• This topic has 30 odpovedí, 11 hlasov, and was last updated 15.06.2015/14:23 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3458
      @tinkypinky

      Existuje podzvukové strelivo do 308w ?
      Nikde som ho nenašiel predávať?

      #3484
        @lovec

        Existuje.Ze sa nepredava,niet divu-bezny civil ho nevyuzije.

        #3485
          @tinkypinky

          lovec napísal:

          Existuje.Ze sa nepredava,niet divu-bezny civil ho nevyuzije.

          Prečo si to myslíš že ho civil nevyužije?

          #3490
            @hospodar50

            Podzvukové strelivo sa používa len do zbraní, kde sa používa tlmič. Iné praktické použitie nevidím. A tlmič je zakázaný doplnok, takže ???

            #3495
              @308w

              Podzvukové strelivo do 308W existuje – tak ako kolega píše- sa používa len do zbraní s tlmičom . Toto strelivo ale nieje určené pre civilný trh a ani nebude – používajú ho len špeciálne jednotka a odstreľovači .

              #3499
                @tinkypinky

                Tak preto mi ho nikto nevie predať…. 🙁 Škoda, budem sa musieť naučiť prebíjať. Neviete mi niekto poradiť kde by som našiel info o prebíjaní?
                Ozaj prečo je zakázané strieľanie s tlmičom na strelnici? Nebola by to pohoda strieľať si len tak potichu a bez otravných sluchátok?

                #3500
                  @lovec
                  #3501
                    @tinkypinky

                    Čisto teoreticky, aké parametre má podzvuková strela, myslím tým balistickú krivku, presnosť, atď…

                    #3546
                      @lovec

                      Balisticka krivka strma ako Gerlach,presnost obvykla,v zavislosti od kvalit systemu flinta-naboj-strelec.
                      Pre bezneho uzivatela nezaujimave…

                      #3557
                        @308w

                        neviem či by bolo dobre -keby boli povolené používať tlmiče – nevravím že ty ale určite by sa začalo pytliačiť oveľa viac – však vieš príležitosť robí zlodeja – mne osobne to vyhovuje takto ja si výstrel vychutnávam -mne sa to proste páči .

                        #3558
                          @tinkypinky

                          Ale ja ho chcem na strelnicu a nie na pytlačenie. :S

                          #3562
                            @lovec

                            Kolega,s tlmicom to ma figu borovu spolocne…
                            Bezne sa pouziva podzvukove strelivo v malorazkach,pri kratkych zbraniach,dokonca existuje brokove sportove strelivo s podzvukovou rychlostou….nerozumiem,preco sa kazdemu hned vybavi pred ocami tlmic…???

                            #3563
                              @lovec

                              T-P: Na strelnicu ma zmysel nechat si prebit strelivo na spodnu hranicu vykonu,ma to minimalny spatny raz,presnost je obvykle vynikajuca.
                              Je to ovela jednoduchsie a mensia babracka ako laborovat dobry subsonik.

                              #3567
                                @tinkypinky

                                Lovec ďakujem, asi máš pravdu.

                                #3979
                                  @heron35
                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 31 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.