Úvodná stránka Diskusné Fóra INÉ Nezaradené Prebíjanie Mosin 7,62x54R

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #18401
      @tarok

      Zdravím Vás chlapi.
      Začínam s prebíjanim 7,62x54R a už sa mi vynárajú problémi alebo zádrheli jeden za druhým, preto idem po poriadku.
      Pri celkovom skalibrovaní vystrelenej nábojnice , sa mi vytvára viditeľne zúženie na nábojnici v mieste ukončenia kalibrovania (v spodnéj časti), inak je celá skalibrovana časť v pohode bez závad. Prikladám aj fotografiu. Mám obavu či pri viac násobnom prebití nedôjde k takej únave materiálu, že sa v tomto mieste nábojnica odtrhne, inak povedané skôr dôjde k únave materiálu. Je to v poriadku, alebo je chyba v prípravku, prípadne inde?
      Ďaľšia skutočnosť, čo ma prekvapila že i pri neskalibrovanych nábojniciach mi strely HORNADY , ale aj kamarátove S&B v calibri .311W nevojdu do vystrelenéj nábojnice ( chcel som odmerať OAL) . Viem – aspom sa mi tak zdá že viem – že Mosin 7,62x54R má cal. .311W čo udáva i S&B vo svojich tabulkach. Snáď sa tam už nedávaju .308W . Ale vojnový Mosin by aj tak mal mať .311W, či nie?

      Poraďte, ďakujem

      #18403
        @majod

        skontroluj dlzku nabojnice

        #18404
          @tarok

          Skontroloval som, nábojnice Norma majú 53,03 mm, S&B a Igman majú 53,8 až 53,95. tak že je to s dĺžkou OK. a kalibrujem s nastavením po dosadenie na prechodový kužel pri kŕčku. Na fotke je vidieť pokiaľ je kalibrovaný kŕčok aj prechodový kužel. Ďalej by ma to i tak nepustilo.

          #18427
            @tarok

            Pri prebíjani nábojov 7,62x54R sa mi dostali do rúk i nábojnice z odstrelovačky VZ 54. Dno nábojnice je iné, ma dva menšie zápalne kanáliky. Problem je v tom , že s klasickými matricami neviem odstrániť zápalku z jej lôžka. Poradí mi niekto ako ju dostranim a aké zápalky následne použiť?

            #18430
              @majod

              tieto nabojnice neprebijes to su na berdanove zapalky.ked ti takto borti nabojnice. pri kalibrovani sa pozri este na mazadlo

              #18431
                @tarok

                majod – používam mazivo od Hornady CASE SIZING LUBE, a je ho tam len toľko, aby sa nezadrela matrica, ozaj len tenký film. Pri .308W s matricami REDDING nemám žiadny problém. Toto sú od Lee a nie s mikronastavovaním, takže neviem či je u 7,62x54R bežné takéto stiahnutie, alebo je chyba v matrici.Aj keď som osadzoval strelu, tak bolo voľným okom vidieť pokiaľ je 180gr. strela osadená v křčku. Dával som na OAL 75,0 podľa prebíjacieho manuálu Labstrelaorácie = reloading_CZ_2011-02-17.

                #18434
                  @jouregen

                  NACO PREBYJAT BARNAU TERAZ ROBY SPICKOVY NABOJ DO MOSINA VAHA STRELY 13.2 gr MAM HO VYSKUSANY NA 120m Z IZ-KY 3 RANY ROZPTIL cca5cm JE TO FAKT VYBORNY NABOJ A ZA SUPER CENU 9.50 eur 20 NABOJE

                Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.