• This topic has 871 odpovedí, 66 hlasov, and was last updated 16.03.2018/17:26 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 872 )
  • Autor
    Príspevky
  • #5424
      @mk13

      Jerem555, mas pravdu s tou zarukou, ale pozor! Zaruka sa vztahuje na vady materialu a na chyby vyrobcu, nie na bezne opotrebenie materialu. ako dokazes ci si pruzinou vystrelil 700 alebo 7000 ran? Aku zaruku mas na brzdove platnicky do auta? ak na novom najazdis za 3 mesiace 30 000 tis. km platnicky su prec, tak nove si hradis sam.

      tomcat napisal:
      … aspom vidite za co stoja vsetky tie hatsany a gama… drahe to je a este aj problem so servisom… zlate slavie, diany a weihrauchy

      Tomcat, preco zatracujes hatsany a gama? Maju sice svoje muchy, ale co ich nema? mam gamo 8rokov a som spokojny, hatsana mam kratko tak zatial no coment…. kazdy slusny obchodnik, ak nema, ti nahradne diely zozenie a to vacsinou do 3-5 prac. dni. a do gama pasuje tesnenie aj zo slavie 634 a noriky.Mam odskusane.Origo gamo je tesnenie hodne tvrde, ale vydrzi viac ako to gumove, lenze gumove lepsie tesni a ma mensi klzny odpor…… uchytenie tesnenia na pieste, vonkajsi priemer a hrubka je uz viac menej v celej europe jednotne. a pruziny su tiez velmi podobne, priemer ten isty ide iba o dlzku a pocet zavitov pruziny, aby si to tam dostal… aj tak skoro kazdy koho poznam by chcel z toho dostat aj nemozne…vykon gulovnice alebo aspon malorazky…

      #5426
        @jerem555

        ďakujem za uznanie a doplnenie. V predchádzajúcom príspevku som popísal princíp reklamácie a nie nejakú normu, kedy môže užívateľ ist niečo reklamovať. K Tvojmu príkladu o brzdových platničkách…
        Aj ty máš pravdu, že zaruka sa vztahuje na vady materialu a na chyby vyrobcu, nie na bezne opotrebenie materialu. Len že, ak máš auto “v záruke” aj výmenu brzdových platničiek Ti musí spraviť autoservis a nie Ty sám, aj keď si akokoľvek manuálne zručný, pretože by si mohol nechtiac pri vcelku banálnej výmene platničiek poškodiť dačo iné…

        A k pružinen a 700 vs. 7000 rán, aj tu by sa to malo riešiť cez predajcu. Ak Ti dá vyjadrenie s ktorým nesúhlasíš, máš ako spotrebiteľ porať odvolanie voči výsledku reklamačného konania, čo je vlastne posúdenie chyby, ktorú majiteĺ veci popisuje, znalcom v danom obore, alebo štátnou skúšobnou. A myslím, že oni by zistili ako je to s tým opotrebením…;)

        ale toto fakt nepatrí do fóra o vzduchovkach…

        #5427
          @mk13

          chcel som tym len povedat, ze naco davat reklamovat ked si to viem urobit aj sam, pravda je mozem pokazit aj nieco ine, ale to je uz riziko moje

          #5429
            @tomcat

            ja zatracujem vsetko, co sa predava draho a pritom sa nemozno spolahnut ze ti predajca zabezpeci originalne nahradne diely pripadne ti robi problem so servisom… to mi pripada ako keby som si vybehol na Mileticku kupit elektroniku a spoliehal sa ze tam ten rakosnik bude aj na druhy den s tym ze ked sa mi daco pokazi tak mi zabezpeci servis… skratka smrdi to problemami.

            #5430
              @drakonaut

              Ano tak to mas pravdu. asom kupil hatsana stý,že si ho dorobil doma, ved hatsan je predsa dodo,ak viete co to je. vnutro je komplet prerobene nic tam uz neie je original. Ale stoji to zato.dalsie informacie potom. majtesa

              #5435
                @tomcat

                to ano, to suhlasim, ak ides do toho s tym ze si uvedomujes co vsetko ta caka…
                Len nechapem niektorych ludi, ktory sapytaju ci to kupit a ked sa im vysvetli co vsetko ich caka, ako je to s nahradnymi dielami a aj napriek tomu idu do toho a vzapeti potom zufalo hladaju nahradny diel, tak co si o takych ludoch mysliet. Skratka dostal radu, neposluchol, tak nech si nestazuje.
                Ja osobne proti Hatsanom (Gamam) nic nemam, ale po tom ako som mal moznost ich otestovat, nikdy by som ho nekupil, ono je to fakt DODO, a aj napriek tomu ze by ma lakalo sa v nom hrabat, nemam na to dostatocne technicke prostriedky aby som si na sustruhu mohol spravit vlastne nahradne diely… az bude dostatocne zaruceny pozarucny servis, v mojom pripade stacia nahradne diely, potom to bude o inom.

                #5545
                  @psh11

                  cawte mam velky problem….mam ten hatsan 85 a nestrieli mi presne co stym mam spravit…skusal som aj ine naboje ale ajtak stroela to hocikde…???

                  #5546
                    @mk13

                    cawes, a cim si strielal doteraz? nie je to nahodou tym ze ta vzduchovica kope viacej ako ine?

                    #5547
                      @psh11

                      nie nieje to stym…no skusal som 5 inych nabojov a ani jeden nestrielal presne a neide o 1 cm ale niekedy aj O 15 cm

                      #5548
                        @tomcat

                        velmi by pomohlo, keby si sem hodil nejaky nastreleny terc trebars na 10m
                        aby bolo vidno ako ti to lieta, ca je rozptyl skor vertikalny (podozrenie na zlu konzistenciu) alebo horizontalny (skor chyba strelca, prapadne streliva)
                        bolo by dobre aj keby si napisal ake strelivo si pouzival… ak diabolo standard tak to by ma ta nepresnost neprekvapovala
                        ale samozrejme chyba moze byt aj medzi zemou a vzduchovkou… velmi zalezi na technike strielanie, ako tu vzduchovku drzis…
                        strielas cez puskohlad? ak ano, tak aky to je? ma nastavitelnu paralaxu? ak ano mas ju nastavenu korektne? ak nie tak na kolko je nastavena a na aku vzdialenost strielas?

                        #5549
                          @mk13

                          Si si isty ze to nieje tym kopanym? Mal si to v nastrelovacom stojane? A lieta ti to vyskovo,alebo stranovo? ak vyskovo, skus to dobre premazat, ak stranovo tak na 98% je chyba v strelcovy, nie v zbrani, alebo si kupil diabolky co pozmetali po dielni ako odpad….. Na aku vzdialenost si to vlastne strielal na 5 alebo 50m? Mam Hatsan 60 5,5mm a na 20m to viem bez problemov udrzat priblizne v kruhu 5-6cm, otvorene mieridla, bez opory. Uz tu viacery pisali, ze je to dorob doma….. Tiez mi to zo zaciatku lietalo hore dole, ale vyskovo. Teraz po mini uprave je OK z bezne dostupnym strelivom. Strielam 50m v stoji, bez opory s podstatne vecsim, vykonnejsim a naladovejsim kalibrom, moj rozptyl je okolo 13-14cm. Ak je to chyba zbrane chod to vratit predajcovy, ale nemyslim …

                          #5550
                            @psh11

                            no tak lieta to bud hore alebo dole….dolava a doprava len 1-2 cm….to neni aztake vazne…..strielal som z 15 m….s nabojom diabolo master……

                            #5554
                              @mk13

                              No vida, konecne spravne info. tie diabolo nemam odskusane, ak to mas nove tak rozobrat, vycistit, prelestit piest, skontroluj tesnenia ci su dobre, pripadne skus novu pruzinu, ta origo co tam je nic moc. jemne namazat kvalitnym olejom, najlepsie vzduchovkovym

                              Prepac tomcat, nacmaral som skoro to iste co ty, nevsimol som ze si uz odpisal, ja som rozpisal a musel na chvilu odbehnut, potom dopisal a odoslal…

                              #5555
                                @psh11

                                no tie diabloky som skusal na hammarli force 750 combo presne su jak delo…no skusim to rozbrat….moze to byt stym ze do vnutra som nastriekal WD40 ?? no vyskusam to…diki za radu..

                                #5557
                                  @mk13

                                  Pockaj si este na nazor niekoho ineho, to som urobil ja iny ti mozno poradi nieco lepsie a jednoduchsie. Ak si to WD40 nechal odvetrat pred strelbou aspon 1hod. tak bi nemal byt problem, WD je pomerne suchy olej, ten pouzivam vylucne iba na vytesnovanie vody, na nic ine. Vnutrotnu komoru a hlaven mazem olejom od gama no a na ostatok pouzivam Brunox, alebo Legia.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 872 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.