Vráťme lesom ich kapacitu držať vodu

obr.: goodfreephotos.com

Správame sa k lesom a prírode ako barbari!  Pozrite si vynikajúce video ktoré spracoval a na sieti Youtube publikoval p. Štefan Vaľo. Názorne ukazuje, ako to celé funguje. V mnohom má pravdu a má to aj logiku. Ľudstvo už celé desaťročia systematicky odvodňuje pevninu… a to je cesta do pekla. Odporúčam pozrieť všetkým.

 

 

6 Comments

 1. Páni, s týmto sa stretávame všetci. Vidíme, ako voda rýchlo odteká a čo berie so sebou. Tento pán má veľmi múdre názory. Toto je jednoduchá pravda života – a prírody.

 2. https://www.youtube.com/watch?v=4Ytb7caKcDY

  Iniciatíva My sme les zasiahla celé Slovensko. Štefan Vaľo sa na jej podporu rozhodol zverejniť krátky film, ktorý hovorí o necitlivých a barbarských zásahoch do (nielen) slovenských lesov. Súčasťou iniciatívy jej aj desatoro pre les, ktoré sa Štefan Vaľo rozhodol obohatiť o jedenáste prikázanie, ktoré hovorí: Voda je život, musíme ju udržať v lese.

  Štefan Vaľo je podnikateľ, ktorý sa už niekoľko rokov venuje problematike klimatickej zmeny. Tvrdí, že devastovaním lesov a poľnohospodárskej pôdy zbavujeme pevniny životne dôležitej vody, odvádzame ju do oceánov a pevnina ostáva odvodnená. Viac informácií o jeho práci sa dozviete na stránke http://www.povodne.sk

 3. Páni kolegovia, dnes 24.4.19 som čítal v českej tlači, aký VEĽKÝ majú problém (a len tíško sa hovorí o tom, že ho máme aj my) a pamätal som si, že nejaký podobný článok bol kedysi aj tu. Tak som ho v archíve pohľadal, prepozeral som videá a zostal som prekvapený, aká nevedomosť, či zlosť či hlúposť je v prispievateľoch tejto stránky. Tak vážne veci sa tu ukazujú – a niekto si dovolí dať tým príspevkom mínus 5 palcov ?!?! Asi sa opýtam správne, ak sa opýtam – ČO SÚ TO ZA BLÁZNOV? A ešte odtrhnutých od reality – asi bez vzdelania. Alebo je to len a len averzia voči Kirimu? Napriek tomu, že hovorí na 100% pravdu? Tu je vidieť chybnosť demokracie v tom, že sa aj človek bez vzdelania môže takto anonymne vyjadrovať. Bol by som zvedavý, či by sa vyjadril, ak by si takto ukázal na svoje meno. Návrh pre admina tejto stránky – pri kliknutí na tie čísla by bolo pekné uvidieť, kto ako hodnotil. Tiež pri kliknutí na prezývku – kde čo komentoval. Možno by si ľudia začali trochu viac vážiť práce tu mnohých prispievateľov. Vyjadrujem sa neskôr – viem, ale tento článok som zachytil asi náhodou v jeho úplnej čerstvosti a potom som sa k nemu nevrátil – až teraz, po čase a preto moja reakcia. O vode v ekosystéme sa nemôže a nesmie žartovať. Starí Gréci zakladali osady tak, že najprv na tom mieste 20 rokov pásli ovce a kozy, ktoré zabíjali a prezerali vnútorné orgány a až ak neboli nijaké zmeny a choroby, tak založili osadu. Prečo tak robili? Nemali žiadne chemické rozbory, ale takto zistili, či je zdravá voda – voda prechádza do trávy, vyživuje ju a tráva vyživuje – alebo otravuje organizmus -a tak zistili, ako bude voda a aj potraviny vypestované na tej pôde vyživovať, alebo naopak otravovať organizmus ľudský. Tak dôležitá je voda – a to hádam len úplný blbec nechápe! Preto ma až zdesili tie palce dole na také výborné príspevky a videá, ktoré by sa mali vyučovať na základnej škole. Lebo také odmietavé názory na tie skutočnosti vo videách môže mať naozaj len úplný hlupák, čo si myslí, že o vodu netreba bojovať. Načo naši rodičia stavali Vážske kaskády? Vážsky kanál, Oravskú priehradu, Domašu, priehradu Kráľovú, Ružín, Zemplínsku šíravu, Starinu, Čierny Váh a Gabčíkovo? Pre srandu králikov do toho zainvestovali milióny?
  http://www.skcold.sk/index.php?id=27

  Mám obavy o súdnosť a zdravý rozum tých držiteľov poľovných lískov a zbrojných preukazov, čo klikli – či v hneve – či v nevedomosti na palec dole. Sú to prírode a poľovníctvu VEĽMI nebezpeční ľudia.

  A toto riešia Česi – a toto idú investovať:
  Je více způsobů, jak dolní rezervoáry připumpovat. Od velkých staveb umělé infiltrace, jako jsou vsakovací nádrže ve vzorové vodárně Kárané, přes vlnění napřímených řek, jako se to stane na úvodem zmíněné Orlici, až po drobné úpravy místního významu. Na příkladu Meziboří v Ústeckém kraji. Pod zemí se postaví stěna, která nadzvedne podzemní hladinu a stvoří i nový zdroj. Jde vlastně o vybudování podzemního rybníka s tím bonusem, že když se schovává pod povrchem, v létě z něj sluníčko neodsává a nedělají si v něm prázdninové stanoviště sinice.

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/noviny/kam-se-da-v-cesku-ulozit-voda-vznikla-mapa-lokalit-vhodnych-pro-infiltrace-vody-z-povrchu-pod-zem.A190422_203053_ln_domov_zdp

  Boh nás opatruj a chráň pred tými, čo tu dali palec dole. To je strašné! A nikto tu nič k tomu nenapísal?

  • Sanchez, kvôli GDPR na stránke nesledujeme ani neukladáme IP a ani žiadne iné informácie o používateľoch, takže nevieme ovplyvniť ani to, kto koľko krát a ako hlasoval. Je to naozaj len záležitosť jednotlivých používateľov. Inak s Vašim príspevkom súhlasím. Pekný deň.

 4. Sme jedna z mála tak úžasne prebohatých krajín na svete, že si kľudne dovolíme aj HOVNÁ splachovať PITNOU VODOU!
  ( A toto je vec, ktorú treba pripomínať – čo si 99% ľudí na Slovensku neuvedomuje.)

  Aká aktuálna náhoda, že práve včera vydali aj na Slovensku článok o vode – podobný dôležitosťou a zameraním ako ten sanchezov.
  https://www.topky.sk/cl/1000991/1788283/Odbornicka-na-vodu–Vysvetlujeme-ludom–ze-pitna-voda-nevznika-vo-vodovodnom-kohutiku
  Snažím sa ľuďom vysvetľovať, že pitná voda nevzniká vo vodovodnom kohútiku. Veľká väčšina z nás považuje za prirodzené, že otočíme kohútik a máme pitnú vodu. Sme závislí od jej dodávky, pretože ju používame na všetko – umývame sa, perieme, aj ňou splachujeme.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zobrazená.