• This topic has 26 odpovedí, 6 hlasov, and was last updated 15.12.2008/15:43 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 27 )
  • Autor
    Príspevky
  • #5520
      @majki

      Vsetkych vas zdravim.Vazne uvazujem nad touto optikou na mojho noveho Weihrauchta HW 100T ktori bi mi mal dorazit koncom Decembra.Chcel bi som vas poziadt kebi ste mi mohly poskytnut informacie o tejto optike ak ma snou niekdo skusenosti.Popripade ine modely od tejto firmi.Spolahlivost,ci drzi nastrel atd…

      #5522

      Zdravim.
      Tu je nieco popisane o Delta Titanium

      http://strelectvi.info/cz200s/

      Nakup/na konci textu sa doklikas na recenze Vetrovky Air Arms S410 Classic, Tam najdes odkaz aj na Deltu.
      S pozdravom

      #5524
        @majki

        Diky.Tak som si to prestudoval a nemam predstavu aky je rozdiel medzi krizom Duplex a MilDot?Chcem sa opytat nebude mi robit pri maximalnom zvacseni MilDot problem?Nie ten kriz tucny na tercovu strelbu a pri maximalnom priblizeni mi prekrije polovicu terca?Ospravedlnujem sa za tieto otazky,mozno pre vas otravne ale toto bude moj prvy puskohlad a poridna vzducharna.

        #5525

        Pozri aj toto.
        http://strelectvi.info/cz452/
        O malorazkach v sekcii optika.

        Ohladom kriza tam je to popisane. Co sa tyka velkosti kriza je dolezite vediet kde sa nachadza u daneho typu puskohladu kriz. Ci sa nachadza v prednej ohniskovej rovine alebo zadnej. Ked je v prednej tak sa meni aj velkost kriza so zmenou zvacsenia ak je to variabil, ked v zadnej zostava nezmeneny teda sa nezväcsuje ani nezmensuje u variabla. Ak nieco najdem lepsie na vysvetlenie tak poslem link. Pozri aj toto http://www.dalekohlady.sk/rifle_delta.php

        #5539

        Dobrý deň Majki puškohľady Delta Titanium najdete aj umna http://www.sniper-sr.eu a aj kvalitne jednodielne montáže a od zajtra aj ocelove pekny deň.

        #5542
          @308wilo

          Chlapci dajte preč ruky od tých šmejdov delta titanium. Je to najhoršia optika akú som držal v ruke. (ešte tak možno na vzduchovku, alebo na malorážku)

          #5544
            @tomcat

            Majki kludne tu deltu kup, ma ju vela ludi a je spokojnych…, 308Wilo zrejme nevie co to je HW100 podla jeho poslednej vety…
            spominas strelbu na terce… to tie terce budu vzdy v tej istej vzdialenosti? Alebo sa ta vzdialenost bude zakazdym menit? Ak vzdialenost konstantna pocas celeho strielania, tak kup ten s tym duplexom, ak to ma byt kvazi “akcnejsia” strelba aj na daco ine ako papierove terce a vzdialenost sa pocas strelby priebezne meni, kup MilDot.

            308Wilo co ti na tej optike take vadi ze je to ta najhorsia co si doteraz drzal v ruke a hlavne co teda odporucas?

            #5571
              @majki

              Chlapi diky za vase rady.Bol bi som skor odpisal ale mam tu problemovy internet.Vobec mi nechce otvarat stranky.

              #5572
                @majki

                308Wilo.Ano mas pravdu je to navzduchovku PCP.A ta nema skoro ziadny spetny raz;)

                #5573
                  @majki

                  tomcat:Od teba to berem.:) Vydel som od teba dost prispevkou aj na cechoch.Tak usudzujem ze uz daku tu skusenosot mas.;)Lubos mi ju nukal asi za najnizsiu cenu na trhu co som zatial vydel.Ale aj tak mi neda a rozmyslam ist ju kupit do polska.Mate stym niekdo dake skusenosti?Myslym nakupom v polsku.Kamarat mi vravel,ze to je aj zbitocne vela tych 6-24×42.Vraj mi kludne staci aj tych 4-16×42.Tak mi nasadil chrobaka.Co vy nato?Najhorsie je natom to,ze si to neviem ani len predstavit.Puskohlad som este nemal ani vrukach tak neviem.Pri tej 4-16×42 je dost lepsia cena.No mne sa zda ta 6-24×42 suprovejsia.

                  #5574
                    @tomcat

                    tak s tou cenou to mas tak, ze si musis k cene zapocitat aj dalsie obbstaravacie naklady, cize kolko ta bude stat cely ten vylet do polska (cestovne, strateny cas,…)+ cena puskohladu (samozrejme pokial do toho Polska nejdes uz kvoli dacomu inemu a ten puskohlad sa popri tom len zvezie)

                    no a potom to porovnaj s cenami v obchode.

                    inak ja mam momentalne presne tu istu dilemu co ty, a tiez ma laka 6-24×42 viac ako 4-16×42
                    ono sa treba rozhodnut podla toho na aku maximalnu vzdialenost budes strielat. Ak do tych 50m, tak staci 4-16, ak viac, siahni po vecsom zvecseni.

                    #5588
                      @majki

                      No tomcat.Skusme celkom teoreticky.Skusal som to pozriet na navigacnom ale nejde mi zapnut.Tak som pozeral mapu a len mojim odhadom to moze bit tam aj naspet do tych 1000km.Takze stava do auta bi vysla cca 2600sk.Kebi ze sa najdu aspon 4fandovia co bi sli(nemusely bi ist vsetci,prispely bi na stavu a daly bi si to doviest)tak bi benzin vysiel po 650sk cca.Neratam do toho pokutu za richlu jazdu:lol: Tak bi potom kazdy usetril cca 2000sk. tymto nakupom len na jednom puskohlade 6-24.Ja som ochotny sa obetovat a ist to tam kupit.Pod podmienkou abi sme boli aspon styria a abi som nesiel sam.A vcera ma dost prekvapilo ked som uvydel na strankach http://www.deltaoptical.pl ,ze 6-24 je teraz lacnejsia ako 4-16:woohoo: Takze kto ma zaujem usetrit a chce si kupit puskohlad z polska?tomcat ty urcite poznas dost nadsencov a chodis aj na zrazi.Skus sa popytat a ak nas bude najmenej stiria tak bi sme to mohli zorganyzovat.

                      #5589

                      Zdravim.
                      Chlapi, neviem ale ja som pozeral tu polsku stranku a ta Delta optical 6-24×42 tam stoji 926.5 PLN.Ked preratam ze 1 PLN je okolo 8.2 SKK tak neviem co usetrite ked na strankach http://www.dalekohlady.sk stoji 10700SKK aj so zarukou. Co potom ked to bude treba reklamovat. Podla mna sa to neoplati, keby to bolo aspon o polovicu menej tak to je ina vec. Skuste si dat poslat od niekoho nejaku inu znacku z USA, tam sa Vam to vyplati viac. Skuste toto http://www.pkhuntingstore.com/ tento chlapik je zo Slovenska posobi v USA, posle Vam co si vyberiete, len skoro dolar ide hore.

                      #5592
                        @majki

                        RadoK.Tak ako pises.Kedze nevies co usetrime tak je to asi cez 2000sk.A to sa uz oplati si myslym.Ja neviem ale aky puskohlad si kupit(aku znacku)ktori bude mat tie iste parametre 6-24×42AO MD.Jednodielny tubus,vybornu priepustnost svetla aj pri maximalnom zvacseni,ktori bude spolahlivy,ktori bude drzat nastrel aj po meneni zblizenia.Za cca 7600sk.Tak bi vysiel v polsku.Plus ktomu je este nieco, neviem ci to je montaz nerozumiem dobre polsky ale asi aj zmontazou.A ako pises u nas 10700sk bez nicoho.A samozrejme ze mas zaruku na to tak ako u nas.Cital som jeden prispevok na cechoch.Chlap si objednal myslym ze zbinoxu deltu a mal vo vnutri daky smet,tak to dal na reklamaciu.Odpoved bola ta ze si to musel posielat na vlastne naklady priamo kvyrobcovy do polska(cca 400sk postovne)no nevravim ze je to tak aj snasimi obchodnikmi.A vyhoda je ta ze delta to nerozobera,neskuma ale meni hned kus za kus a nerobia ziadne problemi pri pripadnej reklamacii.A to bola asi jedna reklamacia ktoru som cital na ceskom fore.Teda aspon co som ja vydel.Zatial som nenasiel vtejto cenovej relacii puskohlad stymito parametrami ktori ma tolko chvali a pozitivnych ohlasov.A stou amerikou aka je cakacia doba ako to je tam sreklamaciou?Kolko bi ma vyslo postovne sem a pripadne reklamacie zase naspet?Nepozeral som na ten odkaz bo sa dohodnem ako tak nemecky,taliansky ale anglicky I dont now.

                        #5595
                          @tomcat

                          ta stranka je po slovensky…

                        Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 27 )
                        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.