• This topic has 19 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 30.03.2010/18:17 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #13654
      @dr-varga

      Uvažujem o kúpe zbrane a keďže som len začiatočník tak by sa mi zišla každá rada.

      #13655
        @crossbowhunter

        cz je dosť nešťastná volba

        #13656
          @slavoslav

          minuly mesiac sme ich predali 6, zatial su ludia spokojny i ked je skoro hodnotit, ale napr ani slovenska K100 nieje zla volba teraz ked su vychytane muchy

          preco by mala byt CZ nestastna volba? vzdy ma zaraza ako su domace znacky (CZ beriem ako domacu) zaznavane na ukor zahranicia pretoze ich tu ma skoro kazdy, ale ked zabludis na zahranicne fora tak ich opisuju v superlativoch

          #13657
            @dr-varga

            Rozmýšľal som aj nad K100, ale známy ma od nej odhovoril že sú poruchové, ale bolo to z druhej ruky takže neviem čo je na tom pravdy.

            #13658
              @volodo

              dr.varga napísal:

              Rozmýšľal som aj nad K100, ale známy ma od nej odhovoril že sú poruchové, ale bolo to z druhej ruky takže neviem čo je na tom pravdy.

              dr.varga, ja mám K100 už niekoľko rokov a som max. spokojný. Mám takú skúsenosť, že ten kto mi povedal, že s K100 nie je spokojný, tak nie je spokojný s ničím. 😉 Zaujímavé, že tá “poruchová K100” vyhráva jednu súťaž za druhou. Tiež je zaujímavé, že Kuracina nestačí vyrábať, taký je o K100 záujem v zahraničí.:)
              K100 sa už vyrába vo viacerých modifikáciách.
              Skús sa pozrieť na stránku http://www.grandpower.eu

              tu máš link:
              http://www.grandpower.eu/GPprodukty.htm

              #13659
                @slavoslav

                no osobne K100 nevlastnim ale mal som moznost znich odstrielat pomerne velke mnozstvo ran, jedna bola z pociatkov vyroby druha z neskorsieho obdobia a az na jednu poruchu ktoru Kuracina ochotne riesil snimi nebol problem, len ich bolo treba na zaciatku viac mazat a ako pisal Volodo, momentalne je k100 predavana v USA pod znackou STI ktora je radena k spicke v tomto obore co sa tyka aj sportovych pistoli, urcite by si nechcela pokazit meno predavanim nekvalitneho suntu

                v kazdom pripade vyber to co sa paci tebe, z renomovanou znackou a modelom vyrabanym par rokov by si nemal nic pokazit + najdes knim aj referencie od uzivatelov a zalezi aj naco ju potrebujes, ci doma do suflika kdyby neco alebo na nosenie, tam sa uz poznat kazdy gram a aj rozmery su dolezite

                #13660
                  @crossbowhunter

                  slavoslav, prečo je cz nešťastná volba?spýtaj sa kukláčov prečo oslavovali, keď miesto nich fasovali glock.častokrát zlyhávali, boli nepresné a podobne, to ti potvrdí asi každý policajt.
                  osobne vlastním glock 17L a glock 22.
                  ale okrem týchto 2 zbraní by som vyberal ešte zo značiek ako walther a model p99qa.
                  ešte by som trošku mrkol aj na značku H&K a od nich USP.
                  K100 tu nebudem opisovať vzhladom na to že ste ju zatial odporúčali a tak nevidím dôvod to opakovať, naviac keď s ňou nemám skúsenosti.

                  #13661
                    @slavoslav

                    z tych 6 co spominam hore bolo 5 pre policajtov takze mozno az tak zle nebudu, o kolisani kvality vo vyrobe a podobne som pocul aj ja, ale bolo to v zaciatku 90 rokoch a zatial kazdy koho poznam z tych co CZ vystrielal kupil dalsiu CZ a su snimi spokojny a strielaju fakt hodne a sportovo, privelke stastie aby pri tej povesti co sa tej znacke niekedy prisudzuju nebol ani jeden chybny kus v mojom okoli, a ked si vezmes testy novych nezabehnutych zbrani,pri pistoli vela zalezi na strelive co pouzivas aby ti spolahlivo fungovala

                    #13662
                      @crossbowhunter

                      osobne by som skôr volil niečo z toho čo som spomínal.
                      na cz som nepočul milého slova a mne osobne nesadla ani jedna čo som skúšal keď som kupoval prvú zbraň.vtedy u mňa vyhral glock 17, ktorý som neskôr vymenil za glock 17L.
                      kvalitná munícia je základ pri každej zbrani, pretože bez nej sa nedá dosiahnuť nič.ale na to ktorá mu bude vyhovovať príde sám časom, asi tak ako každý jeden z nás.

                      #13663
                        @slavoslav

                        s tymto sa da suhlasit, ak ti nesadla do ruky nieje co riesit, preto som vyssie odporucil nech si vyberie to co sa paci jemu a glock tiez nieje zla volba dokonca teraz su aj pomerne rozumnejsie ceny ako pred par rokmi ked som ich pozeral a je prirodzene ze kazdy bude to svoje chvalit

                        ja som zase o CZ nepocul nic zle od jej realnych majitelov, vzdy to bolo len take JPP a aj teraz ked boli na nakupoch ty policajti tak na otazku preco prave CZ, 3 odpovedali mali sme ich aj predtym a boli dobre skusenosti a dvaja dali na ich radu, tym nechcem povedat ze su to nejak vynimocne zbrane len mi neda nereagovat na tu antipatiu voci nim

                        #13674
                          @slavoslav

                          este ma napadla jedna vec co by pri rozhodovani mohla pomoct, co sa mi na tychto konkretnych CZ-tach nepacilo bolo ze hlaven je povrchovo upravena pravdepodobne klasickym ciernenim a horna viditelna cast kvadratickeho bloku na zadku hlavne je na kusku v kontakte so zaverom pri funkcnom cykle a dochadza tu k zalesteniu a odstraneniu ciernenia takze to je taka mala kozmeticka vada ked mas vsetko cierne a maly leskly pasik navrchu, mohli nechat radej hlaven len lestenu

                          #13676
                            @dr-varga

                            No díky za názor, ale teraz už fakt neviem čo si mám kúpiť…

                            #13677
                              @crossbowhunter

                              glock, walther, k100, H&K
                              vyber si, ale tu nespravíš chybu

                              #13678
                                @slavoslav

                                dr.varga napísal:

                                No díky za názor, ale teraz už fakt neviem čo si mám kúpiť…

                                toto je len kozmeticka chyba a konkretne len na duty, ine modely nie, spolahlivost to neovplyvni a najlepsie by to bolo vidiet, aby si si spravil nazor, poznat to aj na novych zbraniach takze budes vediet ako to bude asi vypadat v buducnosti a ci ti to bude vadit, inak tie zbrane vypadaju super, bol som prijemne prekvapeny ked som ich videl nazivo

                                vyber si co ti sadne do ruky, ohmataj si tie zbrane na nejakej strelnici a ak mas moznost vystrel si a vyber si sam co ti bude vyhovovat

                                #13682
                                  @seky

                                  Ja mám Walther P99 a som s nímmaximálne spokojný. mal sommožnosť strielať z dosť vela zbraní. najhoršia bola Norinco P 226. Hneď po nej by som asi zaradil CZ 75. táto v porovnaní s ostatnými dosť “kope”. Nedá sa s týmrobiť rýchli dvojvýstrel, teda ak si ju “nedoladíš”. Mal som v rkách aj Gloc, Beretu FS, Jericho, HK P30 a veľa ďalších. Tu si ťažko vybrať, všetky sú dobré a CZ sa s nimi nedá porovnať. Ja osobne by som do CZ asi nešiel. Najlepšia sériová pištol čo som strielal je ale asi Sig Sauer 226. Dá sa kúpiť za cca. 26.000,-Sk. Keď zoderiem Watra, kúpim Sig.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 20 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.