Úvodná stránka Diskusné Fóra INÉ Recepty kozy, kamzíky, kozorohy

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
 • Autor
  Príspevky
 • #46688 Odpovedať
  @kiri

  KUZU je po turecky koza. Turecká kuchyňa je niečo také, ako čínska, indická, či talianska – boli to veľmoci, kde sa zbiehali recepty a kuchári z celého sveta – zo všetkých kútov tej obrovskej krajiny – v prípade Turecka, ktoré bolo následníckou ríšou a dedičom Arabskej ríše a sásanovskej Perzie – zahŕňala celý Arabský poloostrov, Mezopotámiu, Perziu, časť Indie, Egypt, Sýriu a časť Afriky okolo afrického rohu, Malú Áziu – a nemalú časť Európy – celý Balkán, Krym, časť Ukrajiny a všeličo iné – teda kuchyne veľkej časti sveta. Tým, že Mohamed vylúčil zo stravy svine – ako potravinového konkurenta človeka, objektom stravy sa stali hlavne bylinožravce, vtáky a ryby. Koza je kravou chudobných – to platilo aj na Slovensku – a vyžije takmer z ničoho – dokonca nepotrebuje ani trávu – je základom stravy nielen chudoby, ale aj bojovníkov.

  Toto videjko je zaujímavé vo viacerých smeroch. Každý Turek, ktorého som stretol – VIE VARIŤ ! Asi ich to učia odmalička – a aj na vojne. Však guláš – tak obľúbené jedlo u nás je vlastne turecké vojenské žrádlo varené v kotlíku pre 10 ľudí všade – či v kasárňach, či na vojenskej výprave, či na pochode..(preto bohatstvo Slovenska v medi bolo kľúčové – bez medi by sa ťažko varilo pre armády!!! – učte sa históriu – je strašne dôležitá !). Tu vidíte – naučte sa – základnú úpravu papriky – grilovanie na uhlí – toto viete urobiť všade ! Každý Turek papriku takto upraví a ošúpe. Paprika sa je bez toho pevného tenkého obalu, ktorý mnohým ľuďom robí veľké problémy. Turci to robia jednoducho a jasne. No a vidíte, ako Turci nahrubo nasekajú – či stehno, čo lopatku – a tak to robia – sekera ( či sekáč) je základ ! A oni majú stále sekery stredovekého typu – a tie fungujú stále.

  Tento recept je použiteľný na všetko, čo sa hýbe..tá niekoľko stupňová tepelná úprava je zárukou bezpečnosti a zdravotnej nezávadnosti.  KUZU İNCİK KIZARTMA NASIL YAPILIR?

   
  <h1 class=“title style-scope ytd-video-primary-info-renderer“></h1>
   

Zobrazuje sa 1 príspevok (z celkového počtu 1)
Odpoveď na: kozy, kamzíky, kozorohy
Vaše údaje: