• This topic has 14 odpovedí, 8 hlasov, and was last updated 27.10.2011/23:41 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #15102
    b
      @misisko

      Čo vy na to?

      #15103
        @volodo

        Ahoj, keď som si pred časom kúpil MeoStar R1 7×56 RD myslel som si že budem mať optiku za “rozumný peniaz” s ktorou budem spokojný. Ono tomu aj tak bolo dovtedy, pokiaľ som Meostar neporovnal s inými optikami… B) Teraz z odstupom času môžem napísať, že Meostar nebola dobrá voľba… 🙁 Napr. tubus je len 25,4mm , (aj Artemis 2100 7×50 RD) “Moje” sklá asi nemali dostatočne kvalitné povlaky. Stalo sa mi, že za splnu sa mi na skle pod určitým uhlom, odrážalo svetlo z mesiaca tak, že som nevidel vôbec nič… A ani svetelnosť za tmy (mal som 7x56RD) nebola nijako oslňujúca… Najväčšia tragédia bola vždy a neustále vybitá batéria červeného bodu…Vždy som ju totiž zabudol vypnúť a ona sa mrcha, do druhého dňa, odporúčala do večných lovíšť. Takže som mal pre istotu v ruksaku vždy náhradnú. 😛 Odkedy mám Kahles a Swaro, tak som ešte baterky nemusel meniť. :woohoo: Taktiež sa mi už nikdy viac nestalo, že by sa mi na skle odrážalo svetlo z mesiaca, aj keď sa pozerám priamo do jeho centra… Nechcem robiť negatívnu reklamu na Meoptu, predsa som mal len jeden ks, ale také sú moje osobné skúsenosti. Nechcem sa ani nikoho, kto Meoptu má a je s ňou spokojný, žiadnym spôsobom dotknúť…

        #15104
        b
          @misisko

          hmm,takze lepsia volba by bola kupt asi nieco ine.Ale v priblizne rovnakej cene sa da zohnat nieco kvalitnejsie?

          #15108
            @jarod

            Misisko napísal:

            hmm,takze lepsia volba by bola kupt asi nieco ine.Ale v priblizne rovnakej cene sa da zohnat nieco kvalitnejsie?

            Asi ťažko, Meopta v prevedení 7×50 RD je cenovo prijateľná a ak existuje niečo lepšie bude to určite o dosť drahšie.

            #15110
            b
              @misisko

              Asi ťažko, Meopta v prevedení 7×50 RD je cenovo prijateľná a ak existuje niečo lepšie bude to určite o dosť drahšie.

              Hm to ano,mnohi ludia mi radia kupit leupold.Bez bodky sa da zohnat za cca 400-500 eur aj variabil.Alebo prisetrit a kupit aj s bodkou nejaky leupold variabil.
              Poradte prosim

              #15116
                @lovec

                Puskohlad bez osv. bodu s nitkovym krizom (aky ma aj napr. spomenuty Leupold), ti je vecer na dve veci…..darmo budes zver vidiet, ked kriz nie. A take hadanie podla okrajovych hrubych ramien zamernej osnovy,ze kde asi ten kriz je, stoji za houby. Vysledok je obvykle posrana rana a zbytocna dohladavka. Radsej pockaj ak mozes a dosetri si na ten s osv. bodom, alebo zober Meoptu Meostar 7x56RD (inak ma 30mm tubus, Vlado sa asi pomylil, tubus s priemerom 25,4mm ma rada Artemis 2000/2100. Hociktory z tychto meoptackych puskohladov bude lepsia volba ako rozne kraviny typu Tasco,Delta a neviem este ake blbosti.).

                #15128
                b
                  @misisko

                  S tym ani neratam ze by som vyhodil peniaze za nejaky blby tasco,edenberg,odeon a podobne sroty z polska.Skoda penazi.Rozmyslam este nad jednou moznostou,kedze ma to dost suri,a to kupit nejaky slusny puskohlad (800-max 1000 eciek) na splatky.chcem si vybrat z tychto 3 znaciek (KAHLES,SCMIDT @BENDER,LEUPOLD).Poradis mi nejaky

                  #15129
                    @jarod

                    Veľmi zlá kombinácia : nedostatok času + nedostatok financii. Človek v takýchto prípadoch zväčša spraví unáhlené rozhodnutie, ktoré skôr neskôr určite oľutuje.
                    Z týchto značiek nenajdeš puškohľad s osvetleným bodom v tebou požadovanej cene, máš 2 možnosti : kupiť niektorú z uvedených Meopt /určite nešľapneš vedľa/, alebo poriadne došetriť a kúpiť na splátky puškohľad renomovanej značky. Ceny zhruba od 1400 € a viac. Poslal som ti ss.

                    #15134
                      @volodo

                      Misisko napísal:

                      S tym ani neratam ze by som vyhodil peniaze za nejaky blby tasco,edenberg,odeon a podobne sroty z polska.Skoda penazi.Rozmyslam este nad jednou moznostou,kedze ma to dost suri,a to kupit nejaky slusny puskohlad (800-max 1000 eciek) na splatky.chcem si vybrat z tychto 3 znaciek (KAHLES,SCMIDT @BENDER,LEUPOLD).Poradis mi nejaky

                      Ups, “chybička se asi vloudila” :unsure: … lovec má pravdu, Meostar 7x56RD má tubus 30mm. Ospravedlňujem sa za nepresnosť. 🙁

                      Ak ešte hľadáš niečo lacnejšie, pozri sa na tento inzerát.
                      https://www.horar.sk/index.php/inzercia/page/show_ad/catid/11/adid/4820

                      #15143
                        @mirik

                        Ahojte,skusim aj ja prispiet . M A 2100 7×56 rd tiez vlastnim i ked na inych zbraniach mam 2 x schmidt/bender. Tazko porovnavat……su to predsa len dve rozne znacky ,rozne kvality a hlavne rozne ceny. meostar som vyhral v istej sutazi tak som nespekuloval a hodil ho na 6.5x55se. i ked som teda zvyknuty na sch/bender ,musim sa priznat ze som bol prekvapeny-milo. nastreleny bez problemov,ranu drzi ,svetelnost slusna. samozrejme svietiaci bod je treba. bez neho nema zmysel nieco kupovat. toto je len moj nazor samozrejme. podla mna chod do toho a nebudes banovat a ked tak po case nasetris a pojdes o dum dal 🙂

                        #15144
                          @lanus

                          volodo – “chybička sa nevloudila u Teba ale na webe Meopty ! i keď tam píšu ,že tubus Meostaru 7×56 R1 RD má ø 30 mm stačil pohľad na obrázok “strojárskym okom” aby zistil ,že pomer medzi priemerom objektívu a tubusu zodpovedá priemeru 1″ (25,4 mm) ! Na potvrdenie tohoto odhadu prikladám nasledovný odkaz :http://www.gunshop.cz/cs/meostar-r1-7×56-rd-1787.html

                          ( Aby sa vylúčili dohady bolo by dobré premeranie posuvným meradlom ! )

                          #15145
                            @motaq

                            r1 7×56 bez RD ma tubus 25,4 mm aj na stranke meopty, nepredpokladam ze verzia z RD by mala ine telo.

                            #15146
                              @volodo

                              Jozef je to už viac ako dva roky čo som ho predal, tak si to už presne nepamätám. Neviem však prečo mi utkvelo v pamäti, že môj Meostar R1 7×56 RD mal tubus 25,4 ??? Keď ma na to lovec upozornil, tak som sa pozrel na web Meopty a tam som zistil že Meostar R1 7×56 RD má tubus 30mm.
                              viď link : http://www.meoptasportsoptics.com/CZ/prod.php?prod=308&nav1=2&nav2=3

                              Aké však bolo moje prekvapenie, keď som to išiel po tvojom príspevku ešte raz preveriť a narazil som na tiež web stránku Meopty, kde je ten istý model Meostar R1 7×56 RD s tubusom 25,4mm !!!
                              viď link: http://www.meoptahistory.com/index.php?id=244

                              Tak teraz som z toho jeleň ! Dušoval by som sa že môj Meostar R1 7×56 RD, mal 25,4mm …. ale nemôžem sa škriepiť, keďže ho už dávno nemám a neviem to zmerať…

                              Našiel som fotku toho môjho Meostaru a aj podľa tej fotky to vyzerá na 25,4mm… fotka je tu : https://www.horar.sk/index.php/component/joomgallery/optika-a-monte/tikkat31-1521

                              Je možné aj to, že tento model sa robí s tubusom 25,4 aj 30mm… možno starší a nový model… neviem…

                              #15147
                                @lanus

                                Vlado – “Jelene sú Meoptáci” ; to, že si predal kuker si samozrejme pamätám; myslel som že ho premerá ten ,kto má taký doma .

                                #17228
                                  @traper1

                                  Meopta Artemis 2100 7×50 RD. pred: 9 mesiacmi, 3 týždňami
                                  Jozef je to už viac ako dva roky čo som ho predal, tak si to už presne nepamätám. Neviem však prečo mi utkvelo v pamäti, že môj Meostar R1 7×56 RD mal tubus 25,4 ??? Keď ma na to lovec upozornil, tak som sa pozrel na web Meopty a tam som zistil že Meostar R1 7×56 RD má tubus 30mm.
                                  viď link : http://www.meoptasportsoptics.com/CZ/prod.php?prod=308&nav1=2&nav2=3

                                  Aké však bolo moje prekvapenie, keď som to išiel po tvojom príspevku ešte raz preveriť a narazil som na tiež web stránku Meopty, kde je ten istý model Meostar R1 7×56 RD s tubusom 25,4mm !!!
                                  viď link: http://www.meoptahistory.com/index.php?id=244

                                  Tak teraz som z toho jeleň ! Dušoval by som sa že môj Meostar R1 7×56 RD, mal 25,4mm …. ale nemôžem sa škriepiť, keďže ho už dávno nemám a neviem to zmerať…

                                  Našiel som fotku toho môjho Meostaru a aj podľa tej fotky to vyzerá na 25,4mm… fotka je tu : http://www.horar.sk/index.php/component/joomgallery/optika-a-monte/tikkat31-1521

                                  Je možné aj to, že tento model sa robí s tubusom 25,4 aj 30mm… možno

                                  volodo klikni na tech. údaje a zistíš,že to robia len s priemerom 25,4(to je ten tubus)
                                  neviem, priemer je priemer a tubus vyrábajú len jednej veľkosti( priemer 25,4mm)

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.