• This topic has 22 odpovedí, 6 hlasov, and was last updated 03.03.2009/16:15 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #8960
      @ero256

      ma niekto nejake skusenosti s touto strelou???je vhodna na vysoku a na diviaciu???

      #8976
        @lovec

        Je to nevyspytatelny hnus. V zaciatkoch som ako kazdy zacinal s S&B a samozrejme toto bola vtedy podla tabuliek najsilnejsia laboracia od nich.Bud sa to rozpadlo na sracky a bolo to po celom kuse,alebo sa to vobec neotvorilo. Kusy,ktore som s tym poranil sa nastastie daju spocitat na jednej ruke….chudaci diviaci.
        Nekupuj to,je to SMEJD najhrubsieho zrna. Maximalne nedoporucujem.
        Ked hladas lacne strelivo,tak radsej zober GROM od Prvi Partizan.

        #9015

        Lovec, odporúčaš Grom, na fórach som zatiaľ nepostrehol, žeby niekto strieľal alebo niečo ulovil týmto polomonolitom, máš prosím Ťa nejaké skúsenosti, alebo vieš o niekom, kto má? Strela vyzerá zaujímavo a teoreticky by mohla byť OK. Ak niečo vieš, prosím, napíš.

        #9016
          @ero256

          a co VULKAN od NORMI???dost casto som pocul,ze je to velmi dobra strela.Mam 30-06 spr. a neviem ake strelivo by bolo najlebsie na vysoku a diviaciu.skuste poradit.Dakujem pekne

          #9020
            @zekon

            Úplný súhlas s nick lovec, myslím že k tomu nie je čo dodať. Je to dobré tak maximálne na strielanie do papiera na strelnici. Čo sa týka streliva Norma Vulkan mám veľmi dobré skúsenosti ale v .308W nič iné ani nepoužívam.

            #9026
              @oscarr

              Ja mám tiež Vulkan v .308. Nie je to však až tak lacné strelivo. Najlacnejšie a kvalitou vynikajúce, podľa môjho názoru, je PMC so strelou SPS. Nedávno som u Fraňa kupoval po 0,6 EURa za ks, vulkan je asi 3x toľko. Používam na jeleniu aj na terč 11,7g. Jelenice – na 100m priestrel, kusy odbehli max 30m, podobne ako Vulkan. Má to i podobnú balistiku – puškohľad naklikávam na PMC podľa hodnôt Vulkanu.
              Pri nastreľovaní na 100m pri trochu horšej viditeľnosti, padali oba druhy asi v 4 cm kruhu. Na 200 m som s PMC trafil vzduchovkový terč na 10m do 10b prvou ranou. Bola to skôr náhoda, keďže to bolo podvečer a mal som problém rozoznať i biely papier. Ale presnosť streliva je myslím postačujúca.

              #9027
                @ero256

                dik za rady,tiez som najviac premyslal nad vulkanom este vyskusam tie SPS a uvidim.a co hovorite na madarske strelivo MFS poznate ho niekto?dostal som jednu krabicku zdarma ked som kupoval zbran a asi ich
                vystrielam len na strelnici.

                #9034
                  @oscarr

                  Pardón, malo byť PSP – poited soft point

                  #9035
                    @ero256

                    dik prave som sa cudoval,ze mi v googly vyhadzuje nejake hluposti

                    #9046
                      @lovec

                      Mien: S GROMom mam minimalne skusenosti,davnejsie som s tym ulovil 5ks prasiatok na spolocnych,nie je velmi co pisat.Vsetky boli prestrelene (male kusy,max. 40kg),komorove rany,strielal som to z .30-06,odisli tak cca. do 10-15krokov,jedno tusim padlo v ohni. Poskodenie prakticky ziadne,podla toho co som videl pri vyvrhovani.
                      Dalsia velmi dobra alternativa je,ako som tu uz inde spomenul,FEDERAL Power-Shok (modro-cierna skatulka),je v tom strela Speer Hot-Cor.Tiez z tych lacnych.

                      #9047
                        @zekon

                        ero256 napísal:

                        dik za rady,tiez som najviac premyslal nad vulkanom este vyskusam tie SPS a uvidim.a co hovorite na madarske strelivo MFS poznate ho niekto?dostal som jednu krabicku zdarma ked som kupoval zbran a asi ich
                        vystrielam len na strelnici.

                        tie MFS boli super, poľoval som s nimi asi dve sezóny ale už sa nevyrábajú aspoň o tom neviem, ak by sa dali zohnať do .308W tak ich beriem okamžite. Na strelnicu je to škoda, padalo to po nich naozaj perfektne, ešte mám tuším 5 odložených. Čo sa týka tej Normy Vulkan je pravda, že je drahšia cca. 1,83Eur ale koľko toho vystrielaš za rok??? Do nábojov sa rozhodne oplatí investovať. Alebo si nechaj u nejakého kamaráta prebiť 30-06 sa prebíja bežne, strela Vulkan v Čechách stojí 100ks / 1 500.- u nás neviem ale je tu dosť ľudí čo prebíjajú tak Ti určite cenu povedia a budeš mať kvalitný náboj za pár korún.
                        Ja toto nechápem, ale sú naozaj ľudia čo vyhodia za zbraň x desiatok tisíc + ďalšie za puškohľad a kvalitnú montáž a idú šetriť na nábojoch ???? Neuberaj sa týmto smerom, na strelive nešetri.

                        #9062
                          @ero256

                          neviem ci sa MFS este robia v 308 ale pokusim sa to zistit v 30-06 sa este robia tak by sa mali vyrabat aj na 308.Dik za radu

                          #9088

                          lovec napísal:

                          Mien: S GROMom mam minimalne skusenosti,davnejsie som s tym ulovil 5ks prasiatok na spolocnych,nie je velmi co pisat.Vsetky boli prestrelene (male kusy,max. 40kg),komorove rany,strielal som to z .30-06,odisli tak cca. do 10-15krokov,jedno tusim padlo v ohni. Poskodenie prakticky ziadne,podla toho co som videl pri vyvrhovani.
                          Dalsia velmi dobra alternativa je,ako som tu uz inde spomenul,FEDERAL Power-Shok (modro-cierna skatulka),je v tom strela Speer Hot-Cor.Tiez z tych lacnych.

                          Lovec, nehnevaj sa, že Ťa stále ešte otravujem s tým Gromom.
                          Škoda, že sa nepodarilo niečo väčšie a na väčšiu vzdialenosť. Aký bol výstrelný otvor bez zásahu a prípadne so zásahom kosti, ak si spomenieš? A na koniec, strieľal si fabrické alebo prebíjané strelivo a ak si nastreľoval, tak s akými výsledkami? Je fakt, že na tak blízko a na takej subtílnej zveri ( prasa ) ťažšie posúdiť tvrdosť a schopnosť otvárania sa, ale zaráža ma nízka úsťovka na polomonolit pri 8mm Mauser (mám) iba 665 m/s, to by mohlo znamenať
                          , že predná časť je dosť ľahko otvárania schopná, priestrely budú asi pravidlom, zdá sa mi ale, že vzhľadom na hrúbku bočných stien prednej časti by asi boli potrebné vyššie rýchlosti pre dosiahnutie maxim. otvorenia a teda max. priemeru a teda max. odovzdania energie. Olovo asi nie je chem. viazané a asi dôjde k jeho odseparovaniu pri vyšších rýchlostiach, čo by čiastočne mohlo zvyšovať ranivosť. To sú ale iba špekulácie, usudzujúc z obrázkov. Považujem Ťa za preborníka a odborníka na monolitické strely ( a asi nie som sám) a preto ťa otravujem, odpusť. Aký máš prosím na jednotlivé dedukcie názor ? Vďaka za odpoveď.

                          #9092
                            @lovec

                            MieN:

                            Pokial si dobre pamatam,tak vystrelne otvory boli tak do cca. 2cm. Dalo by sa povedat,ze male dierky.Urcite to v niektorom chytilo rebro,ale nevsimol som si medzi jednotlivymi ulovenymi kusmi nejake zasadne rozdiely.
                            Boli to fabricke naboje.Na presnost si uz nespomeniem,ale zrejme to nevybocovalo do ziadneho extremu,to by mi utkvelo v pamati.
                            Ono ten naboj ani v .30-06 nema bohvieaku tabulkovu rychlost (11,0g a 810m/s)a v skutocnosti to bude este o cosi menej,takze zrejme bude predna cast plast dostatocne tenka na to,aby sa to pri tych rychlostiach otvaralo.Za seba hovorim,ze z tej osmicky by som s tym daleko nestrielal (povedzme do 150m?),pretoze to uz bude tak pomale,ze sa ta strela nemusi dostatocne deformovat. Skusim to preratat v bal.programe.
                            Pozrel som sa na ich stranku a neviem preco tam maju dva rozne 8mm naboje,ked podla oznacenia by mali byt rovnake: 8mm Mauser a 8x57JS.

                            Neotravujes ma,to vobec. Ja som rad,ked je o com hovorit/pisat.
                            Ale radsej ma nechval,lebo jeden jesitny ex-clen fora by mohol na to ziarlit a zase ma bude na inych forach otravovat s tymi jeho blbostami.:P

                            Ked sa pohram s tymi rychlostami,tak napisem.

                            #9094

                            Lovec,
                            zistil si niekde bal. koeficienty? Ja som na stránke PP nič nenašiel, no a tiež ma zarazilo, že 8mm Mauser je pre nich 0.322 diameter a 8x57JS ( to mám ) je 0.323 ( teda 8,220 mm ), som z toho nejaký zmätený, čo to je to 0.322 ? 8x57J to asi nie je, ak sa nemýlim. Grom je 0.322, čo bude robiť rozdiel tisíciny palca v 8x57JS? Na LOADDATA je vo výkrese 8mm Mauser 0.323, žeby mali Srbi v tom bordel?

                            8 mm Mauser je aj tu 0.323

                            http://members.shaw.ca/cstein0/metric.htm

                          Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
                          • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.