Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Sauer 101 alebo Tikka T3x ?

  • This topic has 10 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 16.04.2017/11:58 by .
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #20532
      @milostonka29

      Potrebujem lacnejšiu pracovnú gulovnicu. Zvažujem Sauera 101 forest, alebo novú Tikku T3x compact. Najradšej by som s pažbami išiel do plastu, drevo asi rýchlo zničím. Sauer ma láka už len svojím menom, ale aj bodovou spúšťou, na ktorú čítam len samé chvály. Máte niekto osobnú skúsenosť s týmito dvomi guľovnicami ?

      #20533
        @vlk

        Čo už len môže byť dobré na tej saveráckej spúšti ???

        #20534
          @miloszv

          Vlk, čo máš proti SAUER spúšti ? Máš S101, alebo len mútiš vodu. S101 má ju môj brat a bol som s ním na strelnici a skúšal som ju. Tá bodová spúšť sa mi viac páči ako spúšť na mojej S202 s napináčikom. 😉 Je to príjemná streľba bez strhávania. Mne sa S101 páči až na tú nešťastnú vzduchovkovú pažbu. Ak by robili S101 s pažbou ako má 202, tak by to bol predajný trhák.

          #20535
            @milostonka29

            Ako píšem, páči sa mi na Saueri práve tá bodová spúšť. Tikka T3 má napináčik, ale ja by som chcel najradšej spúšť bez napináčiku.

            #20536
              @kuko44

              [quote=”vlk” post=20325]Čo už len môže byť dobré na tej saveráckej spúšti ???[/quote]

              Spúšť na saueri101 je veľmi dobrá, to len ižkári a četetkári nevedia prehltnúť. 😛

              #20537
                @kuko44

                [quote=”MilošZV” post=20326]Vlk, čo máš proti SAUER spúšti ? Máš S101, alebo len mútiš vodu. S101 má ju môj brat a bol som s ním na strelnici a skúšal som ju. Tá bodová spúšť sa mi viac páči ako spúšť na mojej S202 s napináčikom. 😉 Je to príjemná streľba bez strhávania. Mne sa S101 páči až na tú nešťastnú vzduchovkovú pažbu. Ak by robili S101 s pažbou ako má 202, tak by to bol predajný trhák.[/quote]

                miloš máš pravdu, pažba na saueri101 v dreve vyzerá hrozne, ale v prevední v plaste, to nie je až taká tragédia. Aj Blaser R8 v plaste vyzerá celkom obstoajne.

                #20543
                  @hunterjan

                  Mám tiku ešte vo verzii bez toho x. Spúšť je s napinacikom, ktorý je veľmi jemný. Som veľmi spokojný. Tika je kvalita za dobrú cenu.

                  #20544
                    @vlk

                    sauer 101 som strielal, musim povedat, ze prvy dojem ked som pozrel na tu zbran o nicom pazba ako na cinskej vzduchovke, povrchovka o nicom, nema to napinacik co za taku cenu zbrane by som ho tam cakal, za tu cenu sa da kupit lepsia zbran ,pri tomto modeli zaplatis len preto, ze ma na puzdre zaveru vyrazene zn. SAUER.

                    #20545
                      @sirocina

                      Mal som TIKKU T3 Hunter asi dva roky. Bol som s ňou veľmi spokojný. Potom som si kúpil S202. Nevravím že S202 je zlá, je to tiež veľmi dobrá zbraň, ale Tikka sa mi pozdávala viac. Asi som staromódny, ale na S202 (mám prevedenie Highlang) mi vadí to púzdro záveru že je z hliníku (alebo nejakej zliatiny) . Radšej mám poctivú oceľ 🙂 Ja viem, že výrobcovia sa snažia o to, aby bola puška čo najľahšia, ale oceľ je oceľ 🙂 Uvažujem o ďalšej puške, a určite to bude len niečo z poctivej ocele. aj keď bude mať
                      nejaký pol kila viac. Lovu zdar.

                      #20574
                        @milostonka29

                        Včera som bol na strelnici s majiteľom Sauer101. Mal som možnosť si ju poťažkať a vyskúšať spúšť. Pažba bola v prevedení – polymer. Tak asi teda radšej zoberiem drevo. Na obrázku ten polymer vyzerá dobre, ale nejako mi to v ruke nesedí. Aj tá spúšť je asi prechválená. Napináčik je len napináčik. :unsure: Celkovo sa mi zdala akási ťažká, asi ako CZ550. Musím si ešte vyskúšať a omakať Tikku a potom sa rozhodnem. Tikka T3 by mala byť o niečo ľahšia.

                        #20575
                          @tibi2

                          Zober si TIKKU, má oveľa lepšiu hlavňovinu ako SAUER 100/101

                        Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
                        • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.