• This topic has 19 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 30.03.2010/18:17 by .
Zobrazuje sa 5 príspevkov - 16 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #13683
      @crossbowhunter

      s walther p99 mám aj ja nejaké skúsenosti zo strelnice, osobne som váhal vtedy medzi g17 a p990.nakoniec vyhral glock u mňa.
      seky nemáš náhodou skúsenosť s h&k usp?

      #13684
        @barbar111

        Kolegovia sa od začiatku zaoberaju otázkou čo kúpiť. Ja by som prvú otázku pre dr.vargu postavil: NA ČO MA SLÚŽIŤ? zbraň ktorú si chce kúpiť. Ak ju chce na sebaobranu, t.j. denné nosenie, tak vláčiť so sebou cca 1kg železa bude chceť poriadne sebazaprenie, ak chce strieľať IPSC treba špeciál. Dnes by som si kúpil K-100, som slovák a nový model je špicový. V 1992 som si kúpil CZ-85, trošku som si upravil ja, trošku mi upravil kamarát do dnešného dňa bez problémov, čo pamätám len dva zlyhače. Papká na rozdiel od Glocku všetko, akýkoľvek druh a pôvod munície, nie je rozmaznaná, je to kus poctivého železa. Ináč plne súhlasím so Slavoslavom citujem “vyber si co ti sadne do ruky, ohmataj si tie zbrane na nejakej strelnici a ak mas moznost vystrel si a vyber si sam co ti bude vyhovovat” daj na svoj názor aj keď akceptuješ rady iných. Príjemne strieľanie.

        #13689
          @martin75

          ktoru z K-100 by ste radili na nosenie a obcasne strielanie? Nie sutazne len tak pre radost:laugh: a co puzdro?
          Je P-1 alebo P-1 ultra dobra volba?

          #13693
            @volodo

            martin75 napísal:

            ktoru z K-100 by ste radili na nosenie a obcasne strielanie? Nie sutazne len tak pre radost:laugh: a co puzdro?
            Je P-1 alebo P-1 ultra dobra volba?

            Ahoj Martin, ja mám tiež K100. Ak by som si ja vyberal teraz novú hračku, tak by to bola klasická P1. P1 ULTRA sa mi zdá už moc “prečačkaná”, a v drážkach na závere sa časom bude usadzovať prach a nečistota, ktorá sa bude ťažšie čistiť, to by mi určite vadilo. Klasická P1 sa mi páči viac. Na druhej strane je ULTRA o niečo ľahšia, teda na nosenie možno vhodnejšia. Pri mierenej streľbe sa ti však zíde každý gram navyše.

            P1 je asi o 2cm kratšia ako K100. Na K100 / P1 hračkách ma zaujal práve systém zamykania rotáciou. Je to cítiť hlavne pri rýchlo opakovaných výstreloch. Streľba je príjemnejšia ako u iných podobných zbraniach. Vyššie som dal link na stránku Grandpower, tam nájdeš aj celkom slušnú diskusiu k ich zbraniam.

            Zopakujem aj moje doporučenie, vyskúšaj si ako ti zbraň sadne do ruky, a hlavne či sa ti bude páčiť, až potom si takú kúp. Myslím si, že pokiaľ sa nebudeš venovať streľbe profesionálne, tak je to v podstate jedno čo si kúpiš.

            Želám veľa zdaru pri výbere.

            #13694
              @barbar111

              Nové modely K-100 majú možnosť výmeny gripu – chrbát pažbyčky, úžasny pocitový rozdiel a aj rozdiel v držaní zbrane. Za pár sekúnd sa dá zbraň prispôsobiť inej veľkosti dlane bez náročných na mieru robených pažbyčiek.

            Zobrazuje sa 5 príspevkov - 16 až 20 (z celkového počtu 20 )
            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.