Stanovisko SMPS k výsledkom analýzy

Ilustračný obr.: pixabay.com/

Vážení kolegovia zodpovední poľovníci

bol som kontaktovaný zákonným zástupcom strany SMPS, ktorý ma požiadal a splnomocnil k tomu , aby som sprostredkoval zverejnenie stanoviska strany SMPS k výsledkom analýzy publikovaných v médiách. V doručenom stanovisku strany SMPS sa uvádza :

Vážený pán minister životného prostredia Ján Budaj

ako jedna z dlhoročných členov lesného parlamentu, v ktorom naša strana SMPS zastáva svoje nezastupiteľné a významné miesto sa musíme dôrazne ohradiť a reagovať na doteraz v médiách publikované výsledky DNA analýzy početnosti našej členskej základne. Tieto publikované výsledky v médiách považujeme za účelovo podhodnotené s jediným cieľom, znevážiť našu členskú základňu.

Na základe získaných informácií od všetkých našich členov môžeme s vysokou mierou istoty skonštatovať, že podklady k analýze ( vzorky trusu a srsti ) neboli zozbierané na všetkých územiach, na ktorých žijú členovia našej strany. Takéto publikované výsledky môžu prispieť len k tomu, že naša strana SMPS už nebude môcť zohrávať takú dôležitú úlohu v našom lesnom parlamente ako doteraz a stratí svoju historicky dlhodobo budovanú dôveryhodnosť voči svojim partnerom v našom lesnom parlamente. Celú analýzu chápu členovia našej strany SMPS ako jeden z nástrojov aj našich oponentov, ako zdiskreditovať našu stranu SMPS, znevážiť jej miesto v našom lesnom parlamente a urobiť z nás lesnú menšinu bez hlasovacieho práva v lesnom parlamente.

Naša strana SMPS si od svojho vzniku vedie podrobný zoznam svojich členov na celom území Slovenska.

Preto Vám navrhujeme spoločné stretnutie, ktoré sa môže uskutočniť v CHKO Poľana jednom z najzdravších, najkrajších a najpôsobivejších miest na Slovensku. Na navrhovanom spoločnom stretnutí prerokujeme dnešnú situáciu súvisiacu so vzťahom medzi našou členskou základňou a obyvateľmi Slovenska a súčasne budete mať možnosť nazrieť do nášho podrobného zoznamu členov našej strany SMPS a sám zistiť, že v médiách publikované výsledky DNA analýzy sú výrazne podhodnotené.

Predložené stanovisko podpísali všetci členovia SMPS ( Strany Medvedej Populácie na Slovensku )

Autor: Ing. Ján Krnáč

8 Comments

  • Tu už ani plač nepomôže. Nekompetentnosť p. ministra a ľudí okolo neho je cestou k zániku poľovníctva.

 1. Myslím si, že nám čo tu denne zakopávame o medveďa už dochádza trpezlivosť. Bohužiaľ o prírode rozhodujú ľudia z činžiakov čo prírodu videli len v televízii. Ja by som tých hlupákov nakopal do vajec.

  • O prírode nerozhodujú len ľudia z činžiakov.
   Hlúposť sa nevyrieši kopancom. To by bolo veľmi jednoduché.

 2. Je príjemné vidieť, že p. Krnáč sa aj v tejto hroznej situácii vie veľmi inteligentne zabaviť. Áno, asi takto by písali mackovia, keby mali svoje politické zastúpenie. Iste aj ich by hnevalo, že ľudia dopustili tento stav. Bohužiaľ p. mini sťer voľakedy rozumel vytváraniu koridorov, ale sú obavy, že buď pokračuje vo vytváraní koridorov ( na vývoz kapitálu), alebo sa jeho schopnosti časom ešte zmenili. Stále platí – je to dobrá zástupná téma na odvádzanie pozornosti – a statočne ju vytvárajú a aj udržujú – aby sme si mali o čom rozprávať – a nepozerali sme sa tam, odkiaľ chcú odviesť naše pohľady – zadlžovanie štátu, vykrádanie štátu, dôchodkov, eurofondy a pod. A to mu ide dobre. A čo ho po tom, však on už pôjde do dôchodku a je za vodou. A za to bude odmenený. A my sa čo – pôjdeme pásť? Ďakujem p. Krnáčovi za veľmi dobrý satirický počin. Ako vždy – za 1 !

  • Asi som viac zahĺbený v kynológii ako v politike a preto, aby som bol ako občan v obraze, poprosil by som jednu konkrétnu skutočnosť na dnešné vykrádanie štátu, vykrádanie dôchodkov, alebo eurofondov.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zobrazená.