• This topic has 156 odpovedí, 25 hlasov, and was last updated 20.03.2019/10:39 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 121 až 135 (z celkového počtu 157 )
  • Autor
    Príspevky
  • #17835
      @sailormoon81

      idem vyskúšať iný prach. 2460 mi moc nejde. Čo by bolo vhodnejšie pod H. interbond 165, 2520 alebo 2015?
      Ešte taká otázočka. Doteraz som použil nabojnice skalibrované celé, nakoľko neboli z mojej pušky. Teraz som skalibroval iba krčky. Môže to sposobiť nejaké odchylky,-iná výťahová sila alebo niečo podobné?

      #17836
        @turbiak

        Najlepsie urobis ak si kupis 1kg Vihtavuori N540 a mas istotu ze to pojde, navise z toho urobis radovo 320 nabojov takze to mas na dlhu dobu .. tak by si kupil 0,5 kg kolisajuceho Lovexu a vkuse by si iba riesil problemy z odchylkami novych serii prachu , to ze kalibrujes iba krcky je velmi vyhodne pre zlepsenie presnosti , navise to setri nabojnice

        #17837
          @sailormoon81

          odchylka novej série prachu……….., no keď odhadujem, že z 0,5 kg spravím aspoň 150 nábojov, tak mi vydržia na poľovačku dosť dlho. A tá odchylka nemože byť taká veľká, aspon dúfam. Ale aj tak neviem kde by som ho najbližšie zohnal, čo som kukal na nete tak akurat v košiciach a to je trocha pridaleko ale skúsim zistiť možnosti v ZA alebo BB. Keď nie tak skúsim lovex

          #17839

          Mne Interbond 165 gr Nelietal Z varmintu 550 a prachom 2520 ,2015 dobre preto som kupil N550 ale este som ju neskusal velmi dobre mi lietali A max 168gr 308 44 gr 2520.no interbond mam odskusany na lov a nevymenim za nic 100 percentna spokojnost s ucinkom na vsetko

          #17840
            @turbiak

            N550 do 308w ? a este na lahku strelu ? zasnem co vsetko su ludia schopny nabit do svojich nabojov.. to si tam mohol skusat rovno N560 🙂 to kde si videl odporucanie dat N550 do 308w ?

            #17843
              @sailormoon81

              napadlo mi, že miesto IB na testovanie použijem SST, predsa len stoja o polovicu menej, a potom najlepšiu návažku nasypem pod IB. Len SST je asi o 2mm kratšia, tak uvažujem či potom skrátiť OAL o 2mm aby v nábojnici nebolo viac voľného miesta, oproti IB, ale to by zasa mala strela ďalej k drážkam. Čo spôsobí menšiu odchýlku?

              #17845
                @turbiak

                Mas velmi zvlastnu logiku , netrufam si to ani komentovat , zacinam sa bat aby si si neublizil pri tom prebijani , skus hladat navazku z Lovexom , ten je lacnejsi ako Vihtavuori. a potom ked najdes navazku z Lovexom das tam Vihtavuori 😉

                #17846
                  @sailormoon81

                  Aspoň si nerob zo mňa prču, o prebíjaní som nie tak dávno ani nevedel že existuje, dneska už strieľam vlastné náboje. Nie je to na streleckú súťaž, ale sériovému sa dokážem vyrovnať už teraz.
                  Sú to podobné strely aspoň na pohľad, až na tú dĺžku. Či je plášť z podobného materiálu to veľmi posúdiť neviem. Samozrejme ich účinok je odlišný, ale papieru je to jedno.
                  Nakoniec musím zostať pri tom lovexe lebo Fin momentálne nie je a kedy bude, kto vie. Podľa predajcu sú s dodávkami problémy. Objednal som D073,6 tak uvidím čo to bude robiť. Keď to nepojde tak tam nasypem asi mak B) .

                  #17855
                    @podes

                    No, neviem či sa týmto spôsobom dopracuješ ku želateľnému výsledku. Mne na 100m HORNADY SST 165gr s návažkou 40gr N140 išli 3cm nad, ale INTERBOND 165gr s tou istou návažkou išli 4cm nad. S väčšou návažkou tie rozdiely budú iste väčšie. Neviem čo to robí alebo by to robilo s väčšou návažkou na väčšie vzdialenosti lebo mám k dispozícií len 100m strelnicu. Neviem či je správne porovnávať balistiku dvoch rôznych projektilov. Pozri si stránku HORNADY, tam máš aj balistické krivky.

                    #17859
                      @sailormoon81

                      som robil dneska zopar nábojov a všimol som si že na okraji nabojnice sa mi zhŕňa medený prášok z plášťa strely, nie veľa ale predsa, Tak som ostatne prebehol s ,, chamfer tool” ešte viac ale nepomohlo to. Tak teraz neviem či je to z toto, že som to opracoval málo alebo moc a tá hrana je príliš osttrá?

                      #17860
                        @podes

                        môžeš to mať veľmi stiahnuté bushingom, alebo tam dávaš strely do 7,62x54R, tie nie su .308 ale .311 , premeraj si ich. Vačšie nútorné zrazenie hrany by to nemalo robiť. Prebil som len neakých 550 až 600 ks , ale toto sa mi ešte nestalo. Daj vedieť o výsledku.

                        #17863
                          @sailormoon81

                          strely su 100% do 308, asi to bude tou kalibráciou. Tieto som kalibroval celú nábojnicu. Mám už aj nábojnice vystrelené z mojej pušky tam som kalibroval len krčok tak skúsim nabiť do tej. Pred tým som nabíjal tiež skalibrované,,full length” ale tie som nekalibroval ja.

                          #17868
                            @sailormoon81

                            bol som včera dneska trocha zastrieľať. Skúšal som som to s D073.6. Najprv na 100 m a keď to bolo veľmi zlé tak som prešiel na 50m. Potom som si doma všimol že som mal jemne povolenú skrutku na montáži, takže na terčoch je to na druhý krát a už trocha lepšie ale stále na 50m. 44 gr. neišla dobre ani po dotiahnutí montáže, Na 1. je 46gr a na druhom 45. Len teraz neviem či dať ešte po dve rany aby to bolo čitateľnejšie, alebo ísť radšej na 45,5 a alebo rovno na 46,5. Ten rozdiel medzi oboma nastrelkami je minimálny a podľa mňa skor sposobený zahriatim hlavne alebo mnou ako rozdielom prachu v nábojnici. Mám to dostať aby to šlo na 50m jednou dierou? Na 100 m mám čakať čo, že ked teraz je to tak 2cm tak na100 bude aspoň 4 cm? Poraďte kto ste to skúšali na 50m. Potom tú najlepšiu aj tak ešte odskúšam na 100m.

                            #17869
                              @sailormoon81

                              ten trojuhoník toje rovnaka gramáž na 100

                              #17870
                                @podes

                                Neviem ako vysoko máš posadenú os optiky oproti osi ústia hlavne. Keď si však predstavíš balistickú krivku, tak mi to vychádza že ten nástrel na 50m je nad priesečníkom balistiskej krivky a zámernej puškohladu, ktorý je nastavený na nejakých 200-220m. Samozrejme pri gramáži ktorou si robil nástrely. Ale zdá sa mi že na terči vidím strelu165gr. a prach 2520, tak neviem z čoho sa vychádza, lebo popisuješ prach D073.6. Ale i tak pri tom rozptyle na 100m nie je súlad medzi typom strely, návažkou a typom prachu. Pre overenie by som zdvihol zámerný krýž o 3MOA aby som sa dostal nižšie a zopakoval 2x po 3 nástrely na dva terče a potom porovnal rozptyl a zhodnotil ten súlad.

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 121 až 135 (z celkového počtu 157 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.