Pán puškár – Milan Krutý

foto: volodo

Určite sa vám to tiež už stalo, “najväčšia” láska vášho života, vždy poslušná frajerka – vaša puška, potrebuje niečo vylepšiť, dotiahnuť, opraviť… Čo teda s tým ? Jedného dňa som zistil, že potrebujem odbornú pomoc puškára aj ja. Zdvihol som preto telefón a vyťukal telefónne číslo p. Krutého z Malženíc pri Trnave.

Na p. Krutého som dostal dobré referencie od priateľov, ktorým už čo to robil. Neviem ako vy, ale ja som vždy akýsi nesvoj, keď nemám všetko s puškou tip top. Tento krát som potreboval spoľahlivo pripevniť weaver lištu k mojej Sauerke, pretože doterajšiemu upevneniu, ktoré som mal priamo od predajcu, som po čase používania, neprejavoval veľkú dôveru. Po počiatočnom váhaní, či to budem robiť sám, alebo prácu zverím odborníkovi,  vyhrala druhá varianta.

Krutý, prosím” , ozvalo sa na druhej strane telefónu. Povedal som p. Krutému čo by som potreboval. Keď som dostal otázku, že ako s tým ponáhľam, moja odpoveď bola: „nóóó, potreboval som to už včera…” P. Krutý zahmkal a oboznámil ma s približným časom trvania prác, aj s tým, že má práve niečo rozrobené, a navrhol mi najbližší voľný termín. Asi som však bol veľmi netrpezlivý a mierne som na neho tlačil, tak sa nakoniec dal uprosiť a ja som už aj sedel v aute cestou do dedinky Malženice pri Trnave. Našiel som to podľa popisu p.Krutého na prvý krát. 

 
x_kruty0x_kruty1
x_kruty2x_kruty3
 
Prišiel som trošku skôr ako sme boli dohodnutí. Pán majster sa mi ihneď venoval a už aj nahlas uvažoval, ako by to asi bolo najlepšie urobiť. Poprosil som ho, či by som s ním nemohol chvíľku pobudnúť a pozrieť sa ako pracuje. Súhlasil. Potom, po spoločnej krátkej porade sa pán majster naplno pustil do práce. Bolo treba vyfrézovať otvory na skrutky, narezať závity, vysústružiť skrutky na mieru…
 
Majster všetko niekoľko krát premeriaval a pripasovával tak, aby všetko bolo presne „na chlp”. Obdivoval som ho ako malý chalan. Ruky mu  “behali” ako naprogramovanému robotovi. Vymeniť frézku, pripasovať skrutku, zmerať dĺžku… Bolo vidieť, že sa do svojho remesla naozaj rozumie. Aj keď strojárina nie je môj vyštudovaný odbor, čo to o nej viem, a tak som potichučky a v duchu hodnotil, ako tú ktorú vec pán majster robí. Musím povedať, že som bol spokojný. Videl som ako opatrne s puškou narába, priam ako s mladou babou… Každý rozmer viac krát premeriaval a kontroloval. Je to naozaj chúlostivá a zodpovedná práca. Ani som sa nenazdal a ubehlo niekoľko hodín a práca bola hotová. Ešte poriadne všetko skontrolovať, vyumývať a nakoniec nanovo premazať. Odchádzal som s dobrým pocitom a uspokojením, že moja frajerka bude znovu taká spoľahlivá, pekná a poslušná ako predtým…
 
Ešte raz Vám p. Krutý za ochotu a perfektnú prácu ďakujem.
 
volodo
 

Kontakt na p. Krutého

Milan Krutý – Puškárstvo
Malženice 495
919 29 Malženice

+421 905 740 246 – dielňa
+421 907 632 363 – obchod
zbrane@kruty.sk

Subscribe
Notify of
guest
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Mirec35
Mirec35
13 years ago

Nemohol by si mi napísať telefonický kontakt na p.Krutého?

wins
wins
13 years ago

pekne si ho pochválil, nuž ak si zaslúži, dobre
puškárstvo je tak trocha umenie, nestačí byť len technicky zdatný, ale aj mať pre to “železo” cit a vedieť urobiť nielen prevedením kvalitné, ale aj estetické a pritom spoľahlivé riešenie (napr. montáže)
mám skúsenosti a poznatky, že je veľa dobrých puškárov, no výborných pomenej
osobitnou stránkou je cenotvorba; tu je asi väčšina ozaj zdatná, aj keď ozaj dobrá robota si zaslúži ozaj dobrú odmenu

pán Krutý vraj robí kvalitné hlavňové zväzky

mirec, kontakt nájdeš aj na internete, vygugli puškárstvo krutý

volodo
volodo
13 years ago

Kontakt:
Mirec35, kontakt nájdeš aj na úvodnej stránke, alebo aj na stránke: http://www.kruty.sk/

spider
spider
13 years ago

súhlasím
Milan Krutý je naozaj výborný puškár.Riešil mi nedávno montáž na marlina a ďalšie dve flinti.Som s jeho prácou nadmieru spokojný.Ochotný pomôcť aj poradiť aby to bolo čo najlepšie.
Ďakujem ti Milan a želám vela úspechov.

Jager68
Jager68
13 years ago

Milan
Pravda je taka,že ide kvalitou velmi slusne hore.Každý potrebuje čas.Budme radi,že sa na Slov.objavuju šikovní majstri.Či je to okolo železa alebo gravirovania atd.Chcelo by to do dielne nejake CNC-čko.Nastroje dodam.;-)

1lubos
1lubos
13 years ago

wins- DD- mam od Kruteho dvojak 9,3 x 74R… Ak chces – mozem ti dat o nom referencie :-*

lesaj
lesaj
13 years ago

Mne nerobil zatiaľ nič
ale pár krát sme spoločne debatovali a je to super chlapík. Aj referencie mojich dvoch priateľov, ktorým robil Milan nejaké drobnosti sú viac, než vynikajúce.

cepelak47
cepelak47
11 years ago

oznam – dotaz
Zdravím chcem sa opýtať ,či je možnost na iť-18 bajkal ku gulovnici 7,62 x57 r doladit jednušku hlaven cal.20 ,ak je možn= udajte cenu za ktoru by som to mohol získať,pripadne kupit dakujem Karol