• This topic has 42 odpovedí, 12 hlasov, and was last updated 08.10.2019/12:09 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 43 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3799

    Tie strely sú normálne vedené v drážkach, ale sú veľmi mierne poddimenzované, pretože sú z mosadze, ktorá nie je pre vývrt dvakrát šetrná.

    #3824
      @lovec

      Antilopaci-impalaci pisu,ze strely maju priemer mensi o 1/1000″ oproti nominalnej hodnote,ale to je skutocne zanedbatelne.
      Inak je fakt,ze prehanat MOSADZNE vysokorychlostne strely svojim laufom nie je bohvieco.Ja ich do svojich flint nedam urcite.

      #3831
        @krado

        chlapi viete mi niekto poradiť, kde sa dá toto strelivo zohnať na slovensku? alebo kto by vedel prebiť týmito strelami kaliber 9,3×72 R.
        ďakujem

        #4729
          @kleco

          kukal som tie strely ale nejak ma nenadchli ale rozmyslam nieco medzi kjg od moelera alebo mrx od barnesa .inac impalu ponuka margita(margita.sk)

          #4970
            @lovec

            Bol som vcera na strelnici s priatelom,ma gulovy dvojak z Ferlachu od majstra Gottfrieda (stary pan uz nezije)v kalibri .375 Holland&Holland. Flinta je osadena malym Swarovskim 1,25-4×24.
            Skusali sme strelivo Norma ,original fabricke strelivo Impala a prebijane Moeller KJG . Vsetko na 50 metrov,pretoze tato zbran je primarne urcena na lov tazkej zveri na kratke,takmer kontaktne vzdialenosti.
            2 rany Norma (po 1 rane z kazdej hlavne),vyskovo priblizne OK,stranovy rozptyl cca. 11-12cm.

            2 rany Impala,vyskovy rozdiel medzi ranami cca. 5cm,stranovy cca. 8cm.

            2 rany KJG z jednej hlavne,vyskovo rovnako,stranovy rozptyl do 2,5cm.Potom po jednej rane z kazdej hlavne,toto vyrobilo jednu vacsiu dieru,nakoniec sa vsetky 4 rany vliezli do podlhovastej diery s priemerom 2,5cm.
            Takze nas KJG zase milo prekvapilo,osobne som to necakal a myslim ze aj majitel flinty bol prekvapeny.Ma ju pomerne kratko,takze sme nevedeli,co mozeme od toho ocakavat.

            #4972

            Tak už viete. No, na guľový dvoják je to unikum a Ferlach je Ferlach. Nádhera, to je radosť mať takú flintičku. Dúfam, že Ste boli aj tento skvelý výkon patrične zapiť – po akcii.

            #4973
              @lovec

              🙂 Lesaj,toto ber trosku s nadsazkou:

              Keby som mal zapijat vsetky podobne “uspechy” tak som notorik…:P

              #21152
                @kiri

                Je to síce staršia téma, ale stále sa tieto strely predávajú, tak sa toto možno dakomu bude hodiť.
                Článok je tiež starší – link funguje už roky, hádam teda ešte fungovať bude.
                Pre istotu to skúsim pridať aj do prílohy.
                http://docplayer.cz/7586040-Impala-vice-nez-jen-1-krok-vpred.html

                #44015
                  @kiri

                  Pre prípadných záujemcov – fabrické z QL

                  https://www.impalabullets.com.au/copy-of-reload-data

                   

                  #44040
                    @kiri

                    O strelive Impala sme mali milú debatu v inej téme – O prebíjaní 8x57R/360. Zohraná jednoica, dvojica či trojica? diskutérov sa do mňa navážala rôznymi neskúsenými postojmi – napr. zúfalo pomýlený, názorom, že Impala sa správa ako celoplášť – doslova ( skúsene demagogicky) – “prakticky ako celoplášť”…viď z diskusie:
                    <div id=”post-43984″ class=”bbp-reply-header”>
                    <div class=”bbp-meta”><span class=”bbp-reply-post-date”>07/07/2019 o 21:52</span>#43984<span class=”bbp-admin-links”>ODPOVEĎ      </span>Slavo</div>
                    </div>
                    <div class=”odd bbp-parent-forum-1328 bbp-parent-topic-12067 bbp-reply-position-67 user-id-3086 post-43984 reply type-reply status-publish”>
                    <div class=”bbp-reply-author”>kiri  ty si nedas pokoj a stale sa tu budes chvastat tym tvojim odporucanim lovit dospeleho jelena strelou spravajucou sa prakticky ako celoplast? Mimochodom, nechce sa mi studovat tie stranky dozadu, ale nikto tu netvrdil, ze 357 magnum nieco prestreli, alebo neprestreli. Len ze ten priklad je absolutne mimo misu z tvojej strany a ako pozeram stale nechapes pointu. Takze ju zopakujem. Nie, ked strela dokaze preletiet cielom za cenu ze sa vobec nedeformuje a neodovzda mu energiu nie je to kvalitna lovecka strela a nezabezpeci istotu ulovenia.</div>
                    </div>
                    <div></div>
                    <div>Najprv som si myslel, že sú obchodnými zástupcami iných striel a Impala im dosť vadí práve pre odvádzanie zákazníkov, ale potom som pribral do úvahy aj možnosť, že ju jednoducho len nepoznajú, ale aj tak sa chcú zapojiť – aby nejako vypáčili informácie, ktoré im chýbajú. OK, aby to nebolo zase len na mňa, tak si počítajte niečo o Impale z iných zdrojov – hlavne o tom, kde je skryté fungovanie Impaly.</div>
                    <div>Zdroj:</div>
                    <div>http://www.trapper.sk/strelivo</div>
                    <div>

                    Univerzálna strela, ktorá nemení svoju hmotnosť a tvar!Kobus De Plessis, geniálny balistik z Juhoafrickej republiky, uplatnil dôsledne svoje skúsenosti, ktoré po desaťročia získaval v odbore balistiky a súdnej medicíny.V roku 2002 prekvapil poľovníkov aj odborníkov svojim objavom – masívna strela „IMPALA”, ktorá indukuje silné šokové vlny.

                    Stlačenie tkaniva – miesto jeho zničenia:

                    Vychádzajúc z princípov techniky prúdenia, pôsobí táto strela skôr prostredníctvom vysokofrekvenčných tlakových vĺn, ako cez výkon vyjadrený v Jouloch /sekundu. Výsledkom bol projektil, ktorého výrazná ostrá hrana v kombinácii so špicou strely produkuje v tele zvieraťa silné radiálne šokové vlny, ktoré zničí orgány zvieraťa. Tento projektil nepotrebuje deformáciuk zajisteniu účinku, ako je to bežné u iných konvenčných poľovníckych striel, ktoré sú odkázané na vyvážený pomer medzi nástrelnou rýchlosťou a odporom v cieli (veľkosť zvieraťa). Projektil IMPALA je účinný od okamihu, kedy dostane svoj profil pri výrobe na presných CNCautomatoch. Predanie energie sa uskutočňuje rovnomerne, tzn. čím väčší je zasiahnutý kus, tým väčšie množstvo energie je predané v tele zvieraťa.

                    1 koncept – 3 typy striel / spoločné znaky:

                      • homogénne strely, vyrobené na CNC – automatoch zo špeciálnej mosadznej zliatiny
                      • 2-4 drážky ku zmenšeniu trenia v hlavni
                      • v dôsledku toho: nižší tlak plynu a menšie zanášanie hlavne, najvyššia presnosť
                      • ostrá hrana spôsobuje množstvo striže na nástrele a maximálny šokový účinok
                      • sú vhodné rovnako na silnú odolnú, tak aj na slabú zver
                      • nulová kontaminácia životného prostredia a zveri nebezpečným olovom

                    </div>

                    #44041
                      @kiri

                      Vzhľadom na to, že tieto zdroje sú už pár rokov staršie, je prekvapivé, že mnohí o tom ešte netušia…a potom vypisujú nepravdy.  Otázka teda je, či zámerne klamú ( z akého asi dôvodu?), alebo či to len nepoznajú – ale píšu.        zdroj:

                      http://www.gunmagazin.sk/strely-bez-olova/

                      <header class=”single-entry-header”>
                      <h1 class=”single-entry-title”>Strely bez olova  <span class=”posted-on”><time class=”entry-date published” datetime=”2016-01-27T09:25:15+00:00″>január 27, 2016</time></span></h1>
                      <h1 class=”single-entry-title”><b style=”font-size: 16px;”>Strely bez olova – monokompozitna strela</b></h1>
                      Univerzálna strela, ktorá si nemení svoju hmotnosť a tvar.  Jej ďalšou výhodou je jej vysoká presnosť, veľká prieraznosť a silný šokový účinok. Skúsenosti s používaním týchto striel nasvedčujú že spôsobuje minimálne poškodenie zveriny.  Kobus Du Plessis, geniálny balistik z Juhoafrickej republiky, uplatnil svoje skúsenosti s lovom africkej zveriny, ktorá ako vieme je na ránu tvrdšia pre nízky obsah tekutín v tele. Mnoho striel s olovom sa nedostalo hlboko do tela zveri a tak nedostatočne poškodilo životne dôležité orgány. Zver odchádzala poranená a často nebola ani dohľadaná.                                                                                                                                                           Tieto  strely dokážu všetko.  Je extrémne presná a vhodná na lov veľkého počtu druhov lovnej zveri.  Táto strela nepotrebuje deformáciu , nato aby odovzdala svoju energiu.  Pri náraze na zver totiž vytvára šokové vlny.  Nefragmentuje a nepoškodzuje tak zverinu !    Plus – Nezaťažuje životné prostredie olovom. Nakoľko je materiál z ktorého sú tieto typy striel vyrobené tvrdší ako olovo ktoré je potiahnuté tombacom, na tele strely sú vytvoré drážky ktoré zabezpečujú vedenie strely v hlavni, dodávajú jej rotáciu.  Zároveň tieto drážky znižujú trenie strely v hlavni a tak ju menej zahrievajú. Medzi ďalšie výhody týchto striel je to, že su menej náchylné na zmenu smeru strely, menšie prekážky jej nevadia. Mnoho poľovníkov si tieto strely laboruje do svojích zbraní a do rôznych kalibrov, od Horneta až po Magnum kalibre. Naša európska zverina je menej odolná ako zver africká. V jej tele sa nachádza viac tekutín. A ako vieme tekutiny dobre prenášajú tlakovú vlnu, ktorú táto strela vyvinie pri náraze do tela.

                      </header>
                      <div class=”entry-content”>

                       

                       

                      </div>

                      #44042
                        @kiri

                        Na tejto adrese nájdete obrázky, ako sa správala strela Impala pri ulovení zveri…aspoň 6 obrázkov o Impale.  Celkove je tam teraz CEZ 370 obrázkov o pôsobení striel na lovenú zver – ak pohľadáte, nájdete veľa zaujímavého. Ak kliknete na obrázok, nájdete súvisiace informácie. Keby nebolo Slava a Lovca, asi by som si myslel, že toto všetci poznáte a tieto informácie sú vám známe. Zdá sa, že Impala je na Slovensku nie až taká neznáma. Prajem príjemnú zábavu.

                        http://www.lovuzdar.sk/foto/ucinky-nabojov-na-zver/15

                         

                        #44043

                          kiri a coze nam tie obrazky povedia. Som bezradny skus ich analyzovat co si znich zasadneho vycital ked si uz beries mo nick do klavesnice

                          #44071
                            @kiri

                            Ako vidíš, anonym 7,24 – jasné je všetkým, že si bezradný. Ani si sa nemusel priznávať.

                            Pekné je, že si síce bezradný, ale snažíš sa učiť. Tak sa uč – a mlč – o svojej bezradnosti.

                            Zase si si vybral cestu odvádzania pozornosti – pýtaš sa na fotky, pritom máš študovať  o pôsobení strely Impala – Táto strela nepotrebuje deformáciu , nato aby odovzdala svoju energiu.  Pri náraze na zver totiž vytvára šokové vlny.  Nefragmentuje a nepoškodzuje tak zverinu !    Plus – Nezaťažuje životné prostredie olovom. – toto si ujasni vo svojej hlavičke. A fotky hovoria o minimálnom poškodzovaní – tiež o ULOVENÍ. Nič o nejakom neúčinkovaní.

                            To sú len tvoje neskúsené kecy. Hádam preto je lepšie, že si sa nepodpísal – ak si sa už neprihlásil – podpísať si sa mohol – ale dobre si vedel, prečo sa nepriznáš, kto vlastne si.  Ale vedel si to dobre, lebo už vieš, že účinnosť Impaly je vysvetlená – tak preto skúšaš odviesť tému otázkou na fotky – a k podstatnému sa nevyjadríš. Užitočný troll?…alebo trótl? Všetkým jasné. Radšej sa nepodpisuj. Už si sa dostatočne predviedol.

                            Vlastne – čo užitočné si doteraz napísal?

                            #44076
                              @slavoslav

                              hej hej, a tie zazracne sokove vlny posobia pri kazdej dopadovej rychlosti a pri akomkovlek zasahu ciela. Normalne zazrak fyziky, ale pri vybere tvojich zdrojov celkovo sa necudujem nicomu. Ani liecbe savom 🙂

                              A vies co tam vidim ja? Zasah cez chrbticu, druhy cez lopatky a treti cez srdce. Tam by ti fungoval aj celoplast a divina by tiez zostala zachovana. Len ak by ten zasah bol horsi co potom, zosrmadnuty nedohladany kus v horsom a v lepsom niekolko km dohladavka a dlhe utrpenie zveri?

                              inak minule som sa ta pytal. Ked je to taky zazrak polujes tym? Kolko kusov si uz strelil s tymto strelivom? Ci ako zvycajne cerpas z reklamných letakov ktorym bezvyhradne veris.

                            Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 43 )
                            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.