Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
 • Autor
  Príspevky
 • #45283 Odpovedať
  @screeeam

  Dobrý deň každému.
  Práve som zakúpil zbraň v kalibri 8×57 IS a potrebujem na ňu kvalitný puškohľad za dobrú cenu, tzv. „zlatý stred“. Cena +- 800 €.
  Rozmýšľam nad:
  – Delta Optical Titanium 2,5-10×56 HD SF
  – Meopta MeoStar R1r 3-12×56 RD

  Poraďte, ktorú z nich by ste si vybrali vy, prečo? Prípadne ak íný puškohľad, aký a prečo? Ďakujem

  #45284 Odpovedať

  Na tvojom mieste by som bral Meopta MeoStar R1r 3-12×56 RD. Je to osvedčená klasika, ktorá ťa nezklame. Delta Optical Titanium je predsa len „exotika“  Priznávam, že som Deltu nemal, a preto ani neviem správne posúdiť, ale  ja by som bral Meoptu.

  #45285 Odpovedať
  @screeeam

  Opravujem sa, Delta Optical Titanium 2,5-15×56 HD SF nie 2,5-10 ako som písal v pôvodnom článku. Veľa to ale na veci nemení. Ďakujem za prvý názor, čakám aj ostatných. A druhá otázka, s ovetlenou bodkou alebo s krížikom?

  #45286 Odpovedať

  Bez bodky ani neuvažuj. 🙂

  #45287 Odpovedať
  @screeeam

  Samozrejme, osvetlená bude, ale či to má byť osvetlená bodka, alebo osvetlený krížik? Pri Delte asi nie je na výber, má to bodku, ale Mopta existuje aj s osvetlenou bodkou ( 4C ) alebo osvetleným krížikom ( 4K ). Odporúčajú mi krížik, že menej zakrýva a preto je streľba presnejšia.
  Pozeral som mnoho komentárov, videí, aj anglické a tú Deltu porovnávajú s Meopta Meostar R2. Ale tá je zasa cenovo niekde inde.

  #45288 Odpovedať

  Keď bude prítmie, tak ti bude vhod čo najmenej svetla aj z bodky, osvetlený kríž ťa bude viac oslepovať. Skúšal som, viem o čom hovorím. Áno môžeš si svetlo kríža / bodky nastaviť, ale ja dávam prednosť bodke.  Inak je to asi jedno, záleží na čo si zvykneš.

  #45289 Odpovedať

  Inak pozri do inzercie, akurát tu niekto ponúka Meoptu za celkom slušnú cenu.

  https://www.horar.sk/advert/puskohlad-ceska-zbrojovka-3-12x50e/

  #45290 Odpovedať

  Aha, tak beriem späť, to nie je Meopta… ospravedlňujem sa 🙁

  #45291 Odpovedať
  @kiri

  Righost, radšej bodku ako kríž, A úplne NAJ je dve svetlá – červené na streľbu cez DEŇ a zelené na streľbu v NOCI. červené v noci mooc oslňuje a ruší oko, hoci aj na najslabšom výkone. Môžeš iba tak posúdiť, že v noci skúsiš obe. Ak použiješ v noci lampáš, môže byť aj červené, tam to už nevadí. Ale inak je červené moc intenzívne. Kvalitu optiky treba posudzovať aj podľa toho – ani nie koľko rokov máš záruku ( za tie roky prídu nové optiky a vymeníš ju za novú ešte v záruke..) ale skôr podľa toho, ako rýchlo firmy vybavuje reklamácie = koľko času si bez optiky a možno teda NEPOĽUJEŠ. Skús pohľadať referencie, ako sa to kazí a ako rýchlo sa to komu vrátilo z opravy. V tomto smere je USA a iné – mimo územia EÚ – považované ze tretie krajiny a platí sa clo na balík. Preto napr. firmy z USA čakajú s balíkom na viacej kusov, teda sám kus nepošlú – čo predlžuje čakacie lehoty. Oni síce opravia rýchlo, ale s poštou sa čaká, aby neplatili extra za každý balík, Teda s Japonskom je to podobne. Myslím že práve Delta je považovaný za japonský Swarovski. Tým, že Delta optical vznikla v r. 2002, je to ešte trochu záhada, ale mnohí sú spokojní.

  https://www.polovnictvoterem.sk/c/znacky/delta-optical

  Tá delta má bočnú paralaxu, čo je celkom dobrá vec, ak s ňou vieš robiť, až tak nepotrebuješ diaľkomer, nemá ale zelený bod, čo je pre mňa mínus. Dá sa aj s tým červeným, ale nie je to celkom ono, kto skúsil vie, že ten zelený je tak slabučký, že absolútne nič neruší a vieš presne umiestniť ranu. Ale ten, kto nevyskúšal iné ako červený bod – nepozná.

  https://www.wilde.sk/delta-titanium-2-5-10×50-produkt

  Meopta je drahšia, nemá paralaxu a tiež nemá zelený bod…ale je tu blízko – v cene Delty toho moc nezoženieš, vychádza asi lepšie – už sa len modliť, aby si dostal podarený kus.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
Odpoveď na: Puškohľad Delta alebo Meopta?
Vaše údaje: