• This topic has 56 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 22.12.2008/21:01 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6215
      @lisiak

      Zdravim.Ma niketo skusenosti S touto zbranou.Jedna sa o gulobrok 12/6.5×57 od vyrobcu KETTNER

      #6228
        @demo

        ten mannlicher si nezobral?

        #6237
          @lisiak

          Pokial som sa rozhybal,tak bol preč!Teraz si bucham hlavu o stenu!!!

          #6240
            @lisiak

            To fakt každeho zaujimaju len dva kalibre?Nikto ešte nikdy nepočul o tomto vyrobcovi…?!Tak aspon niekto kto ma 6.5×57.

            #6243

              Lisiak. Vsetci asi poculi o Kettnerovi. Je to fajn puska na tri veci, dve si domysli a tretia vyhoda je ta, ze zaberie jedno pekne miesto v trezore. Naco Ty vyuzijes gulabrok? To je dolezite. Gulabrok je zla gulovnica a este horsia brokovnica. 6,5 je dobry kaliber, mam ho aj ja, ale vyuzitelny na srnciu a skodnu. Jelen sa mi po komorovej rane postavil a snazil sa odklusat. Nastastie som ho trafil prakticky na to iste miesto este raz a potom ostal lezat. To uz asi v zivote nezopakujem, ale je to jasny dokaz, ze na jelena je to slabe. Obidve rany sme nasli az po stiahnuti a obe boli priestrel.Po 300-vke sa nepostavil ani jeden. Od kettnera je vynjkajuca vec vanicka na divinu s usami, to si kup. Nalozim s nou zver do 100 kg sam do auta.

              #6244
                @polovnik-14

                A ty strielas vysoku ked je zalahnuta? Je to polovnicke?

                #6245

                  O com to melies Polovnik?

                  #6246
                    @lisiak

                    Dakujem za odpoved.Pačila sa mi..Hlavne jej humorny zaver.Ale pochopil som snej asi to čo som tušil.Teda že to neni Moc kvalitna zbran,aj ked je to nemec…Co sa tyka ale reakcie jelena na zasah s 6.5,tak si myslim že si možno nepoužil vhodne strelivo.Na ostatnych forach považuju tento kaliber dostačujuci na všetku našu zver…..Dik

                    #6247
                      @polovnik-14

                      O tom co si pisal nejako som to nepochopil.

                      #6248

                        Kettnera Ti nikto nevyfukne ako toho Steyera, keby vsak predsa, kamos ma taky v trezore a bude veeelmi rad, ked mu na neho najdem kupca. Pre Polovnika vysvetlim, ze najprv stal, potom padol, potom sa postavil a rozbehol a po druhej rane uz len lezal. Inak, keby jelen lezal a ja ho mozem dobre trafit, nemam s tym problem. Myslis, ze by som sa mu najprv mal predstavit?

                        #6249
                          @polovnik-14

                          Teraz to uz chapem.Predstavovat sa nemusis staci zapiskat aby sa postavil ja som to tak robil alebo strielat na krk. Lovu Zdar.

                          #6250

                            Lisiak este k tej 6,5×57. Jeden lesnik, mimochodom to su inaksi pytliaci, mi ospevoval, ako krasne po nej farbi zver a ako super sa po nej dohladava. Ja nechcem dohladavat.

                            #6251

                              Polovnik 14 napísal:

                              Teraz to uz chapem.Predstavovat sa nemusis staci zapiskat aby sa postavil ja som to tak robil alebo strielat na krk. Lovu Zdar.

                              Ja by so ten krk bral, neviem piskat bez prstov.

                              #6252
                                @lisiak

                                pajero23 napísal:

                                Lisiak este k tej 6,5×57. Jeden lesnik, mimochodom to su inaksi pytliaci, mi ospevoval, ako krasne po nej farbi zver a ako super sa po nej dohladava. Ja nechcem dohladavat.

                                Udajne laboruju tuto zbran velmi tvrdym strelivom.Nakolko hlaven ma ma velku hodnotu stupania a aj ustova ryclost je pomerne značna.Takže spravidla dochadza ku priestrelom a gulka nestiha odovzdat všetku svoju energiu.

                                #6253
                                  @polovnik-14

                                  Tak nos zo sebou zajacie vrestadlo posluzi rovnako dobre. Zastavi
                                  Diviaka , Lisku aj Srnciu.Aj tulavych psov.Vyskusaj sam uvidis.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 57 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.