Úvodná stránka Diskusné Fóra P O Ľ O V N Í C T V O Príroda Súvislosti globálneho otepľovania

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
 • Autor
  Príspevky
 • #46340 Odpovedať
  @kiri

  Toto video hádam zopár rozmýšľajúcich bytostí zaujme. Tíško je tam povedané, že aj v súčasnosti máme na planéte – hoteli ZEM – dobu ľadovú. Ak sa hovorí o dobách ľadových, ktorá posledne skončila cca mínus 11 500 – hovoríme teda o dobe ľadovej tu na Severnej pologuli ! Dnes je doba ľadová na Južnej pologuli – tam sa presunula vtedy, keď na Severnej pologuli pomerne rýchlo skončila – a tam pomerne rýchlo začala. A tých dôb ľadových bolo niekoľko – zaujímavé je, že sa v určitom časovom období striedajú…nuž a – prichádzame do doby, kedy by sa to malo zase otočiť – vo videu sa dozviete, že nástup doby ľadovej bol taký rýchly, že napr. u mamutov sa nestihla stráviť potrava v bachore. Príchod ľadu bol teda rádovo v HODINÁCH. A takéto dačo sa dialo opakovane – pre ZEM nič výnimočné – pre ľudské a zvieracie bytosti katastrofa. Nuž a – asi nepomôže zatepliť domy a dať trojité okná..v Antarktíde sú kilometre ľadu. Možno sa zase vráti TRVALÝ ľad na územie Európy. Napr v Malých Karpatoch to znamenalo, že ľadovcová moréna nad Modrou je doteraz krásne viditeľná viď obr. z asfaltky smer na starý hrad Zámčisko od vodojemu pri odbočke do kopca na Zámčisko pohľad do potoka. Potiaľ siahalo trvalé zaľadnenie ( aj v lete ľad !) a ochladzovalo to nížiny doďaleka. Žiadne veľké poľnohospodárstvo nemalo šancu. Tak si popočúvajte, čo sa chystá – s veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou – ak sa to stalo opakovane – prečo by sa to nemalo stať, ak tomu zase príde čas? Takže – báchorky o otepľovaní nás majú len pripraviť na katastrofu – a asi príde tak rýchlo, že si ani nestihnete zapnúť kabáty. Lebo mamuty boli hodne osrstené a pripravené na zimu – a ani stráviť nestihli, čo zožrali. Varování Pyramid! Změna cyklu každých 12 000 let Začátek katastrof!

   

  #46342 Odpovedať
  @kiri

  Sprievodné javy sa už prejavujú. Vedci o tom vedia – len nechcú, aby sa masy vystrašili – majú byť pokojní – niečo ako keď ako chovateľ vediete ovce na bitúnok – načo by bolo strečkovanie – pokoj-pokoj – na všetky sa dostane. Aj tak niet kam ujsť. Možno takto vám docvakne, prečo sa tak horúčkovito začali preteky v dosiahnutí Mesiaca, Marsu – ale aj samotnej Antartídy – aby sa mali Elity, bankári, vedci a základné stádo – poznáte to ako Normovaný Kmeňový Stav NKS – presunúť, aby sa zase dala Zem zaľudniť po katastrofe – počíta sa aj s potopou…

  Určité prírodné javy sa už ohlasujú. Presun magnetického pólu nenechá litosférické dosky na pokoji – obsahujú magnetické rudy, ktorými magnetizmus hýbe – to sú iné sily, čo hýbu kontinentami. Ako vznikli Himaláje? India cestovala oceánom a narazila do Ázie – a pokrčené plechy sú Himaláje. Možno  nájdete miesto na pobreží Afriky, odkiaľ sa odtrhol Madagaskar, ale zostal iba kúsok, Indiu to odnieslo ďalej. Ako vznikli Alpy? Taliansko sa odtrhlo od Afriky, otočilo sa, cestovalo a narazilo do Európy – a bum – pokrčené plechy sú Alpy. Možno pohľadáte, kde z Afriky ten kus kontinentu chýba…Takže – sú to iné sily, čo tu tým budú hýbať.

  https://www.hlavnespravy.sk/vedec-predpovedal-silne-zemetrasenia-po-celej-planete/2391274

   

  #46343 Odpovedať
  @kiri

  Známej hore Hochvogel na hraniciach Nemecka a Rakúska hrozí obrovský kolaps. Jedná sa o jednu z najznámejších hôr v Allgäu Alps a už čoskoro sa môže stať minulosťou… trhlina na vrchole hory je v súčasnosti dlhá 40 metrov, hlboká 8 metrov a 3 metre široká. Dobré FOTO !

  Na hraniciach Nemecka a Rakúska hrozí zosuv až 260 000 metrov kubických skál

  Iný zdroj: tiež dobré foto

  https://cz.sputniknews.com/svet/2020122512968971-hora-ktera-praskla-v-alpach-se-muze-kdykoli-rozpadnout/

   

  #46345 Odpovedať
  @kiri

  Tá trhlina sa šíri rýchlosťou 5 mm ročne, čo je z geologického hľadiska, keď procesy trvajú milióny rokov – naozaj prirýchlo! Toto svedčí o neustálom pohybe podložia – aj v centrálnej časti Európy, ktorá sa považuje za celkom stabilnú. Tento pohyb svedčí o pokračujúcom tlaku celku  Talianska dovnútra dosky Európy. A či je to LEN samostatný pohyb dosiek, alebo či je to už v súvise s tým, o čom hovorí to video – hmm.  Skrátka – tlaky v podzemí sú také, že trhá aj kopec 2592m vysoký!

  #46360 Odpovedať
  @kiri

  Len dnes som pridával  správu o puknutí hory v Alpách a pozrite – dnes zase zemetrasenie  – kúsok odtade. Tie tlaky pod nohami sú naozaj mocné. Hýbu krajinami. Zver toto vycíti a je nepokojná – vníma iné signály, ako ľudia.

  https://www.topky.sk/cl/10/2029817/MIMORIADNY-ONLINE-Chorvatsko-zasiahlo-zemetrasenie–prvou-obetou-je-dieta–Otrasy-bolo-citit-aj-na-Slovensku

   

  #46559 Odpovedať
  @sanchez

  Svetové správy – čo si nedáte dokopy, keďže sú tie správy roztrúsené – aby sa ľudstvo nevyplašilo. V priebehu ozaj pár dní vybuchlo niekoľko sopiek – teda tlak vo vnútri Zeme narastá a cez odfuky – bezpečnostné ventily – teda sopky – uniká. My to vnímame ako katastrofy, ale katastrofou by bolo, ak by tie bezpečnostné ventily neboli. Tieto pochody dokazujú, že v jadre Zeme neustále prebiehajú chemické reakcie, pri ktorých vznikajú vedľajšie produkty, ktoré unikajú. A tak sa stáva – čo sa usilovne tají – že žvásty o minutí fosílnych palív čoraz viac ľudia vnímajú, ako cielené klamstvo. Totiž, pravidelne sa stáva, že vyčerpané ložiská ropy sa opätovne naplnili ropou a zase sa vyťažili. Teda chemické reakcie stále bežia a ropa, uhlie a plyn neustále vzniká. Rozprávočky, ktorými hlupákov kŕmia nie sú pravdivé. Ak sa za 50 rokov naplní vyťažený ropný vrt. fosílne palivá sa veru neminú. Vybuchli sopky v Strednej Amerige – lebo to, že je to nie India, ale nový kontinent objavil Amerigo Vespucci a Amerikou ho na jeho počesť nazval kartograf Martin Valdseenuller 25.apríla 1507, kedy vyšiel jeho glóbus a mapa sveta.

  sopky, ktoré vybuchli

  Ekvádorská sopka Sangay 5230m 7 marca 2021

  https://www.sott.net/article/449724-Ecuadors-Sangay-volcano-erupts-with-ash-plume-27000-ft-high

  Nikaragujská San Cristobal 1745m 10 marca 2021

  https://www.sott.net/article/449874-Nicaraguas-San-Cristobal-volcano-erupts-showering-nearby-city-in-ash

  Etna 3323 m desiaty raz za tri týždne 8 marca 2021 – link v ďalšej správe, lebo en dva linky sa dajú priložiť

  Klučevskaja 4835m na Kamčatke 9 marca 2021..

  #46560 Odpovedať
  @sanchez
  #46621 Odpovedať
  @kiri

  Občas sa stane, že Elity nestihnú zastaviť „nevinný“ článok – dôkaz o tom, ako sme klamaní.  Všetkým Greténom vstávajú vlasy dupkom a iste dostali koprivku, keď zistili, čo cez cenzúru prešlo do celého sveta: ďalší článok, ktorý popiera oficiálnu LOŽ a 1000 x  opakované klamstvo – že CO2 škodí prírode! Ten CO2. z ktorého žijú rastliny – a ktorý v noci vdychujú – a následne vydychujú čistý O2 – teda kyslík, ktorý dýchame my a živočíchy! Teda viac CO2 plus stromy = viac O2 pre nás…a aj ten nám chcú Elity obmedziť dýchaním cez rúšky – čo je vlastne druh egr (eger) ventilu – kedy vydychovaný CO2 naspäť vdychujete a pomaly sa otravujete zvnútra. Naše vlády slúžia cudzím pánom…a už chcú. aby ste takto nezdravo žili aj v prírode! Ešteže sama príroda to zariaďuje tak, že je viac kyslíka pre život. Čítajte pozorne: Planeta je díky CO2 čím dál zelenější, jen samotná Sahara se zmenšila o 700 000 km2!

  https://www.euportal.cz/Articles/43468-planeta-je-diky-co2-cim-dal-zelenejsi-jen-samotna-sahara-se-zmensila-o-700-000-km2-.aspx

  Podíváme-li se na data Indexu vegetace od NASA, tak to vypadá dobře, svět se za toto století o 10% více zazelenal.

   

  To jsou dobré zprávy, protože víme, že to v podstatě znamená větší výměru pro pěstování plodin a šíření lesů. Je ironií, že to o čem mnozí tzv. „experti“ tvrdí, že to je obrovský problém – tj. CO2, je ve skutečnosti hlavním důvodem za tímto ozeleněním.

  Zoe Phin toto téma vystavila na své stránce, čímž si opravdu vysloužila pozornost.

  Během 20 let vyrostl Index globální vegetace o 10%

  Zoe stáhla všechna dostupná data o vegetaci od NASA v 16denních přírůstcích od roku 2000 do roku 2021. Zde jsou její výsledky:

  Index vegetace od NASA vzrostl z 0,0936 na 0,1029, což je 9,94% nárůst. Graf od Zoe Phin

  „10% globální ozelenění za 20 let! Máme neuvěřitelné štěstí!“ komentovala tento výsledek Zoe. „Přála bych si, aby to všichni prožívali také tak. Víte ale, že ne všichni to tak berou. To, čím lidé přispěli k ozelenění, je přesně tím, co sociální paraziti chtějí zdanit a regulovat. Žádný dobrý skutek nezůstane nepotrestán.“

  Ozeleňujeme se 30 let!

  To nejsou pro klimatické realisty s chladnou hlavou neočekávané zprávy. V srpnu 2019 jsme referovali o německé studii ukazující, jak jsme se za 3 desetiletí ozelenili. Německý Wissenschaft na základě satelitních snímků referoval: „Vegetace se na zemi už desítky let rozšiřuje, ukazují satelitní data.“

  Sahara se zmenšuje a stává se zelenější

  Před nedávnem také studie od Venter et al (2018) zjistila, že Saharská poušť se v předchozích třech desetiletích zmenšila o 8%. To je významné, protože Sahara pokrývá rozsáhlou oblast asi 9,2 milionu čtverečních kilometrů. Osm procent znamená přes 700 000 čtverečních kilometrů, které navíc zezelenaly – skoro taková plocha jako Německo a Francie dohromady.

  Takže co se týče vegetace, se tato planeta nejspíš neměla tak dobře asi 1000 let.

  70% procent toho táhlo CO2

  A jsou tu pro vás dobře zprávy, i kdybyste si mysleli, že CO2 je problém, jelikož je to skleníkový plyn (ale problém to ve skutečnosti není).

  Loni v srpnu dopisovatel týdeníku NTZ Kenneth Richard citoval studii Haverd et al, 2020) a napsal, že „asi 70% trendu ozeleňování Země po 80. letech táhlo hnojení pomocí CO2,“ a že toto ozelenění nahradilo ekvivalent 17 let lidmi vypuštěných emisí CO2 až do roku 2100.

   

  Existuje ještě mnoho dalších studií podporujících tyto dobré zprávy o ozeleňování planety, za které bychom mohli možná děkovat lidstvu, jestli je ten nárůst CO2 od něj. Není to tak zlé, jak to ti skučící aktivisté a média líčí. Ani zdaleka ne.

  By P Gosselin on 24. February 2021

   

  Zdroj: https://notrickszone.com/2021/02/24/nasa-vegetation-index-globe-continues-rapid-greening-trend-sahara-alone-shrinks-700000-sq-km/

   

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
Odpoveď na: Súvislosti globálneho otepľovania
Vaše údaje: