Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Aku gulovnicu – komplet do 3000 eur ?

  • This topic has 6 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 29.03.2016/20:37 by .
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
  • Autor
    Príspevky
  • #20043
      @roci

      Dobry den, chcel by som poprosit odo mna skusenejsich polovnikov o rady pri vybere gulovnice. Rozpocet do 3000 eur za komplet (PUSKA-308 win + MONTAZ-najlepsie odnimatelna + OPTIKA-priemer 56, zda sa mi lepsi ako 50 a variabilne zvacsenie). Zvazujem nasledovne PUSKA: CZ 557 Lux, Rossler Titan, Sako 85, Sauer 101, Mauser M12 + OPTIKA: Meopta Meostar R2 2,5-15×56 s cervenym bodom alebo ina + MONTAZ-doladi sa podla vyberu. Slovenske polovacky na vysoku a divocakov. Nepolujem dlho, ale chcel by som vybrat zodpovedne raz a na zaciatku. Ma podla vas zmysel investovat cca o 1000 eur viac za Sako/Sauer/Mauser oproti CZ/Rossler/Tika? Vopred dakujem za rady a nazory. Lovu zdar.

      #20044
        @slavoslav

        z mojich skusenosti

        CZ – v danej cene pekne drevo a na 557me sa pazba vydarila co sa ergonomie tyka. Ohladom presnosti. S nepresnou CZtou som sa este nestretol a viacere strielali az prekvapivo dobre (pod 0,5MOA/100m). Horsie je to s kolisajucou kvalitou. Mozes natrafit na kus ktoremu sa nebude dat nic vytknut a mozes natrafit na kus kde bude viac ci menej estetickych vad ako zle osadeny system v pazbe, hruby chod spuste a pod., ale pouzitelna je kazda.

        Rossler – nepoznam, ale ak mam pravdu povedat tak zbrane kde k montazi dalekohladu musis dodatocne a napevno montovat kamene na ktore nasledne upinas montaz niesu mojou salkou kavy. Krasna silueta tak zrazu dostava uplne iny raz.

        Sako 85 – vynikajuca kvalita, niekto sa stazuje na vacsie vole, ale tie zbrane su stavane do narocnych severskych podmienok. Problem je dostupnost, teda cakacie lehoty kde 308 mozno najdes skladom, ale ak sa ti nedjboze nieco pokazi nahradne suciastky su nocna mora.

        Sauer 101 – ekonomicka rada saueru. Spracovanie skvele, spust bodova, napinacik nepotrebuje. Presnost co som mal v rukach sub MOA. Ohladom montaze vid rossler

        Tikka – ekonomicka znacka koncernu k Saku. Spracovanie a presnost prikladne, presnost tiez. Ale na konstrukcii vidno, ze prvorada bola cena a ako aj na dreve tak aj na vizualnej stranke konstrukcie vidis, ze cena hrala prim. Cakacie lehoty a nahradne diely vid Sako

        Mauser M12 – nepoznam. Montaz vid Rossler

        Meopta – sklo spicka, na mechaniku kde kto nadava. Najvacsi problem je, ze pri novych puskohladoch neklika ako by mala pokial sa nerozchodi. Ja odporucam novy puskohlad par krat pretocit az na doraz v kazdom smere a osobne to robim aj pred kazdym nastrelovanim. Vyssie rady ako tato by stym problem nemali mat Viac ludi v okoli malo problem, ze casom sa im vnutri na sklach objavili nejake necistoty (aj ja osobne), ale u meopty nikdy nebol problem s reklamaciou. Po sezone som imposlal optiku a avratila sa vycistena a pretlakovana.

        Ak pojdes do 56tky tubusu daj pozor na vyber montaze, aby ti pripadne nezavadzali mechanicke mieridla. Nebolby si prvy

        Ohladom ceny vs uzitna hodnota. Je to len a len na tebe. Kazda z tych zbrani splni ucel a da sa snou polovat cely zivot a ty musis vediet ci si priplatis za nieco lepsie. Podla mna narast ceny nezodpoveda pridanej hodnote, ale to ani keby si miesto superba kupil C klassu. Z toho co si dal na vyber by som ja isiel do Sako 85 Grizly

        #20045
          @kiri

          roci – všetko pekné, čo si si stanovil. Slavo ti dal slušný rozbor. Život je však taký, že tak ako asi všetci prešli, či prechádzajú – hľadaním optima – iste tou cestou skôr či neskôr pôjdeš aj ty.
          308 je slušný kaliber – ale budeš chcieť skúsiť aj iné. A tak, ako teraz opakovačku – budeš chcieť aj zlamovačku opáčiť.
          To hovorím len preto, aby si nebol časom prekvapkaný…
          Iste sa oplatí zainvestovať aj o 1000 viac – ako sa neskôr jedovať a vyčítať si.
          Okulár 56 oproti 50 – ak máš kamošov – pred kúpou choď večer s nimi von a pozri sa cez to…dôležité je, ako cez to uvidí tvoje oko – a dnes je iné ako uvidíš za 10 rokov.
          Tá suma nie je celkom malá – tak zvažuj a hlavne – vyskúšaj. 100 rád je nič oproti jednému vyskúšaniu.
          A nefixuj sa na jednu ráž – alebo – opýtaj sa tých, čo majú/ mali 8×57 či sú spokojnejší s 308. Váha a veľkosť zbrane je v podstate to isté..a diviaky a jelene počúvajú osmičku rovnako dobre – a možno aj lepšie. Horšie iste nie.

          #20046
          i.k
            @arow

            Steyr Mannlicher Classic 308W 1600 EUR -+

            Meostar R2 2,5-15×56 RD 1050.00 €

            Montáž ERA švenk 327 EUR
            ———————————————
            A MAš ZA 3000 EUR

            #20075
              @tulak

              Ja by som siel do , Sauer 202Hl alebo Blaser R93 , samozrejme do tej ceny jazdeny. Plus ten Meostar, alebo Zeiss. Pri starsej zbrani pri dobrom vybere prides k slusnej zbrani a hlavne s nou budes spokojny. Len pozor na AAA zbrane :S

              #20076
                @akela

                Vsetci sme riesili tento problem a niektori aj 10x. Ja by som siel do Tikka ak chces usetrit, ak nie, vzal by som radsej Sako, ale na 85ke mi nesedi pazba, mozno aj nejaky starsi model, nejaku skladovku. Za cenu sa vzdy jednaj. Montaz Optilock, tam nic nepokazis a mas original a kvalitku a ak budes mat variabil, absolvujes uspokojivo aj spolocnu, je to len vec cviku. Optiku by som vzal Leupold ak mas mlade a dobre ociska. Syn ho ma a je neznicitelny a ma ho roky na cal. 450 Marlin od Mannlicher. A este ti z 3000 ojro ostane aj na Myslivca pre kamaratov, co pojdu s Tebou pre flintu. Tu by som tiez nesetril. Ja mam rad kaliber 8mm. Tak drzim palce…

                #20077
                  @jager68

                  Syn má Browning , montáž Era a Swaro Z4i..1200+300+1200.

                Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.