• This topic has 24 odpovedí, 4 hlasy, and was last updated 15.10.2008/22:00 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 16 až 25 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4982
      @tomcat

      samozrejme, cim vecsia vzdialenost tym viac sa odchylka prejavi, to mas ako ked strielas na 10m kde ti to ide takmer 1 dierou a cim vecsia vzdialenost, tym sa zvecsuje aj rozptyl…

      #4983
        @mesarc

        ..aj ked mi to pride stale nelogicke… ved ta hlaven je hruba .. .ako to ma na to vplyv stale nechapem… 😛 ale neva

        #4985
          @tomcat

          ale ta truba sa ti ohyba (aj ked minimalne) a to ohybanie bude vzdy ine, teda aj vystrel bude vzdy pod inym uhlom, stotinka milimetra sa ti na 10m neprejavy, ale na 100m to uz moze byt 10cm…

          pre zjednodusenie si na priesvitny papier nakresli 2 trojuholniky, nech maju rovnaku zakladnu a lisia sa len uhlom pod ktorym akoze vystrelis, a ten uhly sprav kludne len s rozdielom 1 stupen a teraz ich prekry a porovnaj ako sa na rozne vzdialenosti lisia “zasahy”, cim dalej od miesta vystrelu, tym vecsia odchylka…

          #4986
            @mesarc

            ..bro .. =D cenim si to … snazis sa .. a urcite na tom nieco pravdy bude.. no mam este par dotazov.. bavime si tu o vzduchovke… a strelbe nad 50 m .. a urcite mi das za pravdu ze to sa presne dostelovat neda ani za boha =) .. a ja sa nejdem hrat na Vasilija Zaiceva zase… =) to nie ..boze chran .. mne slo len o to ci by som sa dokazal trafit na stvorec 20×20 cm … nad sponinanych 50m .. ..ake dik predosle info .. hned som mudrejsi

            #4987
              @tomcat

              mozno sa budes cudovat ale dokazal 😀
              na poslednom zraze sme si z papiera spravili lodicky (papier velkosti A4 na 1 lodicku, cize vysledna lodicka po zlozeni mensia ako 20x20cm), dali do mlaky nech plavaju, a z cca 55m rostrielali. Rozstrielane za par sekund… viac roboty nam dalo tie lodicky poskladat ako ich poslat ku dnu… priznavam ze prva rana isla kazdemu mimo… ale vdaka zblnknutie sme vedeli kam to ide a potom uz kazda rana zasah… na 1 lodicku stacili odhadom 3-4 zasahy nez sa potopila. A to sme strielali len z ruky, bez nejakeho podlozenia.

              #4988
                @mesarc

                my sme minule strielali do balonov.. .ktory mal tiez tak 20×20 cm… a bolo to tak v rozmedzi 60-65 m … a slo to dole pekne… takze myslim ze by sa to malo dat … no s tym bipodom by to bolo podla mna este lepsie… inak ako na hlaven to asi neuchytim .. =(

                #4989
                  @tomcat

                  len na pazbu tiez nie, kedze by si to pri natahovani vzdy musel demontovat. Hovorim, vyries to nejakym samostatnym stojanom alebo podlozkou, take vrecko piesku, ryze, fazule pod pazbou daju dostatocnu mekkost a pritom aj stabilitu. a je to lacnejsie riesenie ako kupovat bipod

                  #4990
                    @mesarc

                    :cheer: :cheer: :cheer: jasneee… oddnes beham po zahrade s kilom hrubej muky =D

                    #4991
                      @tomcat

                      len bacha na vlhkost… 😀

                      #4994
                        @fogas11

                        tomcat ma pravdu ocel je sice “pevna” ale pruzna a ohybna preto sa pouziva aj v stavebnictve a ty ked zatazis hlaven alebo ju opres na nieco tak sa ti automaticky ohyba ty to nevidis ale na tu diabolku to ma dost velky vpliv a este ked strielas nad 10 m to ani nehovorim to mas ako ked mas dlhy konar a ked ten konar polozis na nejaku hranu tiez sa nezlomi ale ohne a tak je to aj s ocelou

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 16 až 25 (z celkového počtu 25 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.