Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Bez zbrojného preukazu Winchestrovka na slepé náboje

  • This topic has 9 odpovedí, 5 hlasov, and was last updated 21.12.2008/14:21 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6302
      @miki

      chcem kupit winchestrovku len na slepé náboje, vie mi niekto poradit aku a kde kupovat? Dakujem…

      #6303
        @mk13
        #6304
          @miki

          dik moc za skveli tip. Chcem ju do vibavi motorki:)

          #6306
            @majki

            To ti nieje vobec zli napad.Vydel som uz kadeco u motorkarov(beisbalove palky,atd…).No asi ta budu potom uniformovany castejsie stavat:lol: 😆

            #6311
              @miki

              To bi ma zaujímalo, či sa mozu volne nosit plinové a poplašné zbrane. Ja mislím že ano, no možem sa aj mílit… To hned určite zistím, ked pojdem na motorke, zastavia ma fízli a zbadajú na prednej vidlici vičnievat pušku z púzdra:) 🙂

              #6314
                @romanv

                … troška s úsmevom vnímam Tvoju naivitu pri prezentovaní sa náhradami skutočných zbraní (plynové, vzduchové, poplašné a pod). Je Tvojou slobodnou vôľou ako s nimi naložíš, ale úprimne ( s výnimkou filmu) všimol si si niekoho, kto vlastní skutočnú zbraň, najmä krátku guľovú, ale i dlhú, že by sa verejne vystatoval alebo predtÅ•čal ? A mimo zákonnej úpravy, vieš prečo to tak je ? Pretože Ti reálne hrozia dva problémy . 1 problém – si terč. Terč minimálne na okradnutie a získanie Tvojej zbrane niekým, kto ju bude považovať za skutočnú a potrebuje ju získať nelegálnym spôsobom. 2 . problém – ide Ti reálne o život. A to v prípade, ak sa takúto pukačku pokúsiš použiť ako zastrašovací fenomén a vytasíš ju akože na ochranu svojho zdravia, prípadne pre iný dôvod ( machrovinu a pod). Ak natrafíš na osobu, ktorá vlastní skutočnú zbraň, Ty urobíš plynové PUK a zároveň schytáš guľu do čela alebo hrude. A vieš čo sa stane osobe, ktorá vlastní skutočnú zbraň a odje..e Ťa ? Podľa Trestného zákona, v zmysle paragrafu o nutnej obrane bude s najväčšou pravdepodobnosťou oslobodená, pretože nik nie je povinný v danom okamihu skúmať , či Tvoja zbraň je imitácia alebo skutočná zbraň. V prípade porušenia zákona môže byť maximálne odsúdený len za napadnutie, prípadne krádež a pod. To Ti bude ale jedno, keď budeš ťažko zranený alebo mÅ•tvy.
                V svetle týchto udalostí moja rada, ak ju prijmeš, je takáto – ak máš potrebu vlastniť zbraň, z dôvodu ochrany zdravia a majetku, sprav si normálnym spôsobom Zbrojný preukaz skupiny B alebo A, trénuj sa v zaobchádzaní so zbraňou, cvič si streľbu a hlavne – nos ju skryte . Ak chceš vlastniť imitáciu zbrane, nič netrénuj, vyser sa na to, hraj sa na kovboja, vylepšuj image motorky atď, no odporúčam, nos zbraň skryte, pre možné vyššieuvedené problémy . Ver mi, policajti nebudú Tvoj najväčší problém pri nezakrytom nosení.
                Apropó, mám HK P7 9mm, vojenskú verziu, ZP skupiny A, nosím ju pravidelne pri sebe aj s náhradnými zásobníkmi, pripravenú k okamžitému použitiu, no v živote by som nespravil takú koko…inu, aby som si s ňou zamachroval tým, že ju budem ukazovať. Snažím sa ju vedieť čo najskôr použiť ( vytasiť, obtiahnuť, cieliť, páliť), bezpečne zaistiť, reagovať v rôznych situáciách. A zároveň sa modlím k bohu, aby som ju nikdy nemusel použiť proti konkrétnemu človeku, vždy len na tréningu. Zároveň vlastním niekoľko brokovníc a špičkové dlhé guľové zbrane – prepravujem ich zásadne v plastovom kufríku – pre poľovné a športové účely. Nie preto, žeby som bol ustráchaný, ale preto, lebo múdrejší a skúsenejší inštruktori ma pred viacerými rokmi upozornili na tieto pravidlá a sú pre mňa sväté.
                Skús sa trošku zamyslieť a rozhodni sa, ktorou cestou sa vyberieš.
                Inak, prajem Ti veľa šťastia a zdravého rozumu !

                Lesu . lovu zdar, priatelia

                #6316
                  @miki

                  Dik za radu a vicerpajúcu odpoveď. Asi sa na to ozaj vyserem…

                  #6317
                    @tomcat

                    to by som ti radil aj ja, totiz ak si precitas zakon , tak je tam spominane take daco o skrytom noseni zbrane… cize ostru , vzduchovku ale aj akukolvek inu zbran by si mal na verejnosti nosit skrytu prave koli “znepokojoniu” okolia… cize minimane by si porusil to skryte nosenie…

                    #6318
                      @majki

                      Presne tak.Dokonca aj airsoftove zbrane sa maju(co su vlastne hracky) prepravovat tak ab i ineboly verejnosti zbitocne na ociach.

                      #6350
                        @miki

                        takze je to jasné vsetkým: ZIADNE PRETRčANIE SA NA VEREJNOSTI ZO ZBRANOU!!! -houk-dohovoril som-

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 1 až 10 (z celkového počtu 10 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.