CZ 527 .300 AAC Blackout

Vážení čitatelia. Predstavovať CZ 527, Vám asi netreba. Určite každý z Vás vie, že ide o zbraň Českej Zbrojovky Uherský Brod. Prečo o nej píšeme je to, čo je na nej iné. 
 
V podstate navonok vyzerá rovnako. U tejto zbrane je použitý záver s centrálnym vyhadzovačom, takže odpadá bočné pero-vyťahovač a bočný vyhadzovač. Z boku je osadený iba záchyt záveru. Záver vyrobil puškár p. Krutý z Malženíc pri Trnave.
 
5
 
Samotný záver je po tepelnom spracovaní ďalej povrchovo upravený povlakovým systémom DLC. Komponenty sú zakúpené ako polotovary. Ďalšou zaujímavosťou je kaliber, ktorý určite nebude novinkou, ale bude to pre určitú skupinu nadšencov, dlho očakávaným nábojom na našom trhu. Ide o náboj .300 AAC Blackout , skrátený názov SAAMI 300 BLK , tiež známy ako 7.62 × 35 mm. Zjednodušene povedané, na náboji .223 Rem.  bol odstránený krčok a zbytok nábojnice bol znovu zakrčkovaný na kaliber 7,62 
 
7
Sériovo sa pre tento náboj zatiaľ ešte u nás zbrane nevyrábajú, takže ju budete márne hľadať v obchodoch. V ponuke je zatiaľ iba u jedného výrobcu a predajcu na Slovensku. Jej cena je mierne vyššia nakoľko je z 80% vyrábaná ručne. Cena sa pohybuje niekde v cenách CZ 527 exklusiv. Do konca roka je v pláne vyrobiť ešte tri kusy zbraní v kal.300 AAC Blackout
 
 
 
214
 
Údaje o zbrani: kapacita zásobníka 5 rán, pažba synthetic, záver : centrálny vyhadzovač, povrchová úprava záveru povlak DLC , bez mechanických mieridiel, dĺžka hlavne: 410mm, celková dĺžka: 900mm, hmotnosť: 2,9kg, závit M16x1,25 na ústí hlavne.
 
M.Krutý, Malženice
 
Subscribe
Notify of
guest
7 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
jankohrasko2
jankohrasko2
6 years ago

RE: CZ 527 .300 AAC Blackout
Načo taký atypický kaliber ? Veď sa sériovo vyrába 7,62×39. Nerozumiem, prečo vymýšľať stále niečo iné ako tu už je. 🙁

MilošZV
MilošZV
6 years ago

RE: CZ 527 .300 AAC Blackout
Pekná práca p. Krutý.

CC
CC
6 years ago

RE: CZ 527 .300 AAC Blackout
Sikovna mala gulovnicka, len je trochu predrazena, ale ak by u nas stala tolko co v USA, tak by som ju mozno aj kupil…
http://cz-usa.com/product/cz-527-american-synthetic-suppressor-ready/

m.krutý
m.krutý
6 years ago
Reply to  CC

RE: CZ 527 .300 AAC Blackout
ibaže tá guľovnička nie je taká ako na vašom linku. to je trošku ten problém. a ´další je ten že do USA sa vyvážajú CZ oveľa lacnejšie ako je miestny trh. takže sa vám to tej danej ceny nedostanem. Ostáva Vám len tá americká…….. 🙂

kiri
kiri
6 years ago
Reply to  m.krutý

presne tak
ako pán Krutý píše – firma musí podliezať cenu, aby uspel na US trhu – tomu sa hovorí usadiť sa na trhu. Niečo také, ako sú produkty napr. Igman a Prvi Partizan na našom trhu – idú pod cenu, lebo sa chcú trvalejšie uchytiť a mať stabilnejší odbyt. Alebo tie náklady dáte do reklamy, alebo si to “zaplatíte” nižším ziskom= priaznivejšou cenou. A “hand made” je vždy drahšie. Toto je špeciálna práca pre špeciálnu prácu. Toto nie je pre každého. Múdra puška pre skúseného lovca. Pre drba je bezcenná. zaujímavé z tejto témy sú veci, kam sa slovenské zákony asi za tisíc rokov nedostanú – poľovanie napr. vo Švajci – na kozorohy a kamzíky, tiež svište – aby sa zver nestresovala, nevyplašila a nezrútila sa stádovo do priepasti – používajú sa nehlučné zbrane, ktoré zver neohrozia. Napr. v Tatrách sa raz v búrke od ozveny hromu splašilo stádo kamzíkov a zabilo sa pádom do rokliny. Podobne môže pôsobiť nečakaný zvuk výstrelu. Takéto pravidlá má zaviesť Min.živ. prostredia – presne z toho dôvodu napr. vo Švajci nesmú lietať ich domáce stíhačky v dobe mieru ani cvičné lety nadzvukovou rýchlosťou – tie chodia lietať napr. do USA ! – aby sa zver v horách neplašila. Oni si svoju prírodu vážia a chránia. Je pravdou, že napr. v Malých Karpatoch zver ani nadzvukové lety US stíhačiek z letiska Kuchyňa nejako neohrozia…ale vo Vysokých Tatrách by to iste škodilo.

CC
CC
6 years ago

RE: CZ 527 .300 AAC Blackout
Pan Kruty,
je mi uplne jasne, ze ak ste tuto zbran vyrobil z nakupenych polotovarov a este tam mozno nieco aj vylepsil oproti tej verzii USA, tak celkove naklady aj predajna cena musia byt vyssie.
Ja som chcel poukazat hlavne na to, ze ak si chce takuto zbran kupit obcan USA, ma ju za 750 U$ a ak Slovak, musi pocitat o cca 50% viac. To je dnesna obchodna politika nielen u CZ-UB.
V kazdom pripade je Vasa praca uviest tento kaliber u nas chvalyhodna a verim ze o neho postupne bude zaujem narastat aj v nasich koncinach, jednak koli uplne inej balistike oproti 7,62×39 aj sirokej skale pouzitia. Nielen pre tichy lov kamzikov, ako spominal kolega vyssie, ale predstavte si to ticho na strelnici, keby sa aj na cvicnu a tercovu strelbu mohli pouzivat tlmice tak ako v USA. Zial nase zakony tento trend este nezachytili, preto potichu sa zatial da strielat len so vzduchovky, luku alebo praku… 🙂

Benedikt
Benedikt
6 years ago

RE: CZ 527 .300 AAC Blackout
V kal. 7,62×39 nebude ?