Úvodná stránka Diskusné Fóra P O Ľ O V N Í C T V O Príroda Súvislosti globálneho otepľovania

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
 • Autor
  Príspevky
 • #46340 Odpovedať
  @kiri

  Toto video hádam zopár rozmýšľajúcich bytostí zaujme. Tíško je tam povedané, že aj v súčasnosti máme na planéte – hoteli ZEM – dobu ľadovú. Ak sa hovorí o dobách ľadových, ktorá posledne skončila cca mínus 11 500 – hovoríme teda o dobe ľadovej tu na Severnej pologuli ! Dnes je doba ľadová na Južnej pologuli – tam sa presunula vtedy, keď na Severnej pologuli pomerne rýchlo skončila – a tam pomerne rýchlo začala. A tých dôb ľadových bolo niekoľko – zaujímavé je, že sa v určitom časovom období striedajú…nuž a – prichádzame do doby, kedy by sa to malo zase otočiť – vo videu sa dozviete, že nástup doby ľadovej bol taký rýchly, že napr. u mamutov sa nestihla stráviť potrava v bachore. Príchod ľadu bol teda rádovo v HODINÁCH. A takéto dačo sa dialo opakovane – pre ZEM nič výnimočné – pre ľudské a zvieracie bytosti katastrofa. Nuž a – asi nepomôže zatepliť domy a dať trojité okná..v Antarktíde sú kilometre ľadu. Možno sa zase vráti TRVALÝ ľad na územie Európy. Napr v Malých Karpatoch to znamenalo, že ľadovcová moréna nad Modrou je doteraz krásne viditeľná viď obr. z asfaltky smer na starý hrad Zámčisko od vodojemu pri odbočke do kopca na Zámčisko pohľad do potoka. Potiaľ siahalo trvalé zaľadnenie ( aj v lete ľad !) a ochladzovalo to nížiny doďaleka. Žiadne veľké poľnohospodárstvo nemalo šancu. Tak si popočúvajte, čo sa chystá – s veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou – ak sa to stalo opakovane – prečo by sa to nemalo stať, ak tomu zase príde čas? Takže – báchorky o otepľovaní nás majú len pripraviť na katastrofu – a asi príde tak rýchlo, že si ani nestihnete zapnúť kabáty. Lebo mamuty boli hodne osrstené a pripravené na zimu – a ani stráviť nestihli, čo zožrali. Varování Pyramid! Změna cyklu každých 12 000 let Začátek katastrof!

   

  #46342 Odpovedať
  @kiri

  Sprievodné javy sa už prejavujú. Vedci o tom vedia – len nechcú, aby sa masy vystrašili – majú byť pokojní – niečo ako keď ako chovateľ vediete ovce na bitúnok – načo by bolo strečkovanie – pokoj-pokoj – na všetky sa dostane. Aj tak niet kam ujsť. Možno takto vám docvakne, prečo sa tak horúčkovito začali preteky v dosiahnutí Mesiaca, Marsu – ale aj samotnej Antartídy – aby sa mali Elity, bankári, vedci a základné stádo – poznáte to ako Normovaný Kmeňový Stav NKS – presunúť, aby sa zase dala Zem zaľudniť po katastrofe – počíta sa aj s potopou…

  Určité prírodné javy sa už ohlasujú. Presun magnetického pólu nenechá litosférické dosky na pokoji – obsahujú magnetické rudy, ktorými magnetizmus hýbe – to sú iné sily, čo hýbu kontinentami. Ako vznikli Himaláje? India cestovala oceánom a narazila do Ázie – a pokrčené plechy sú Himaláje. Možno  nájdete miesto na pobreží Afriky, odkiaľ sa odtrhol Madagaskar, ale zostal iba kúsok, Indiu to odnieslo ďalej. Ako vznikli Alpy? Taliansko sa odtrhlo od Afriky, otočilo sa, cestovalo a narazilo do Európy – a bum – pokrčené plechy sú Alpy. Možno pohľadáte, kde z Afriky ten kus kontinentu chýba…Takže – sú to iné sily, čo tu tým budú hýbať.

  https://www.hlavnespravy.sk/vedec-predpovedal-silne-zemetrasenia-po-celej-planete/2391274

   

  #46343 Odpovedať
  @kiri

  Známej hore Hochvogel na hraniciach Nemecka a Rakúska hrozí obrovský kolaps. Jedná sa o jednu z najznámejších hôr v Allgäu Alps a už čoskoro sa môže stať minulosťou… trhlina na vrchole hory je v súčasnosti dlhá 40 metrov, hlboká 8 metrov a 3 metre široká. Dobré FOTO !

  Na hraniciach Nemecka a Rakúska hrozí zosuv až 260 000 metrov kubických skál

  Iný zdroj: tiež dobré foto

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020122512968971-hora-ktera-praskla-v-alpach-se-muze-kdykoli-rozpadnout/

   

  #46345 Odpovedať
  @kiri

  Tá trhlina sa šíri rýchlosťou 5 mm ročne, čo je z geologického hľadiska, keď procesy trvajú milióny rokov – naozaj prirýchlo! Toto svedčí o neustálom pohybe podložia – aj v centrálnej časti Európy, ktorá sa považuje za celkom stabilnú. Tento pohyb svedčí o pokračujúcom tlaku celku  Talianska dovnútra dosky Európy. A či je to LEN samostatný pohyb dosiek, alebo či je to už v súvise s tým, o čom hovorí to video – hmm.  Skrátka – tlaky v podzemí sú také, že trhá aj kopec 2592m vysoký!

  #46360 Odpovedať
  @kiri

  Len dnes som pridával  správu o puknutí hory v Alpách a pozrite – dnes zase zemetrasenie  – kúsok odtade. Tie tlaky pod nohami sú naozaj mocné. Hýbu krajinami. Zver toto vycíti a je nepokojná – vníma iné signály, ako ľudia.

  https://www.topky.sk/cl/10/2029817/MIMORIADNY-ONLINE-Chorvatsko-zasiahlo-zemetrasenie–prvou-obetou-je-dieta–Otrasy-bolo-citit-aj-na-Slovensku

   

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
Odpoveď na: Súvislosti globálneho otepľovania
Vaše údaje: