• This topic has 56 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 22.12.2008/21:01 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6254

      Ja pouzivam RWS DK, mam s tym nieco nastrielane, ale ja strielam vacsinou krk, alebo vyssiu komoru, tak aby brnklo chrbticu, potom to moc neuteka. Nehodnotim to mam to len taku zaloznu pusku na jar a leto, od septembra nosim 300 W mag. Dakujem za radu Polovnik, ale skusim grgnut:laugh: :laugh: :laugh:

      #6260
        @brunom03

        Cau Lisiak nemam vela skusenosti s tymto kalibrom ale budem kupovat hlaven v tomto kalibry do M03 pre mojho otca tak uvidime ako to bude pracovat.
        Ale ak nechces vela spekulovat na co strielat a mas len na jednu pusku tak ako som povedal mam pre teba ten novy Manlicher 308w za 48 000sk.A mozno bude este lacnejsi ak ich poveziem viac na Slovensko.

        #6265
          @lisiak

          brunom03 napísal:

          Cau Lisiak nemam vela skusenosti s tymto kalibrom ale budem kupovat hlaven v tomto kalibry do M03 pre mojho otca tak uvidime ako to bude pracovat.
          Ale ak nechces vela spekulovat na co strielat a mas len na jednu pusku tak ako som povedal mam pre teba ten novy Manlicher 308w za 48 000sk.A mozno bude este lacnejsi ak ich poveziem viac na Slovensko.

          Budem to riešit ,ale až v novom roku.V každom pripade s tebou počitam a budeme v kontakte.Zatial vdaka!

          #6327
            @308w

            To ako že je 6,5x57Rň na jeleňa slabáá??? Môj sused dlhoročný lesník má s ňou nastrieľané niečo cez 500 kusov vysokej s toho asi 6 diviakov a do 20ks srnčej ostatok jelene jelenice . na túúo zbraň nedá dopustiť a tvrdil že ešte nemal lepšiu ráž ako túto . okrem toho mal ešte 8x57JS a 30-06 – obe neskôr predal a ostal u 6,5 ky . Videl so veľké množstvo zveri čo dral na dvore po tomto kal a to aj kadeaké jelene ale nikdy nebol problém . Zver bola zver do 60m od nástrelu . No a pár kusov do 200m po zej rane na zadnú komoru . zbraň 6,5x57R /16 strelivo SaB – 6g .

            #6329
              @boker

              Raz som strelil 130 kg kanceka priamo do srdca. Odbehol mi 40 metrov do najvacsej jamy na okoli. Oplakal som kazdy meter. Bol som sam v hore vecer o 22 00. Keby som nemal tu vanicku od Kettnera, asi ho tam musim nechat. 60 metrov je vacsinou velmi vela. Najlepsie je, ked tomu len nohy vyletia.

              #6333
                @lanus

                Keď chceš ,,aby mu nohy vyleteli ” nestrieľaj na komoru,ale za ucho,tam to máš vždy zaručené!

                #6334
                  @boker

                  Nie vzdy si trufnem strielat za ucho a nie kazda zver sa da strielat za ucho.

                  #6335

                  B) Komu treba streliť zaucho ? Dosť dobre nerozumiem…. ja strieľam na komoru… B)

                  #6336
                    @boker

                    No najlepsie by to bolo kazdemu kusu, ale jelena za ucho asi strielat nebudes, ked strielas na komoru, tak dohladavas a to ja nerad.

                    #6340
                      @lanus

                      Boker – prepáč,ale Ty sám si sa sťažoval,že kanček… , ja som Ti len odpovedal !

                      Keď nie je rana istá,tak jednoducho nevystrelíš a nebudeš musieť dohľadávať !!!

                      lesaj – čo sa toho zaucha týka-skús si odpovedať sám !

                      #6341
                        @boker

                        308W napísal:

                        To ako že je 6,5x57Rň na jeleňa slabáá??? Môj sused dlhoročný lesník má s ňou nastrieľané niečo cez 500 kusov vysokej s toho asi 6 diviakov a do 20ks srnčej ostatok jelene jelenice . na túúo zbraň nedá dopustiť a tvrdil že ešte nemal lepšiu ráž ako túto . okrem toho mal ešte 8x57JS a 30-06 – obe neskôr predal a ostal u 6,5 ky . Videl so veľké množstvo zveri čo dral na dvore po tomto kal a to aj kadeaké jelene ale nikdy nebol problém . Zver bola zver do 60m od nástrelu . No a pár kusov do 200m po zej rane na zadnú komoru . zbraň 6,5x57R /16 strelivo SaB – 6g .

                        To mi je ale divne, ze to nepovedal o 308W, lebo tento kaliber je neodskriepitelne najlepsi a nekritizovatelny aspon na tejto stranke. :laugh: :laugh: :laugh:

                        #6342
                          @boker

                          lanus napísal:

                          Boker – prepáč,ale Ty sám si sa sťažoval,že kanček… , ja som Ti len odpovedal !

                          Keď nie je rana istá,tak jednoducho nevystrelíš a nebudeš musieť dohľadávať !!!

                          lesaj – čo sa toho zaucha týka-skús si odpovedať sám !

                          Ja sa nehnevam, len ked pouzijes silnejsi kaliber a ranu umiestnis trosku na vyssiu komoru, nohy vyletia aj tak. Idealne je ked brnknes chrbticu.

                          #6343
                            @lanus

                            Boker – na účinný zásah do chrbtice Ti úplne postačí aj REM.

                            #6344
                              @boker

                              Ale ho neotoci v lufte:) 🙂 🙂 Raz som strelil daniela. Ten ostal na rohoch, oprety o strom a vsetky styri nohy mal hore. Velmi banujem, ze som to neodfotil.

                              #6345
                                @308w

                                60m, ale pri strelive SaB! daj do toho Blaser CDP-alebo niečo od RWS a nieje zver na ktorú by to nestačilo. Minulo som kukalv telek poľovačku na losa – los tak do 300kg na 100m 6,5x55SE strela Alaska – par krokov a konec ! a mi tu šaškujeme pri 150kg jelienkoch .A ešt enpoznám zbraň po ktorej zver neodchádza ! kamoš má 30-06 používa Normu Vulkán a zvšemu to ide 40-50m od nástrelu.

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 16 až 30 (z celkového počtu 57 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.