• This topic has 61 odpovedí, 7 hlasov, and was last updated 12.04.2015/20:20 by .
Zobrazujú sa 2 príspevky - 61 až 62 (z celkového počtu 62)
  • Autor
    Príspevky
  • #19840
      @com3533

      Ahoj kiri, 🙂

      tak nakoniec to dopadlo celkom inak :cheer: dopadlo tak, že som si kúpil ešte jednu guľovnicu Sauer&Sohn 200 v cal. 7-64 ku ktorej som dostal aj 400 kusov streliva. Sakra zase S&B :blink:
      Sú to staré náboje, kupované niekedy pred 10-15 rokmi, vraj v tedy boli S&B ešte kavalitnejšie než teraz. Majú strižnú hranu, padalo po tom všetko úplne luxusne, tak som nemal ani dôvod meniť. Čo je na tom pravdy neviem, no rozhodne sa mi po investícii do novej guľovnici nechcelo investovať aj do nových nábojov.
      K laborácii som sa nedostal, akonáhle sa mi zase uvolnili peniaze, tak namiesto lisu som si kúpil 357.mag Taurus Tracker 627 s 4 placovkou :woohoo:
      Aktívnejšie som sa začal venovať, nožom, oceliam, výbrusom, uhlom a tak.
      No pri cenách streliva do 357, uvažujem opäť nad laboráciou. :huh:
      Čo ty aký bol rok ? 🙂

      #19843
        @kiri

        Tak si sa nezľakol 7×64?…aj keď je to trochu podobné?
        No – s tým záverom, že Ti po strižnej hrane v 7×64 od Selllier a Bellot ” padalo po tom všetko úplne luxusne, tak som nemal ani dôvod meniť”…tu neurobíš dieru do sveta.
        Je to podobné tvrdenie ako moje o kvalite nábojov Prvi partizan… 👿 …a ako ma tu za to sekali…
        Tu je asi potreba SaB dobre dodrbať a chváliť všeličo ostatné.
        Pritom ja som v 8x57JS vždy dral to, na čo som SaB namieril…Ale v 8×57 je to iný náboj ako v 7×64…v 8x57JS je SaB v hornej výkonovej hranici povoleného tlaku = výkonu…u 7×64 – je skôr v spodnej – je slabší – asi ako nemecký – od RWS náboj 7×57…porovnaj si to…napr. na 100…150m…
        Ale aj výkon nemeckého 7×57 (teda česká strižná hrana 7×64…minimálne rozdiely…) je dostačujúci…
        357 Mag – skús Prvi partizan… :woohoo:
        O nožoch rád pokecám..25.4.2015 bude v BA v Dome kultúry Ružinov je výstava nožov…Najväčšia v roku…(býva aj pred začiatkom loveckej sezóny…taká menšia…a pred Vianocami – tiež menšia)…ak niečo chceš vedieť – prídi tam.
        Zorganizuj ľudí do auta a prídi…cca od 8 do 13hod…uvidíš, že neobanuješ.
        Iste tam budem.

      Zobrazujú sa 2 príspevky - 61 až 62 (z celkového počtu 62)
      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.