• This topic has 60 odpovedí, 15 hlasov, and was last updated 19.10.2009/20:24 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 61 )
  • Autor
    Príspevky
  • #11499
      @peterm

      Tak prislo mi vsetko z drulova za 5 dni. Vsetko pasuje perfektne. Zohnal som 6kg hasicak prastari r.v.97 a pasuje super. Poziarny technik mi povedal ze ten zavit sa nemenil min 10 rokov. Ide o snehove hasicske ktore su plnene cistym CO2. Redukcia sa nasrobuje namiesto hadice.

      Mal by som dotaz: Po naplneni adapteru ide puska (850ka) na extremne velky tlak ktory silne klesa po kazdom vystrele. Koniec pribaleneho tlmica odletemlna 10m. Max 5 vystrelov na stejne miesto. Na jedno naplnenie vystrielam okolo 50 vystrelov s dostatocnou silou. Medzi 1 a 50 vystrelom mam rozdel vo vyske zasahu na 15m cca 10cm. Je to normalny jav? Alebo mam nieco zle nastavene na zbrani?

      #11500
        @tomcat

        len 50 vystrelov? nejako malo…
        moze byt ze to zle plnis, ze len plyn prefuknes a neprelejes kvapalne CO2…
        aky hasicak mas? od ventilu ide trubica ku dnu hasicaku alebo mas bez trubice… vies ze z akeho priestoru v hasicaku sa berie CO2… lebo mal by brat kvapalne CO2, skus pri plneni otocit hasicak hore dnom… mozno mas hasicak bez tej trubice
        dalej je dobre mat vychladenu nadobu do ktorej to prelievas, neviem ci to prelievas do kyviet alebo priamo do pusky… ak do kyviet, daj ich pred plnenim aspom na hodinku do mrazaku, ak priamo do pusky, tak skus pocas plnenia par krat za sebou naprazdno vystrelit, rychle uvolnovanie CO2 ti schladi zasobnik plynu v puske. Do podchladeneho zasobnika plynu sa ti vojde viac CO2.

        #11504
          @peterm

          Iste dobre…ale aby som bol presny 50 kvalitnych vystrelov z jedneho naplnenia adaptera na 2 co2. Ani na 2x12gr Co2 som viac nenastrielal. Predpokladám že na nete uvedených 200 výstrelov asi je uvedené pre nemecku 7,5J verziu.

          Do kyvety z drulova som nalial 149.8 gr CO2. Klasický hasicak. kyveta 1hod v mrazaku. Kratky odfuk z hasicaku, a plnim. Kyveta este mala 673gr. Tara je uvedene 0,6kg, takze este nejaky ten plyn tam aj bol. Pri poslednom plneni som ale uz nevystrelal len 4×8 striel, tak som usidil ze uz tam vela nebude. Tych preplnenych 149,8gr mi asi da aj za pravdu.

          #11803
            @mati

            Ahojte vsetci majitelia aj nemajitelia QB78 Deluxe!

            Chystam sa kupit si tuto peknu vzduchovecku, len by ma zaujimalo niekolko veci (ktore som na tomto fore nezahliadol).
            Ako ste s nou spokojni? Na kolko metrov sa s nou da este seriozne strielat? a ci by ste mi k nej vedeli poradit aj nejaku optiku, len nejaky lacak. Neviem ani ake priblizenie by mohla mat aby to bolo OK.

            Dakujem za vase cenne rady 🙂

            #11853
              @palo73

              Mam ju par dni doma,este je skoro hodnotit je to prva takato hracicka,ktoru som si kupil,chcel by som na nu kompenzator a optiku a tu je problem,neviem aku optiku,chcem strielat na 15 az cca 50m.

              #11856
                @tomcat

                do 50m bohato staci optika do 16x zvecsenis…

                #11877
                  @palo73

                  Co treba vsetko objednat z Drulovu?
                  Hasicak mam,toto tiez
                  http://www.colosus.cz/p34878-prepousteci-ventil-pro-vzduchovky-norconia-qb-78/
                  cize,co objednat z Drulovu este,ak mate popripade ich kodove oznacenie,aby sa to nepoplietlo bolo by to super.
                  vdaka

                  #11886
                    @tomcat

                    tak uz ti chyba len kyveta, cize taka zvecsena 150gr CO2 bombicka ktora sa nasrobuje na ten ventil co si dal link… a prepustis si z nej CO2 do zasobniku co mas na QB pripadne ju mozes nehat nasrobovanu a strielat tak…

                    #11901
                      @palo73

                      Kedze cakam na dalekohlad,mal by prist az v utorok:( tak by som sa chcel este spytat,co je rozumnejsie pre QB78,kompenzator,alebo tlmic.Dalej,aky to bude mat vplyv na strelbu pri QBcku.
                      Nasiel som daco predavat na nete,ci ste si vyrobili sami?

                      #11904
                        @tomcat

                        kedze tlmic je zakazany doplnok, tak jednoznacne kompenzator
                        ucinok by mal byt v lepsom sustrele v terci, cize v presnosti

                        #11914
                          @palo73

                          co sa zmeni pouzitim kompenzatora?dosiahnem presnejsiu strelu,nepojde dole,ale sila QBcka,tomcat,nemas dake info o kompenzatoroch?
                          daco som nasiel,ale osobna skusenost ak mas by
                          bodla.
                          diki
                          mozu sa pridat aj dalsi

                          #11920
                            @tomcat

                            o kompenzatoroch tu uz bola dost dlha diskusia tusim vo vlakne o Hatsanoch, dost som si tam skocil do vlasov s drakonautom, ak o admin nevymazal, malo by to tam stale byt tak si to prosim skus precitat
                            https://www.horar.sk/index.php/diskusneforum?func=view&catid=49&id=4537&limit=15&start=630
                            nakoniec musel zasiahnut admin lebo nase invektivy uz nepatrili na verejnost 😀 takze je mozne ze tam sem tam bude vyzerat ze nejake prispevky nemaju zmysel ale maju…

                            #12034
                              @palo73

                              Kyveta je z DRulovu doma,este som nerobil ziadne upravy,len som narychlo testol novy puskohlad,chcel som sa spytat na tu kyvetu je plna,ci prazdna?

                              #12626

                              Mohol by si napísať presný kontakt na Dr ulov
                              tiež by som chcel objednať kyvetu

                              #12627

                              V hrdle je ventil ak sa volne pohybuje tak je prázdna ak nejde pohnúť tak je plná.

                            Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 61 )
                            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.