• This topic has 60 odpovedí, 15 hlasov, and was last updated 19.10.2009/20:24 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #10607
      @mk13

      No ved sa nehanbi, daj trosku viac info k tej vzduchovici, kvalita, vykon, a hlavne jej nedostatky.po kolkych ranach zacina klesat vykon? …hmmm… na 20M tvrdis 90b v stoji bez opory…na aky terc? len nepovedz ze online terc… Prepac ale na CO2 velmi slusny nastrel a este aj bez opory..netvrdim ze sa to neda…ale…

      #10609
        @vlado1977

        Takze dnes som upravil tu spojku hlavne a tlakoveho zasobnika neviem ci s tym ma niekto skusenosti ale tu spojku stahuje jeden 3mm srob s krizovou hlavou. Samozrejme ze pri dotiahnuti sa ten kriz v tom srobe strhne nakolko je z blata a aj tak to poriadne nestiahne tu(duralovu)objimku. Sa mi stavalo ze po nasrobovani kyvety samozrejme cez prepustaci ventil nakolko je vyoseny pri pritahovani “lizne” hlaven. A zrazu puska striela uplne inde hoci bol puskohlad predtym nastreleny. Uvedeny postup je samozrejme pre namontovany puskohlad nakolko je mimo hlavne pevnym mieridlam je to jedno nakolko su na hlavni. Myslim ze tu bude viacero pripadov kto s tym ma problem po namontovani pukohladu. Lahko to zistite pevnym uchopenim pazby a hlavne a skusit ju vychylit do jednej alebo do druhej strany a uvidite ako hlaven chodi (drzi ju na iba zafixovany cervik na imbus) a teraz ten postup ku ktoremu treba akurat vrtacku 4mm vrtak srob 4mm matku na srob a gulaty pilnik.
        Postup:
        – vybratie poistky asi v strednej polohe vytlacit z truhej strany
        – odsrobovanie tej hlavnej kvazi matky z pazby
        – vybratie “zeleza”
        – odsrobovanie musky krizovym srbovakom
        – vysrobovanie zatky alebo prepustacieho ventilu
        – odvrtanie povodnej hlavicky srobu kto ma kriz strhnuty
        – stiahnutie objimky
        – prevrtanie povodnej diery v objimke na 4mm netreba ani zverak je to zliatina hlinika
        – nasunutie objimky na hlaven a tlakovy zasobnik na miesto kde je od spodu na hlavni ten vyrez ktory aretuje miesto umiestnenia objimky pokial presahuje do navrtanej diery tak podla potreby gulatym pilnikom obrusit to aretacne miesto na hlavniale nie moc radsej na viac krat pokial presne neprejde srob dierou pri nahodenej objimke
        – nakoniec poriadne dotiahnut a zlozit
        cele som to urobil v kuchyni na stole
        ja som este az zhodil hlaven t.j. vysroboval ten imbusovy strobik a pomaly vytiahul hlaven ale opatrne nakolko su tam 3 kusy Okruzky aby lahsie pilnikovalo a este som naladil spust malymi cervikmi tie su na dorazy a veky srob je na odpor.
        Po tejto uprave drzi nastrel a da sa to bez problemov chytit aj za hlaven

        #10618
          @z3l3nac

          Vlado1977,to vidis ako 1diny nedostatok?Rozpis sa tu este trosku viac;)

          #10621
            @vlado1977

            Takze mam na tom optiku WALTHER 1,5-4,5×32 do dnes vystrielanych 1000ks JSB EXACT 4,51 a o okrem tej objimky co som vcera vyriesil vsetko funguje. Kupil som ju preto ze mam doma AIRNAGNUM 850 uz upravenu ktoru plnim z hasicaku vid gunshop forum tam som VLADONR a QB78DELUXE som kupil len kvoli tomu ze sa zvezie pri plneni 🙂 Najviac som bol zvedavy co okolo nej bolo popisane. Najprv som ju odsudzoval este som to aj pisal do SZ (ze JEREM) ze radsej AIRMAGNUM ako nejaky cinsky smejd a uz som ju daval aj na predaj ale po kazdom dni som hladal na nej nedostatky normalne som bol nahnevany ze som ju kupil aj vcera som ju od jedu hned predaval ale do obeda som spravil ten srob a vecer som ju ztiahol z bazaru. No a stalo sa to coho som sa najviac bal. Este vcera som tahal so sebou dve pusky a dnes som zobral iba QB. A je to tu puska za 600€ zostala lezat doma. Ta QB ma nejak chytila za srdce tak ze uz mi nechyba ani zasobnik to vkladanie diaboliek sa mi zapacilo a najviac to ze na 30 metrov ta cinska hlaven kazdou ranou opakujem kazdou ranou trafi oblubeny terc – kocku cukru rozdiel oproti airmagnumke je v sile lebo tam mam podlozenu biciu pruzinu a to uz ma cez 200ms ale 15joulou to zas nema 🙂 takze moj zaver je asi taky ze bud som mal stastie pri kupe lebo az piata puska co predajca v Prahe vytiahol zo skladu bola dobra lebo na kazdej nieco bolo raz pazba raz mieridla druha mala flak na hlavni a jedna zas fucala po naplneni a dalsej zas hrkal uzaver – bol strasne volny takze preto som dal na nu slabu optiku aby som sam seba oklamal ze umarex je lepsi preto je tam max zvacsenie 4x 🙂 a ani ju nebudem upravovat ponecham jej povodny vykon lebo na 30 metrov to uplne postacuje takze verejne hovorim je skvela len to chce osobny nakup a hned vyskusat ci nefuci a poriadne osahat v obchode inak naplni vsetky ocakavania a to iba za 100€ plus nejaka dobra optika za 60€ za 9€ prepustak a za 30€ hasicak cca za 200€ mas ostrelovacku a strielas do aleluja a kazdy je vysmiaty 🙂

            #10622
              @jerem555

              amenB)

              #10624
                @cervikpo

                VLADO: teraz si ma úplne odradil od nákupu cez net. Asi najprv obehnem kamenné obchody v okolí Prešova. Veľa ich nieje. :unsure:

                #10626
                  @vlado1977

                  2cervik: samozrejme ja som sa inspiroval na gunshop fore a preto som sa ju rozhodol kupit osobne v Prahe nakolko mi tam po predchadzajucom telefonate potvrdili stav skladu do 20 kusov tak som si bol isty ze vyberiem nechcel som ziadny kompromis ze sa uspokojim s nejakou vadou len preto ze maju na sklade posledny kus proste som vsadil na istotu. V tejto cenovej relacii sa ti moze kludne stat ze ti pride postou nepodarok takze chce to aj kus stastia pri kupe tzn. ze niekomu sa moze stat ze na prvy krat kupi bezchybnu pusku cez eshop ale ked som ja osobne kupoval svoju tak som bol nekompromisny a dve hodiny som vyberal. No kedze som mal pri sebe aj baterku kontroloval som aj vyvrt a v jednej hlavni som videl aj vadu takze treba byt dosledny a naozaj som nemal chut predrazit svoj nakup o postovne pri reklamaciach urcite by som nekupoval cez eshop a urcite nie kde maju 1 kus na sklade lebo uz to bude nejaky lezak ktory je osobne nepredajny. Doporucujem mat pri kupe svoj prepustaci ventil a kyvetu. Ja som to tiez riesil tak ze najprv som zaplatil prepustak za nejakych 250Kč a potom som kupoval pusku no vazne ze jedna po naplneni fucala keby som to nevyskusal priamo v predajni a zistim to az doma to mi ver ze by som ju uz nereklamoval a by som ju od jedu rozmlatil.

                  #10627
                    @fogas11

                    ako to je s postovnym pri reklamacii akym sposobom posielate balikom alebo doporcene alebo na dobierku alebo ako? podla mna by si mal naklady uhradit predajca lebo mal vyrobok skontrolovat pred predajom

                    #10628
                      @vlado1977

                      Tak osobne si myslim ze predajca nedokaze skontrolovat pri kupe od distributora 100ks vzduchoviek vzdy si vsetko odnesie zakaznik sa stretnes s nepodarkami aj v inych odvetviach ja ked som kupoval auto tak od novoty mi strajkoval central a to som vyhodil pol melona a predajca mi benzin co som behal do servisu nezaplatil 🙂 si myslis ze postovne pri reklamacii ti niekto preplati? asi nie 🙂

                      #10629
                        @cervikpo

                        Predajca ti určite poštovné nepreplatí a dokonca ak to bude neoprávnená reklamácia, započítajú ti náklady na kadejaké p…..
                        Ale aby som nebol úplne OT. Radšej najprv obehám kamenné obchody v okolí a až posledná možnosť bude e-shop.

                        #10630
                          @z3l3nac

                          Vlado hned som si myslel ze si z gunshopu,po tvojich skusenostach to vidim ze ak budu zvysne peniaze:( tak si dam tu namahu a pojdem osobne odskusat.Len som zvedavy ci aj na slovensku budu taky ochotny aby som ju tam naplnil(co sa toho tyka zoberem Co2 bombicky)Chcem ju vidiet na vlastne oci az potom dokupovat zvysok.Dajte este info kde sa da kupit lebo zatial viem iba o merkurii a este 1 stranke co tu bola spominana s tym pr. ventilom.Som z MT tak aby som zas neprejazdil tolko,na 2ej strane si zistim kde maju viac kusov a budu ochotni dat vyskusat;)

                          #10631
                            @vlado1977

                            No nechcem tu robit reklamu ale vsetko co mam tak som kupil v Merkurii nakolko to mam na dohod kamenom dokonca aj tu QB som tam chcel kupit len kym som sa rozhybal vtedy som riesil airmagnum dokonca ked sme sa telefonicky raz dohodli na stretnuti tak ich priniesol este mi ju nutil ze nech ju zoberiem len vtedy som bral optiku a vedro JSBciek a neriesil som kupu novej pusky tiez ich priniesol 20 kusov urcite by som bol vybral aj u neho no ale kupil som ju v Prahe mal som tam cestu lebo u neho akurat neboli lebo sa predavali ako rozky ale zas p. Sabik nemal tie prepustacie ventily. Takze to bola viac menej nahoda ze ju mam lebo som si povedal ze uz nekupim ani jednu bombicku 🙂 kym nekupim prepustak nemala pre mna cenu. A tak sa aj stalo. Ale kupil som u neho optiku Walther vlastne vsetky puskohlady boli od neho a vsetky Walther je to skvela znacka na CO2 zbrane a ja to beriem ako vec vkusu a hlavne sa mi osvedcila preto 1,5-4,5×32 prischla na moju QB tiez nemam klaviristicke prsty mam 1 a stvrt metraka a neviem si predstavit vo svojom pripade ako by som vkladal diabolku popod tubus takze tento puskohlad je priam predurceny na pouzitie s QB pri poslednej uprave som ho este viac posunul do zadu a teraz tam uz diabolky pcham prstami a nie pinzetou :-).

                            #10632
                              @cervikpo

                              U nás som sa zatiaľ pýtal len v jednom shope, či mi ju nevedia objednať. Odpoveď- ani náhodou. :angry:

                              #10633
                                @vlado1977

                                vies presne toto je ten pristup obchodnikov miesto toho aby dokazali predat mesacne 10kusov lacnych 100eurovych pusiek na ktorej zarobi 50€ sa bude pokusat predavat Gama za 200€ ktore preda 3 za rok a zarobi na jednej 100€ teraz hovorim obrazne jednoducha otazka kedy zarobi viac? 🙂 a to aj vtedy keby mal 50percent reklamacii no ked to vie Sabik preco to nevedia druhy?
                                tiez by som nechodil pre diabolky do topolcian a nekupoval tisice naraz keby som ich dostal v jedom velkom nemenovanom polovnictve v Nitre mozno by naozaj pomohlo keby si majitelia obchodov citali taketo fora a vedeli co leti co sa neda zohnat a co je dobre a na tom by stavali marketing predaja len problem bude asi ten ze vzduchovky su iba pridruzeny predaj k strelnym zbraniam a nie je to nosny produkt predaja Merkuria zas len zacina so strelnymi zbranami a nosne produkty su vzduchovky tak preto ta pestrost sortimentu a vychytavok…
                                tak som si odpovedal sam 🙂

                                #10665
                                Edo
                                  @deluxe

                                  a poprosim ta na kolko to plnis cez ten ventil a aku pouzivas prepustaciu hadicku

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 61 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.