Vráťme lesom ich kapacitu držať vodu

obr.: goodfreephotos.com

Správame sa k lesom a prírode ako barbari!  Pozrite si vynikajúce video ktoré spracoval a na sieti Youtube publikoval p. Štefan Vaľo. Názorne ukazuje, ako to celé funguje. V mnohom má pravdu a má to aj logiku. Ľudstvo už celé desaťročia systematicky odvodňuje pevninu… a to je cesta do pekla. Odporúčam pozrieť všetkým.

 

 

  Upozorni ma  
Upozorniť na
kiri
Člen
kiri

Páni, s týmto sa stretávame všetci. Vidíme, ako voda rýchlo odteká a čo berie so sebou. Tento pán má veľmi múdre názory. Toto je jednoduchá pravda života – a prírody.

kiri
Člen
kiri

https://www.youtube.com/watch?v=4Ytb7caKcDY

Iniciatíva My sme les zasiahla celé Slovensko. Štefan Vaľo sa na jej podporu rozhodol zverejniť krátky film, ktorý hovorí o necitlivých a barbarských zásahoch do (nielen) slovenských lesov. Súčasťou iniciatívy jej aj desatoro pre les, ktoré sa Štefan Vaľo rozhodol obohatiť o jedenáste prikázanie, ktoré hovorí: Voda je život, musíme ju udržať v lese.

Štefan Vaľo je podnikateľ, ktorý sa už niekoľko rokov venuje problematike klimatickej zmeny. Tvrdí, že devastovaním lesov a poľnohospodárskej pôdy zbavujeme pevniny životne dôležitej vody, odvádzame ju do oceánov a pevnina ostáva odvodnená. Viac informácií o jeho práci sa dozviete na stránke http://www.povodne.sk

kiri
Člen
kiri

Veľmi nepríjemné pravdy pre všetkých zodpovedných.
Klimatická chyba
https://www.youtube.com/watch?v=oFOqiVyOzUw