• This topic has 16 odpovedí, 8 hlasov, and was last updated 12.11.2008/17:49 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4114
      @308wilo

      Potrebujem kúpiť najvýkonnejšie civilné strelivo do 308W.
      Poradíte ?
      Otázka č. 2
      Také isté strelivo s veľkou prieraznosťou (podmienka – civilná verzia)

      #4121
        @volodo

        Ahoj 308Wilo, načo to potrebuješ? Na lov, alebo na iný účel? Na lov zvierat musíš uvažovať aj o tvare strely a jej konštrukcie, nie len o najväčšom výkone.

        #4125
          @308wilo

          volodo nechcem to na lov.
          Stavili sme sa s kamosom ze ktora puska je vykonnejsia.
          Ja mam 308 a on 7×64. Chceme si dať na 100 metr. niečo co budeme chciet prestrelit. No a ja to chcem vyhrat. :laugh: :laugh: :laugh:

          #4126
            @michal69

            Keď to chceš vyhrať, tak si zožeň vojenské strelivo s oceľovým jadrom a určite to vyhráš. 🙂

            #4127
              @lovec

              Momentalne ma napada rada streliva Light Magnum od Hornadyho.Na vyber mas 9,7g SST a 9,7g SP obe s Vo=914m/s.Dalsi je 10,7g BTSP s Vo=878m/s.
              S velkou prieraznostou-pod tym si kazdy predstavuje ine.Musis upresnit ucel,potom je lahsie odpovedat.
              Ked chces nieco extra priebojne,nech ti niekto prebije naboje s Barnes Banded Solid 10,7g.

              #4132
                @volodo

                Ahoj lovec, keď už sme pri tejto téme, nevieš prosím aké strelivo do 308w ma najtvrdšiu strelu? (strelu ktorá sa čo najmenej deformuje)

                PS: čo je to za strelu tá Barnes Banded Solid 10,7g ?

                #4134
                  @belson

                  Ak by som ja chcel vyhrať stávku a nemuselo by to byť fabrické komerčné strelivo, uprednostnil by som pred Barnesovým solidom prebiť niečim ťažším. To kvôli vyššej prierezovej hustote (niektorí tomu hovoria prierezové zaťaženie, ale pozor, nemýliť s energetickým). Ak už nie priam 220 grs monolitický solid od A-Square, minimálne by to bol ten ich 180 grainový (11,7g). Barnes robí v tom kalibri len spomínaných 10,7g. Predpokladám, že penetrovať to bude do dreva alebo ocele a myslím, že ten rozdiel v prierezovej hustote o takmer 10% musí byť poznať. Ako sa zachová A-Square na slonej lebke, viď hneď na prvej fotke na “http://a-squareco.com/Triad.html”.
                  Ak by protivník použil v sedmičke 175 grainový A-Square (prierezová hustota 0,310), netrúfal by som si povedať kto by vyhral. Keby som bol pri tom tak iste ja, lebo ako svedok zvyknem vyberať na stávke svoj podiel … 🙂

                  #4135
                    @lovec

                    Takto vyzera Barnes Banded Solid:
                    http://www.barnesbullets.com/images/NewProductsBandedSolids.jpg

                    Strelivo s najtvrdsou strelou okamzite neviem,ale ked vynecham monolity roznych typov,tak z klasickych konstrukcii striel plast+olov.jadro ma momentalne napada napr. Swift Scirocco II.
                    Otazka je ci ho niekto vobec do 308W fabricky pouziva,pretoze je vhodne skor do vykonnejsich kalibrov,kvoli hrubemu masivnemu plastu.Prebit ale nie je problem,v kal. .30″ sa vyraba 9,7g-10,7g-11,7g.Prilezitostne ho mozem vyskusat,ked nanho pride rad.

                    http://www.swiftbullets.com/sirocco_intro.html

                    #4136
                      @lovec

                      A-Square ma absolutne nenapadol…:( – otazka je ci ho standartna 308W dokaze “spracovat”,to by chcelo kratsie stupanie.

                      A vieme ich zohnat? Len tak pre srandu…Ved ani neviem poriadne kupit Barnes TTSX pre moju .30-06,nie este chutovky ako Banded Solids.

                      #4137
                        @belson

                        Behom najbližších dní budem robiť objednávku pre nadchádzajúcu hlavnú sezónu (trocha oneskorene). Doviezť môžem ľubovoľné strely, stačí povedať.

                        #4138
                          @volodo

                          Lovec / Belson

                          Ako by sa v tejto stávke obstálo strelivo od SAKO 13g do 308W ?

                          Belson myslíš že by sa dali použiť náboje so strelou A-Square v Tikke T3 Hunter 308W ? (myslím že má stúpanie 11)

                          #4139
                            @belson

                            Nepoznám strelivo SAKO (vlastne ani žiadne iné komerčné náboje, už pár rokov si prebíjam). Pokiaľ nejde o monolit/solid, tak poloplášť je asi bez šance. Predpokladám, že stále hovoríme len výlučne o penetrácii do nejakého materiálu, z čoho vznikla debata.

                            Neviem sa dopátrať k dĺžke strely A-Square. Ak uvažujeme dĺžku 180 grainového Noslera AccuBond (má síce olovené jadro, ale má pretiahnutejší tvar ako tie zaoblené solidy, takže dĺžka nebude veľmi odlišná), pri cca 760 m/s a stúpaní 11″ vychádza faktor stability 1,32. Teória hovorí, že nad 1,3 ide o plne stabilizovanú strelu, teda je to OK.

                            #4140
                              @308wilo

                              Potesili ste ma pani kolegovia.
                              Vidim ze by som mohol stavku vyhrat, lebo kamos co ma 7×64 bude urcite strielat svoje oblubene SaB poloplášť. Poradte mi teda ake náboje si mam ist kupit aby som to vyhral. Prebyjanie neprichadza do uvahy, nakolko nikoho co prebyja nepoznam. Potrebujem naboje co viem kupit v BA,NR, alebo TT mam to rovnako daleko. Máme strielat do dosak, ktore budu vo viacerých vrstvách za sebou. Ten kto bude mat prestrelených viac dosak za sebou, ten vyhrava.

                              #5064
                                @richard1

                                kolegovia co poviete na strelivo PMC 308Win.?ma niekto skusenosti?

                                #5366
                                  @marosko52b

                                  RWS so strelou TUG(oceľové jadro) na ťažkú tropickú zver(cca 85 Sk/ks)

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 17 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.