• This topic has 14 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 22.01.2017/15:59 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
  • Autor
    Príspevky
  • #20457
      @mat111

      Ma niekto skúsenosti s puskohladom burris ballistic laserscope 4-12-42?od koľkých metrov je použiteľný?je vobec použiteľný v našich podmienkach?dakujem

      #20468
        @mat111

        Nikto nic?nikto nema skúsenosti?

        #20471
          @mat111

          Chapi nikto sa nestretol s tymto puskohladom???

          #20472
            @kuko44

            Veď je to úplná exotika, kto by to aj kupoval ??? Načo by ti bola taká nepoužiteľná sprostosť ? Kúp si osvedčenú optiku. Verím tomu, že to u nás nikto nemá. A ešte, prečo si tému o optike nasral do dlhých zbraní ?

            #20474
              @mat111

              Cakal som ze niekto mi o tom bude vediet nieco povedat.ale ako vidim tak na Slovensku su poľovníci ktorí o poľovníctve vela nevedia.bol som na poľovačke v Nemecku a tam je nieco take uplne bežne.su tam pani strelci ktorí tuto tvoji exotiku používajú bežne.ale ako vidim Slovensko je stale Slovensko …

              #20475
                @miro1996

                Jeden moj známy ktory je pan poľovník ho vlastni a nevie si ho vynachváliť.je to nieco co nema konkurenciu.ma ho na guľovnici remington 700 xcr v kalibri 300 rum.ked tak napis mi do spravy a poslem kontakt naňho a on ti bude o tom vediet povedat vsetko co potrebuješ.

                #20476
                  @slavoslav

                  Matt

                  co ti na to povedat. Tak chod naberat rozum na nejake nemecke forum kde su skutocny polovnici. Cim viac elektro tym viac polovnik.

                  Uz len cakam kedy si nejaky blbec aj na polovacku dotiahne toto:

                  to budu najskutocnejsi polovnici ktory o tom budu vediet najviac.

                  #20481
                    @kiri

                    Slavoslav – ok….ale potom zahoďme opakovačky ( vojenské !) a pripusťme len zlamovačky – max dvojvýstrelové….alebo – kde je hranica? Obliekajme sa len do prírodných materiálov – žiadny Goretex a guma – len plátno, vlna a koža…

                    Okrem toho toto je asi len na deň – teda menej sofistikované ako nočné videnie…a že počíta opravy – a neodhaduje ich človek? – však aj to sa dý naučiť – alebo nestrieľať na väčšiu vzdialenosť. Vo švajci sa strieľa max na 200m – ak sa k tomu nevieš dostať na max 200m – sprievodca Ti nedovolí vystreliť. A sprievodcu tam neuplatíš – ihneď by prišiel o miesto na ktoré sa čaká aj 10 rokov…a občas ho tajne preveria – a to je správne. To je etika.

                    Ak dovolíme optické prístroje – a vysokovýkonné náboje Magnum – toto je menší hriech – ak to má zamedziť postrieľaným a nedohľadaným kusom sa trápiť. To skôr apelujme na ETIKU a rozhodovanie.

                    Obávam sa – asi ako Ty, že toto len dodá odvahy diaľkostrelcom, ktorí sa tu pod maskovaním poľovníctva cvičia na žoldniersku službu odstreľovačov a idú si potom zarábať americké doláre na Ukrajinu a do Sýrie…ako ich už zopár chytili – len sa to veľmi nezverejňuje. V reálnom poľovníctve sa presne toto dá cvičiť – a toto je prístroj presne na takéto procesy.
                    Inak – ak si pozriete ceny – je oveľa lacnejší ako značkové – ale obyčajné optiky – cena okolo 900-1000€ aj sa dopravou na Slovensko.

                    Skôr ETIKA – ale ani nie tá normálna poľovnícka – ale tá následná – je problém, ktorý tu vnímame. Pokiaľ by to bolo naozaj na poľovníctvo – tak sa tomu dá nájsť ospravedlnenie – tak ako strelám s vysokým ranivým účinkom – a nie celoplášťom – čo je primárne eticky problém – ale ak sa rozhodneš ako hospodár, že tento kus do populácie nepatrí – tak ho ulovím = zabijem bezpečne, spoľahlivo a rýchlo!…bez dlhého trápenia.
                    Myslím – ale to je môj názor… že použitie totálne deštruktívnej expanznej strely ( DHK, H-Mantel, Vulkan a iné strely s dierou- či zakrytou či otvorenou) je iný level etiky ako výrazne presný zásah…

                    #20483
                      @slavoslav

                      Kiri

                      Skus si este raz prečítať na čo reagujem.

                      #20484
                        @kiri

                        Slavoslav: ja ti až tak veľmi neodporujem – a možno som ešte rozvinul tvoju myšlienku. Položil som dôvody aj pre – ale aj proti – myslím, že je to o filozofii – aj konkrétnej a aj celkovej – možno aj protichodnej…
                        Na jednej strane pre hovorí, že aj to čo používame my je výsledkom vedeckého a technického pokroku – ide o to, kde to je ešte normálne – čo sa vníma ako normálne a bežné…a kde to je už “přepříliš” – ale zase – záleží na filozofii na čo sa to chce využiť – čo na dobrú vec – alebo na nedobrú vec. To tvoje video je výborný príklad – asi toho nesprávneho využitia – skôr vojenského = lov ľudí. Lov zvierat je o niečom inom…najmä ak si uvedomíme, že poľovníctvo je normálne plánovité obhospodarovanie územia…plochy – je to riadená činnosť – síce ekonomická, ale na báze ekologickej rovnováhy. Nie je to boj – ako to vojenské.
                        Takže to vnímam skôr ako etický problém – a to si svojim videom dobre doložil.
                        Čistota myšlienok a pohnútok – to je to etické – čo si asi myslel aj ty.
                        Asi je rozdiel v tom, že ak má horár v revíri jeleňa škodníka, ktorého musí z chovu odstrániť, lebo si už troch nádejných jeleňov našiel prepichnutých a zdutých – tak je použitie napr. nočného videnia ospravedlniteľné – ale ak chce odfajčiť milenca – a nacvičuje si to najprv na zveri – hoci pod rúškom poľovníctva – tak to je to špatné.
                        Trošku za uši pritiahnuté – ale podstatu to vystihuje, nem? 👿

                        #20485
                          @slavoslav

                          kiri

                          este raz. Precitaj si na co reagujem. Nie som ziadny spiatocnik, neodsudzujem nove technologie, som otvoreny ich pouzivaniu a sam som jeden cas podobny vyrobok ako je v predmete diskusie obzeral, ale nevyhovoval mi. Radsej si klinem dialkomerom a naklikam co potrebujem ked uz pre nic ine tak kvoli svetelnosti.

                          Moja reakcia bola len a len k tomuto

                          “Slovensku su poľovníci ktorí o poľovníctve vela nevedia.bol som na poľovačke v Nemecku a tam je nieco take uplne bežne.”

                          Ak si nejaky buran mysli, ze vedomosti o polovnictve su naviazane na vlastnictvo najnovsej techniky tak je to jeho problem. Ak sa tu citi nedoceneny vo svojom geniu a slovensko mu je pod jeho uroven nech si ide tahat rozum trebars do toho nemecka.

                          #20486
                            @miloszv

                            Páni, netreba sa chytať za slovíčka. Najlepšie je svoj názor napísať jasne a jednoznačne, vyhnete sa potom rôznym možným výkladom.

                            K téme. Môj názor je, že technický vývoj nezastavia žiadne tradície. Sám si tradície vážim, ale to neznamená, že teraz kvôli tradíciám nebudeme používať technické novinky. To sa teda vzdáme aj klasických puškohľadov a budeme kvôli tradícii strieľať cez mieridlá ? Alebo sa vzdáme aj strelných zbraní a budeme loviť lukmi či palicami ? Nie, nie je problém v technických novinkách , ale v nás ! Poľovník, ktorý je vo svojom revíri aj hospodárom, tak ten nikdy nezneužije nočné videnie, alebo iné digitálne zameriavače. Takýto poľovník práve naopak, využije ich k lepšiemu vypozorovaniu chovania sa zvierat pred, či po ulovení, alebo k lepšiemu, či presnejšiemu zásahu, aby zviera zbytočne netrpelo. Naopak “poľovník” zámerne dávam do úvodzoviek, ktorému ide len o mäso, tak taký ani okrem baterky nič iné nepotrebuje. Takže prečo sa bránime novej a modernej technike v poľovníctve ?

                            #20490
                              @kiri

                              MilosZV – ani sme sa nejako nechytali za slovíčka – len sme každý svojim spôsobom reagovali. Priznávam, že nemám OSOBNÚ skúsenosť s Burrisom – podľa videí (a vygúglených pichovín – ako mi tu už vyčítali :woohoo: ) to nevyzerá zle – je to užívateľsky vylepšený normálny optický prístroj – dnes už minipočítač je vo veľkosti a váhe PC kľúča, takže to optiku ani nepreťažuje, skôr sa to naučiť obsluhovať je problém pre staršiu populáciu, ktorá nerobí s PC…ale zase – možno sa to kvôli tomu začne učiť.
                              Slavoslava sa dotklo to hanobenie slovenských poľovníkov…je pekné, že sa za nich postavil. Je jasné, že tak ako nie sú ľudia rovnakí – napr. ako šoféri…hoci majú vodičáky všetci…tak nie sú asi rovnakí ani ako poľovníci. Aj poľovníctvo sa dá robiť všelijako. Najlepšie čo som ja osobne videl – či organizačne, či trofejovo či stavbami, pohostením – či čímkoľvek – je maďarský – naozaj kráľovský – revír GEMENC – je to v južnom Maďarsku tam, kde Dunaj opúšťa Maďarsko – bohaté lužné lesy a úžasnými prírodnými jeleňmi ( žiadne novozélandské farmové ako na farme Fajdal medzi Vištukom a Šenkvicami má firma XCELL Breeding – http://www.xcell.sk/ ) to, čo som tam videl vo voľnej prírode – no úžasné…a cez revír plne funkčná pôvodná železnička…krásne stavby – úžasná poľovnícka kultúra – lebo im tam chodia samí nemci a bohatí z celého sveta…pravda, bol som tam ako oficiálna návšteva z Min.Pôdohosp SR…ale im je to jedno – majú to tak pre každého..a hlavne: NIE .pre každého je tam platný cenník…
                              Určite si ho dokážete vygúgliť – tak len pár info:
                              KRÁLOVSKÝ REVÍR GEMENC – južné Maďarsko – 56.000 ha
                              Pozývame Vás do revíru extrémne bohatého na jeleniu zver s garanciou výskytu medailových jeleňov,kde sa ročne loví do 400 kusov vysokej zveri a do 1400 kusov diviačej zver. Minulý rok ulovený klientom jeleň 225 bodov CIC . Rekord revíru 270 bodov!
                              Ale všetky zvyky tam majú také ako v Rakúsko-Uhorsku…ktovie odkiaľ tie zvyky máme tu u nás?….asi to staro-slovanské nie sú….všetci dobre viete, že na Slovensku preferujeme – resp. prebrali sme – nie našu slovensko-slovanskú- ale nemeckú poľovnícku kultúru…lebo neviem o nejakej slovanskej poľovníckej kultúre…napr. poľovnícka a aj lesnícka uniforma u nás je tiež čiste nemecká – ako pozostatok našich nemeckých pánov, čo nám tu vládli a mali hrady, lesy a panstvá na Slovensku…len a len nemecká.(a ako to robili páni – tak to chcel robiť aj ľud) hoci by mohla byť – napr. v súlade s našimi??? tradíciami napr. taká, akú si zvolili slovenskí prezidenti pre hradnú stráž – z doby kuruckej…teda uhorskej…alebo sme mohli prijať čiste slovenskú – vo forme ľudového kroja – plstené biele gate a biela dlhá šuba ( vrchný plášť z ovce – inak býva z hrubovlnnej ovce Valašky, ktoré sem doniesli rumunskí Valasi keď utekali pred Turkami po horách až sem a na Moravu…a priniesli nám sem tiež jeden zo symbolov slovenska – valašku…teda to tiež nie je náš symbol…) Šuba je nepremokavá a teplá – a v snehovej zime dokonale maskuje…

                              Ale to je divná predstava, že? A pritom by asi nemala byť – ale tak sme ako barani naučení príjmať cudzie zvyky, že ma tu za tieto kacírske myšlienky asi niekto napadne.

                              Tak sa mi tie debaty o poľovníckom oblečení na poľovačkách – a tradíciách – čiste nemeckých – niekedy zdajú tiež hodne divné. Možno že by sme k úcte k tradíciám mali pripustiť aj tradičný slovenský odev…ktorý keby ste si obliekli a išli poľovať – vás vyhodia z poľovky…ako keby sme sami chceli byť nemci – oblečením – ale aj zbraňami – samé Mausre a Merkle…Sauery a na nich Zeissy a Doctery…a aj české guľovnice sú vlastne nemecké… :woohoo:

                              Všimnite si, koľko bohatých ľudí Slovensko má a koľkí poľujú – a nikto doteraz nerozbehol výrobu jednej slušnej slovenskej guľovnice…a koľko zbrojných fabrík máme….a vyrábame nakladače !…autá…TURBÍNY…obrnené transportéry a aj samohybné húfnice…a čechom sa to oplatí???
                              Pamätám si jeden starý vtip – filozofa sa pýtali, že či je sex robota…hlboko sa zamyslel a povedal – Určite nie je – že prečo? …lebo vraj to robia aj cigáni – a dokonca aj česi !…
                              Ešteže aspoň to robíme…a celkom nevymierame…hoci aj to robíme hodne pomenej ako voľakedy – lebo už sú rádiá, kiná, televízory, počítače, tablety, aj na posede telefóny – už je priveľa lákadiel na odvádzanie tej správnej chuti…tak čo by nás trápili tradície, oblečenie a pod?
                              Voľakedy sa dal chlap uraziť tým, že nevedel šermovať….strieľať…alebo sexovať…dnes najviac tým, že nevie šoférovať…to je doba, čo?
                              Tak držme aspoň to strieľanie, priatelia…a aj keby nám mal pomáhať puškohľad Burris, Zeiss, Swarovski, Docter či Kahles – ale nech triafame – to ešte novoročne prajem všetkým Vám..

                              #20494
                                @kiri

                                Tak priatelia, pri jednej debate o podobnom zariadení čo aj fotí pred a po výstrele – akože ináč somarina – som sa dopočul o veľmi zaujímavom využití takéhoto zariadenia.

                                Motto: Poľovníctvo je pánske huncútstvo… 👿

                                Slovenský poľovník si objednal odlov trofejového jeleňa v Maďarsku. Mal takéto zariadenie na puške. Mal to byť istý lov – poslal 5000€ zálohu. Priviedli ho k peknému trofejovému jeleňovi. Chlap šiel strieľať – ale! – problém so spúšťou – veľmi ťažko išlo spustiť – ale zariadenie fotilo…tak strhol a netrafil…čo mal aj nafotené, kam puška mierila v okamihu výstrelu – a aj to, ako jeleň odskočil bez nafotenia zásahu. On to vedel takmer hneď, a dohodol sa, že príde si jeleňa odloviť o dva týždne. Lenže – hostitelia mu poslali odkaz, že jeleňa postrieľaného dohľadali a že trofej je ešte úžasnejšia, ako predpokladali a treba doplatiť ešte 2000€. tak povedal ok – prineste mi trofej….Urobil veľmi MÚDRO a nechal ich hovoriť a predstaviť svoju verziu…ERGO nechal ich dokonať pokus o PODVOD !!!
                                Prišli na Slovensko na Toyote Hilux – pozval ich k sebe do domu – Toyotu zaparkovali u neho vo dvore a ukázali trofej – fakt nádherná – len úplne iná, ako tá na ktorú strieľal ! Obvinil ich z podvodu. Nechceli to uznať. Vytelefonoval si to a šiel si to nechať posúdiť – vzal ich so sebou. S posudkom – predložil fotografie a realitu – a posadil ich na vlak do Maďarska s tým, že mu prinesú tých 5000€ a vydá im tú Toyotu zaparkovanú u neho doma na súkromnom pozemku, inak to jeho právnik ihneď zažaluje ako trestný čín podvodu so všetkým dôkazmi, ktoré má k dispozícii – fotky a to, čo mu priniesli. A podvod za 7000€ je škoda väčšieho rozsahu – medzi 2660€ a 26600€ – v tej dobe.
                                Na druhý deň priniesli jeho zálohu 5000€ nedoplácal 2000€ a vzali si Toyotu – museli podpísať spoločné vyhlásenie – a odišli. Neprišiel o 7000€ a zostala mu tá podvodná trofej. Nuž a – za to, že ho nepodviedli o 7000€ vďačí somarine na puške. Jasné je, že to bude srať všetkých podvodníkov a tento tam už nepôjde – aby mu neodplatili neúspešnú kulehu novou kulehou – napr,.opiť ho večer a skoro ráno ísť poľovať a nachytať ho opitého s puškou – a to by tiež bolo drahé – aj v Maďarsku je to trestné a ide aj o zbroják, poľovku a možno aj o viac…

                                Poľovníctvo je pánske huncútstvo…a aj ten, čo sa nenechá okradnúť a obráni sa – nutne musí byť očiernený – lebo kladie prekážky podnikaniu…h.jzel jeden :woohoo:
                                pre osvieženie pamäti:
                                Trestná sadzba za spáchanie trestného činu podvodu sa líši v závislosti od okolností za ktorých bol trestný čin spáchaný, najmä od výšky spôsobenej škody. Tú pre potreby trestného práva upravuje § 125 TZ. Pri malej škode, ktorá predstavuje škoda prevyšujúca sumu 266,- €, je trestná sadzba až dva roky. Pri škode väčšej, čo je desaťnásobok škody malej (t.j. 2.666,- €) je trestná sadzba jeden až päť rokov, pričom v tomto prípade stačí konanie z nedbanlivosti.
                                http://ficek.sk/pravna-poradna/podvod-trestny-cin-9

                                A ešte na úúúplný koniec – je pravda, že keby nemal túto pichovinku – je asi o 5000 bez toifeje- či až o 7000 s trofejou ľahší, lebo by mu to dopoľovanie toho netrafeného už nedovolili…lebo chcel z obchodovať trofej staršiu…tento systém majú perfektne “obchodne” zmáknutý…nuž a takýto chytráci s takýmito zariadeniami im to výrazne kazia.

                                A ďalšou pravdou je, že s obyčajnou technikou sa NEDOKÁŽETE obrániť takémuto podvodu – takže to je asi dosť ZLE VNÍMANÉ – lebo to kazí obchody…

                                #20495
                                  @farbiar

                                  Dobrý deň, tak ja mám túto hračku, je výborná hlavne pre to meranie vzdialenosti, jediná nevýhoda je, že nemá reguláciu podsvietenia – ked meriaš vzdialenosť v noci – na splne – tie číslice svietia tak intenzívne svietia, že vlastne nevidíš okrem nich nič. Puškohľad využívam na 222 rem. na lov líšok na veľké vzdialenosti.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 15 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.