Úvodná stránka Diskusné Fóra P O Ľ O V N Í C T V O Príroda Súvislosti globálneho otepľovania

 • This topic has 10 odpovedí, 3 hlasy, and was last updated 22.08.2022/14:38 by .
Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
 • Autor
  Príspevky
 • #46340 Odpovedať
   @kiri

   Toto video hádam zopár rozmýšľajúcich bytostí zaujme. Tíško je tam povedané, že aj v súčasnosti máme na planéte – hoteli ZEM – dobu ľadovú. Ak sa hovorí o dobách ľadových, ktorá posledne skončila cca mínus 11 500 – hovoríme teda o dobe ľadovej tu na Severnej pologuli ! Dnes je doba ľadová na Južnej pologuli – tam sa presunula vtedy, keď na Severnej pologuli pomerne rýchlo skončila – a tam pomerne rýchlo začala. A tých dôb ľadových bolo niekoľko – zaujímavé je, že sa v určitom časovom období striedajú…nuž a – prichádzame do doby, kedy by sa to malo zase otočiť – vo videu sa dozviete, že nástup doby ľadovej bol taký rýchly, že napr. u mamutov sa nestihla stráviť potrava v bachore. Príchod ľadu bol teda rádovo v HODINÁCH. A takéto dačo sa dialo opakovane – pre ZEM nič výnimočné – pre ľudské a zvieracie bytosti katastrofa. Nuž a – asi nepomôže zatepliť domy a dať trojité okná..v Antarktíde sú kilometre ľadu. Možno sa zase vráti TRVALÝ ľad na územie Európy. Napr v Malých Karpatoch to znamenalo, že ľadovcová moréna nad Modrou je doteraz krásne viditeľná viď obr. z asfaltky smer na starý hrad Zámčisko od vodojemu pri odbočke do kopca na Zámčisko pohľad do potoka. Potiaľ siahalo trvalé zaľadnenie ( aj v lete ľad !) a ochladzovalo to nížiny doďaleka. Žiadne veľké poľnohospodárstvo nemalo šancu. Tak si popočúvajte, čo sa chystá – s veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou – ak sa to stalo opakovane – prečo by sa to nemalo stať, ak tomu zase príde čas? Takže – báchorky o otepľovaní nás majú len pripraviť na katastrofu – a asi príde tak rýchlo, že si ani nestihnete zapnúť kabáty. Lebo mamuty boli hodne osrstené a pripravené na zimu – a ani stráviť nestihli, čo zožrali. Varování Pyramid! Změna cyklu každých 12 000 let Začátek katastrof!

    

   #46342 Odpovedať
    @kiri

    Sprievodné javy sa už prejavujú. Vedci o tom vedia – len nechcú, aby sa masy vystrašili – majú byť pokojní – niečo ako keď ako chovateľ vediete ovce na bitúnok – načo by bolo strečkovanie – pokoj-pokoj – na všetky sa dostane. Aj tak niet kam ujsť. Možno takto vám docvakne, prečo sa tak horúčkovito začali preteky v dosiahnutí Mesiaca, Marsu – ale aj samotnej Antartídy – aby sa mali Elity, bankári, vedci a základné stádo – poznáte to ako Normovaný Kmeňový Stav NKS – presunúť, aby sa zase dala Zem zaľudniť po katastrofe – počíta sa aj s potopou…

    Určité prírodné javy sa už ohlasujú. Presun magnetického pólu nenechá litosférické dosky na pokoji – obsahujú magnetické rudy, ktorými magnetizmus hýbe – to sú iné sily, čo hýbu kontinentami. Ako vznikli Himaláje? India cestovala oceánom a narazila do Ázie – a pokrčené plechy sú Himaláje. Možno  nájdete miesto na pobreží Afriky, odkiaľ sa odtrhol Madagaskar, ale zostal iba kúsok, Indiu to odnieslo ďalej. Ako vznikli Alpy? Taliansko sa odtrhlo od Afriky, otočilo sa, cestovalo a narazilo do Európy – a bum – pokrčené plechy sú Alpy. Možno pohľadáte, kde z Afriky ten kus kontinentu chýba…Takže – sú to iné sily, čo tu tým budú hýbať.

    https://www.hlavnespravy.sk/vedec-predpovedal-silne-zemetrasenia-po-celej-planete/2391274

     

    #46343 Odpovedať
     @kiri

     Známej hore Hochvogel na hraniciach Nemecka a Rakúska hrozí obrovský kolaps. Jedná sa o jednu z najznámejších hôr v Allgäu Alps a už čoskoro sa môže stať minulosťou… trhlina na vrchole hory je v súčasnosti dlhá 40 metrov, hlboká 8 metrov a 3 metre široká. Dobré FOTO !

     Na hraniciach Nemecka a Rakúska hrozí zosuv až 260 000 metrov kubických skál

     Iný zdroj: tiež dobré foto

     https://cz.sputniknews.com/svet/2020122512968971-hora-ktera-praskla-v-alpach-se-muze-kdykoli-rozpadnout/

      

     #46345 Odpovedať
      @kiri

      Tá trhlina sa šíri rýchlosťou 5 mm ročne, čo je z geologického hľadiska, keď procesy trvajú milióny rokov – naozaj prirýchlo! Toto svedčí o neustálom pohybe podložia – aj v centrálnej časti Európy, ktorá sa považuje za celkom stabilnú. Tento pohyb svedčí o pokračujúcom tlaku celku  Talianska dovnútra dosky Európy. A či je to LEN samostatný pohyb dosiek, alebo či je to už v súvise s tým, o čom hovorí to video – hmm.  Skrátka – tlaky v podzemí sú také, že trhá aj kopec 2592m vysoký!

      #46360 Odpovedať
       @kiri

       Len dnes som pridával  správu o puknutí hory v Alpách a pozrite – dnes zase zemetrasenie  – kúsok odtade. Tie tlaky pod nohami sú naozaj mocné. Hýbu krajinami. Zver toto vycíti a je nepokojná – vníma iné signály, ako ľudia.

       https://www.topky.sk/cl/10/2029817/MIMORIADNY-ONLINE-Chorvatsko-zasiahlo-zemetrasenie–prvou-obetou-je-dieta–Otrasy-bolo-citit-aj-na-Slovensku

        

       #46559 Odpovedať
        @sanchez

        Svetové správy – čo si nedáte dokopy, keďže sú tie správy roztrúsené – aby sa ľudstvo nevyplašilo. V priebehu ozaj pár dní vybuchlo niekoľko sopiek – teda tlak vo vnútri Zeme narastá a cez odfuky – bezpečnostné ventily – teda sopky – uniká. My to vnímame ako katastrofy, ale katastrofou by bolo, ak by tie bezpečnostné ventily neboli. Tieto pochody dokazujú, že v jadre Zeme neustále prebiehajú chemické reakcie, pri ktorých vznikajú vedľajšie produkty, ktoré unikajú. A tak sa stáva – čo sa usilovne tají – že žvásty o minutí fosílnych palív čoraz viac ľudia vnímajú, ako cielené klamstvo. Totiž, pravidelne sa stáva, že vyčerpané ložiská ropy sa opätovne naplnili ropou a zase sa vyťažili. Teda chemické reakcie stále bežia a ropa, uhlie a plyn neustále vzniká. Rozprávočky, ktorými hlupákov kŕmia nie sú pravdivé. Ak sa za 50 rokov naplní vyťažený ropný vrt. fosílne palivá sa veru neminú. Vybuchli sopky v Strednej Amerige – lebo to, že je to nie India, ale nový kontinent objavil Amerigo Vespucci a Amerikou ho na jeho počesť nazval kartograf Martin Valdseenuller 25.apríla 1507, kedy vyšiel jeho glóbus a mapa sveta.

        sopky, ktoré vybuchli

        Ekvádorská sopka Sangay 5230m 7 marca 2021

        https://www.sott.net/article/449724-Ecuadors-Sangay-volcano-erupts-with-ash-plume-27000-ft-high

        Nikaragujská San Cristobal 1745m 10 marca 2021

        https://www.sott.net/article/449874-Nicaraguas-San-Cristobal-volcano-erupts-showering-nearby-city-in-ash

        Etna 3323 m desiaty raz za tri týždne 8 marca 2021 – link v ďalšej správe, lebo en dva linky sa dajú priložiť

        Klučevskaja 4835m na Kamčatke 9 marca 2021..

        #46560 Odpovedať
         @sanchez
         #46621 Odpovedať
          @kiri

          Občas sa stane, že Elity nestihnú zastaviť „nevinný“ článok – dôkaz o tom, ako sme klamaní.  Všetkým Greténom vstávajú vlasy dupkom a iste dostali koprivku, keď zistili, čo cez cenzúru prešlo do celého sveta: ďalší článok, ktorý popiera oficiálnu LOŽ a 1000 x  opakované klamstvo – že CO2 škodí prírode! Ten CO2. z ktorého žijú rastliny – a ktorý v noci vdychujú – a následne vydychujú čistý O2 – teda kyslík, ktorý dýchame my a živočíchy! Teda viac CO2 plus stromy = viac O2 pre nás…a aj ten nám chcú Elity obmedziť dýchaním cez rúšky – čo je vlastne druh egr (eger) ventilu – kedy vydychovaný CO2 naspäť vdychujete a pomaly sa otravujete zvnútra. Naše vlády slúžia cudzím pánom…a už chcú. aby ste takto nezdravo žili aj v prírode! Ešteže sama príroda to zariaďuje tak, že je viac kyslíka pre život. Čítajte pozorne: Planeta je díky CO2 čím dál zelenější, jen samotná Sahara se zmenšila o 700 000 km2!

          https://www.euportal.cz/Articles/43468-planeta-je-diky-co2-cim-dal-zelenejsi-jen-samotna-sahara-se-zmensila-o-700-000-km2-.aspx

          Podíváme-li se na data Indexu vegetace od NASA, tak to vypadá dobře, svět se za toto století o 10% více zazelenal.

           

          To jsou dobré zprávy, protože víme, že to v podstatě znamená větší výměru pro pěstování plodin a šíření lesů. Je ironií, že to o čem mnozí tzv. „experti“ tvrdí, že to je obrovský problém – tj. CO2, je ve skutečnosti hlavním důvodem za tímto ozeleněním.

          Zoe Phin toto téma vystavila na své stránce, čímž si opravdu vysloužila pozornost.

          Během 20 let vyrostl Index globální vegetace o 10%

          Zoe stáhla všechna dostupná data o vegetaci od NASA v 16denních přírůstcích od roku 2000 do roku 2021. Zde jsou její výsledky:

          Index vegetace od NASA vzrostl z 0,0936 na 0,1029, což je 9,94% nárůst. Graf od Zoe Phin

          „10% globální ozelenění za 20 let! Máme neuvěřitelné štěstí!“ komentovala tento výsledek Zoe. „Přála bych si, aby to všichni prožívali také tak. Víte ale, že ne všichni to tak berou. To, čím lidé přispěli k ozelenění, je přesně tím, co sociální paraziti chtějí zdanit a regulovat. Žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán.“

          Ozeleňujeme se 30 let!

          To nejsou pro klimatické realisty s chladnou hlavou neočekávané zprávy. V srpnu 2019 jsme referovali o německé studii ukazující, jak jsme se za 3 desetiletí ozelenili. Německý Wissenschaft na základě satelitních snímků referoval: „Vegetace se na zemi už desítky let rozšiřuje, ukazují satelitní data.“

          Sahara se zmenšuje a stává se zelenější

          Před nedávnem také studie od Venter et al (2018) zjistila, že Saharská poušť se v předchozích třech desetiletích zmenšila o 8%. To je významné, protože Sahara pokrývá rozsáhlou oblast asi 9,2 milionu čtverečních kilometrů. Osm procent znamená přes 700 000 čtverečních kilometrů, které navíc zezelenaly – skoro taková plocha jako Německo a Francie dohromady.

          Takže co se týče vegetace, se tato planeta nejspíš neměla tak dobře asi 1000 let.

          70% procent toho táhlo CO2

          A jsou tu pro vás dobře zprávy, i kdybyste si mysleli, že CO2 je problém, jelikož je to skleníkový plyn (ale problém to ve skutečnosti není).

          Loni v srpnu dopisovatel týdeníku NTZ Kenneth Richard citoval studii Haverd et al, 2020) a napsal, že „asi 70% trendu ozeleňování Země po 80. letech táhlo hnojení pomocí CO2,“ a že toto ozelenění nahradilo ekvivalent 17 let lidmi vypuštěných emisí CO2 až do roku 2100.

           

          Existuje ještě mnoho dalších studií podporujících tyto dobré zprávy o ozeleňování planety, za které bychom mohli možná děkovat lidstvu, jestli je ten nárůst CO2 od něj. Není to tak zlé, jak to ti skučící aktivisté a média líčí. Ani zdaleka ne.

          By P Gosselin on 24. February 2021

           

          Zdroj: https://notrickszone.com/2021/02/24/nasa-vegetation-index-globe-continues-rapid-greening-trend-sahara-alone-shrinks-700000-sq-km/

           

          #48131 Odpovedať
           @kiri

           Je zima – má padať sneh.   Napadol.  Je to však sneh? Vyzerá ako sneh – ale nemá konzistenciu snehu – a nespráva sa ako sneh. Čo nám to sypú na hlavu – na polia, na záhrady, na potraviny, do vody?

           Je to „sneh“ po Chemtrails…dobre pozerajte, čo sa sype na naše zeme, polia, lesy a potraviny – čo žerie zver ! – a čo žeriete v mäse aj Vy ! Lebo toto sa vsiakne do zeme, kde sa pestujú krmivá – obilie – miešanky, zelené krmivo, ďatelina, lucerka pre kravy, býky, svine, sliepky, ovce. Toto padá tam, kde si doma pestujete zemiaky, mrkvu, petržlen, cibuľu, cesnak. Aj kvety, ktoré si prinesiete do obývačky – a „voňajú“ vám. A vašim deťom a najdrahším. Čo si tie zvery ( to nie sú ľudia!) zaslúžia?

           A tie isté zvery sa snažia vyvolať strieľanie a obviniť toho, čo vo svojej zemi stojí, len aby ho mohli po celom svete ohovárať, že je agresor – aby mohli zastaviť jeho plyn – aj nám –  a donútiť našu milovanú Úniu kupovať 3x predražený US plyn. A kvôli tomu idú obetovať slovanov a zaplatili vlastizradcov, aby obetovali svojich synov. Je to hnus, velebnosti.

           Tak si to pozrite a čudujte sa. Možno sa trošku zamyslíte – hlavne nad tým, čo vám tlačia do hlavy o globálnom otepľovaní – a vôbec o všetkom. Nič nie je pravda, čo nám natláčajú.

           #48942 Odpovedať
            @kiri

            Prší.

            Po období tepla – ale pozor – bolo obdobie žatvy – a to MUSÍ byť teplo – ako inak by obilie vyschlo? A nemyslím dnes..teraz – v dobe plynu a elektriny – a sušiarní – ale predtým – na prekvapenie – aj vtedy žili ľudia a pestovali obilie – ako by im vyschlo, keby horúco nebolo? Ako by ho uskladnili na zimu – vlhké??? Splesnivelo by – predsa ho sušili na plachtách na priamom slnku a až vyschnuté ho vrecovali. Teda – horúco nielen muselo byť – ale aj BOLO ! A svedčia o tom aj tie hladové kamene, ktoré sa objavili v rieke Labe – síce obilie a urodilo, ale ostatné moc nie. Ale na túto situáciu bolo obdobie socializmu vcelku krásne pripravené. Závlahy – sú všade po slovensku – trčia na poliach – a nie sú funkčné. Ak vidíte na poli v rovných líniách ostrovčeky, okolo ktorých traktory orú, ale obchádzajú ich – a občas tam rastú v strede rolí kríky – to sú tie zanedbané a nefunkčné závlahy. Pán minister – jeden aj druhý – by sa mali pretekať v získavaní fondov z EU práve na závlahy – ale EU také nedáva a ministri tíško šúchajú nohami – lebo by to znížilo naše zadlžovanie u cudzích súkromných bánk. A o to ide.

            A do tohoto zrazu BUM !
            <h2 class=“custom-blue font-24 caricature-subtitle“>Poprední svetoví vedci podpísali memorandum o zbytočnosti boja proti klimatickým zmenám</h2>
            https://www.hlavnespravy.sk/popredni-svetovi-vedci-podpisali-memorandum-o-zbytocnosti-boja-proti-klimatickym-zmenam/2908912

            Viac o tejto téme, ak si do googla dáte heslo : world climate declaration – a čítajte.

            A k tomu si pripíšte rôzne špeciality, ako je AMO, čo je BIOterorizmus a podobné útoky na podporu tvrdení o zmenách klímy – dajte si heslo klimaterorizmus.  A kto to organizuje? Sledujte peniaze – ak je niekto v problémoch tak si žiada čo ? Pôžičku ! Tak dostaňte ľudí do problémov – a budeme dávať pôžičky.

            My tu môžeme špekulovať, kto, čo ako lepšie poľovať – ale sú tu oveľa silnejšie záujmy. Ako príklad  sú napr požiare v Kalifornii, kde zhoreli domy – ale stromy okolo domov nie.  Špeciálne zložky na vlastnom obyvateľstve odskúšali zbrane s cielenou energiou – cez inteligentné spotrebiče ( chladničky, práčky, televízory) presne vedeli, kde sú inštalované – lebo sa ovládajú cez mobil, teda majú svoju adresu – a na tie miesta boli zacielené energetické zbrane. A zapálené. A domy zhoreli tak, že fľaše vína boli roztavené, ale stromy okolo domov stále zelené. Podobne boli strašné požiare v Austrálii – tú zapaľovali celú – a zver hynula – totálny teroristický útok ohňom. Nevyšetrený. Tu je zopár postrehov, aj so zdrojmi a aj s komentármi pod článkom: https://orgo-net.blogspot.com/2020/01/operace-zapalte-australii-specialni.html

             

            #48947 Odpovedať
             @slavoslav

             len tak pre srandu som si dal prvych par mien do googla

             – fyzik cez electrinu

             – geofyzik pracujuci pre Shell

             – fyzik

             – geolog

             Pocuj Kiri, ty ked si chory ides za pekarom a ked potrebujes toru tak za doktorom?

            Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
            Odpoveď na: Súvislosti globálneho otepľovania
            Vaše údaje: