Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4058

    Kto mi poradi aky puskohlad na tuto zbran. Chcem ho pouzivat na sport ale aj polovnicke ucely. Rozmyslam o nejakom tactickom napr: Burris XTR Tactical 6-24×50 alebo iny, poradte?

    #4073
      @lovec

      Ja osobne mam Meoptu 4-16×44 s osnovou MilDot.(ale povodne bola na inej flinte,takze nebola primarne vyberana pre moju 527 Varmint Lam.)
      Pouvazoval by som na tvojom mieste aj nad niektorym modelom z novej rady 6500 od Bushnell-u.
      Na vyber su modely 2,5-16×42 alebo 2,5-16×50,no a potom ten, co ma najviac laka (aby som sa nemusel na strelnici vzdy trepat 300m k tercu a 300m naspat – hlavne ked terc nie je optimalne strukturovany),model 4,5-30×50.
      Cenovo su takmer zhodne s tvojim Burrisom(co som videl tak Burris cca. 830USD,Bushnell 4,5-30x cca. 850USD),ale vdaka 6,5x zoomu su vyrazne variabilnejsie a preto podla mojho nazoru aj praktickejsie a vyuzitelnejsie.
      http://www.nrapublications.org/tah/Bushnell6500.asp

      V tejto istej cenovej hladine sa este pohybuje Leupold VX-III,s modelmi 4,5-14×50 a 6,5-20×50.Kvalita nespochybnitelna,na mna ale posobia oproti Bushnellu menej variabilne,samozrejme kvoli mensiemu rozsahu zvacsenia (len 3x zoom).

      #4088

      Zdravim lovec.
      Potrebujem poradit ohladom optiky. Na strankach burris pre puskohlad XTR 6-24×50 je udavany udaj Click Value (in. @ 100 yards)1″ Elevation, 1/2″ Windage. Inde je to 1/4″. Aky je v tom rozdiel, je to na jeden klik vacsi posuv ako u ostatnych puskohladoch. Vsade je skoro 1/4 alebo dokonca 1/8. Aky je potrebne na bezne polovanie a z casti aj ako zacinajuci sportovy strelec.

      #4089
        @lovec

        Rado,to klikanie je dost hrube.Na polovanie by aj mozno,mozno stacilo,ale na sportovu strelbu urcite nie.
        Ked mas na 100yardov (91,44m) vyskovy posuv cca. 2,5cm a bocny 1,25cm je to posuv s fakt pomerne velkymi skokmi.
        Zober si,ze s dobrym strelivom by mala/mohla tvoja puska strielat na 100m s rozptylom napr. toho 2,5cm – a ty budes potrebovat stredovy zasah posunut o 1 cm hore – a neda sa.Pretoze Burris ti to posunie skoro o 3cm jednym klikom.
        Moj nazor je,ze tento model nie je ten najspravnejsi pre tvoje potreby.
        Ktory model 527 mas?

        #4091

        Mam model CZ 527 Lux(klasika), Mam aj CZ 550 Win.308 FS. Na tejto mam Meopta Meostar R1 3-12x56RD

        #6700
          @rikkyy

          Nazdar, ako si spokojny s 527 Varmintom? aku municiu pouzivas, rozptyl at? diky

        Zobrazuje sa 6 príspevkov - 1 až 6 (z celkového počtu 6 )
        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.