviny týka, tak je to v podstateto isté. Len som nemusel rozmýšlať, či je na 100 alebo 200 metrov. Kde som posadil kríž, tam bol zásah. A naviac dokážem tento náboj laborovať tak, že 10,7 gramová gula bude mať úsťovú rýchlosť 740 m/s, čo je presne to isté ako 308 W. Ale ako hovoríš, proti gustu žiadny dišputát. Mám aj ZKK 601 308 W a tú tiež nepostavím k rajčinám ako píše Pajero. A pre Pajera, tá IŽ 18 bola za 2000,-sk a v podstate nestojí ani za 200, lebo cena železného šrotu išla dole. Bol to omyl.

                                #6482
                                  @kleco

                                  ja som vcera tiez ulovil prasa na 169m 300wm strela A-MAX Hornadyzasah na chrbticu nad ladvinami okrem 10cm kare ziadne dalsie poskodenie diviny

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 33 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.