Môj prvý srnec.

Prvý úlovok sa navždy zapíše do pamäti a nikdy naň nezabudneš. Stalo sa to pred dvomi rokmi. S priateľom som sa vybrala na postriežku. Prešli sme asi 5km a trošku popŕchalo. Už ma aj boleli nohy, ale priateľ ma ťahal na miesto kde mal srnca už dlhšie vypozorovaného. Mala som povolenku na druhú vekovú triedu a na pleci novučkú guľovnicu.
 
Sadli sme si na okraj lesíka a čakali sme. Pozrela som sa na hodinky, ručičky ukazovali presne 16 hodín. Pred sebou sme mali čerstvo pokosenú lúku. Asi po 20 minútach vyšla srna, bola asi nervózna, stále vetrila a stále bola napätá. Boli sme od nej asi 90 až 100 krokov. Po chvíľke sa upokojila a začala sa pásť. Pozerala som sa na ňu cez ďalekohľad dosť dlhú chvíľku a v tom som si všimla že asi desať krokov od nej v lese je vidieť hlava srnca. Bol veľmi opatrný, z lesa mu trčala len hlava a aj on stále vetril. Priateľ si ho už všimol tiež a pozoroval ho. O chvíľku mi potvrdil, že je to ten srnec na ktorého čakáme.
 
Opatrne som si pripravila guľovnicu a hľadala som si oporu na strielanie. Oprela som si ju na o rázcošku a pohľadala srnca v puškohľade. Chvíľku som ho pozorovala a dúfala že nezostane len v lese, ale podíde von na lúčku za srnou. Stalo sa. Začal sa pokojne pásť a bezstarostne strihal ušami. Prišiel môj čas, bola som tiež trošku napätá, bola to predsa moja prvá rana na zver. Priateľ ma povzbudzoval a tak som sa upokojila. Namierila som na komoru a stlačila spúšť. Bááác…. Na streľbu som bola zvyknutá zo strelnice, takže som si bola istá, že som trafila. Srnec však odbehol. Priateľ sa na mňa vyčítavo pozrel a spýtal sa či som trafila. Moja odpoveď bola jasná. „Áno” Zaistili sme zbrane a podišli sme na miesto nástrelu. Na nástrele sme našli krv. Takže už aj priateľ vedel že som trafila. Začali sme ho hľadať, ale netrvalo dlho a našli sme ho už zhasnutého asi 30 krokov od nástrelu. Priateľ bol pyšnejší ako ja, a ja som samozrejme bola šťastná ako blcha. To bol môj prvý úlovok. Dnes mám jeho trofej zavesenú na chodbe a vždy keď idem okolo nej, tak si presne spomeniem na tento môj prvý úlovok.
 
Autor: Adelka33

 

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť ma na
guest
0 x komentované
Inline Feedbacks
View all comments