• This topic has 56 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 22.12.2008/21:01 by .
Zobrazuje sa 12 príspevkov - 46 až 57 (z celkového počtu 57 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6369
      @lanus

      lesaj – netvrď to čo nemôžeš dokázať,lebo zatiaľ to nie je pravda!

      ( resp. dokáž a presne definuj ! )

      Len pre zaujímavosť, limit 1500 J /100m je už platný ,ale v ČR !!!

      (okrem srnčej,tá ma limit 1OOO J/ 100m).

      #6370

      Ja to môžem dokázať ľahko, ale sa mi nechce to dokazovať. Vieš prečo? Skôr či neskôr sa to dozvieš. A naozaj mi prepáč, po dvoch dňoch veselia a hojnosti nápojov sa mi nechce. Neskôr áno, ak to ovšem tu už nebude. Opakujem ešte raz. Je to v predpisoch uvedené a som si vedomý, že píšem na poľovnícke fórum!!! To by malo stačiť.

      #6372

        Lanus, Ty si ako ti rusi, co boli teraz v TV. Aj tym to budu musiet dat do zakona, ze Stalin bol k..ot, az potom mozno uveria, ale v duchu si aj tak budu mysliet svoje. Zober si 222 aj do Afriky, nech je veselo.

        #6373

        lanus
        ja nehovorím o Čechách. To mi je jasné, tam to už nejakých- neviem 3-6 rokov platí. Ja hovorím výlučne o Slovensku.

        pajero123 – som sa z chuti zasmial. Ďakujem.

        #6375
          @308w

          lesaj – nie- nemáš pravdu zákon 1500J na 100m je iba v návrhu a ešte nebol schválený ! zatiaľ stále platí 40mm. Ak ta na to upozorňoval hospodár tak je to potom prúser – znenie nového zákona ( jeho návrh ) je na Poľovníckej informačnej databáze. S prerokovaním prípadne schválením zákona sa počíta až v roku 2009!

          #6376
            @308w

            Boker – to že zver v pohybe -aj po dobrom zásahu môže odísť je všeobecne známa vec , ale tie prípady od Ing Šoulu sú s posriežok .Ináč o tú DK v 6,5 som sa dosť zaujímal a dozvedel som sa dosť rozporuplné informácie – v prevažnej miere spokojnosť – ale viacerí tam písali o dlhých dohľadávkach -ked strela z neznámych doslova rozprskla a spôsobila len ľahšie zranenia. Jednoznačne by som tam dal dvojadrovú strelu či už Nosler -patrition alebo toho Blasera CDP . JA od kedy som na odporúčanie kamoša začal do 308W ladovať RWS – HMK – tak je to tiež prakticky všetko na fleku . Dobrý bol aj Vulkán od Normy ale na HMK sa nechytá .

            #6378
              @boker

              Mam este nejakych 50 kusov DK, ale nove uz asi nekupim. Dufam, ze zatial kym ich miniem,zacnu vyrabat EVO v tonto rozmere, lebo to uz mam odskusane v inej velkosti a som s nim max. spokojny. To HMK mi nic nehovori, nemas obrazok strely?

              #6379
                @308w

                Boker : http://www.rws-munition.de/de/jagd_geschoss/geschoss_berater.htm?navid=28&geschoss=HMK
                Na tej istej stranke ale na dole na pravo klikni na obrázok strely HM- je tam jej deformácia v cieli.

                #6380
                  @boker

                  Vvyzera to velmi dobre, asi by som isiel ten DK do stromov vybuchat.:P 😛 😛
                  Len jeden problem mam. V 6,5 ich nikde nevidim. Zda sa mi to?:unsure: :unsure: :unsure:

                  #6385

                  Chalani aký je rozdiel medzi 6,5x55SE a 6,5×57 v ranivosti?

                  #6389
                    @308w

                    Listicka – Myslím že ten rozdiel v ranivosti pri výbere “kvalitného streliva” je pri našej zvery úplne zanedbateľný a nepodstatný. 6,5×57 bol skôr robená na ľahšie strely okolo 9g -ale laborovali sa do nej strely s váhou od 6 do 10,2g – ale v súčastnosti je hlavne z ťažšími strelami a to 10,2g dosť problém ich zohnať – skôr ich robil SaB- a pred nejakýžm časom sa mi zdá že som 10g strelu pre 6,5×57 videl aj od Geca (ale neviem či sa v súčastnosti ešte robí ) – a 10g strelu robí do 6,5-ky aj Hornady. Myslím že keby si tam dala strelu od Blasrra CDP alebo tiež Nosler- patriton – tak nieje čo riešiť .B)
                    6,5x55SE – má výhodu v tom že sa doň laborujú bežne aj ťažšie strely ako napr od Normy stela Vulkán , Alaska a tak -takže pri ťažšej zvery malé plus 😉 A tak isto v súčastnosti je daleko ľahšie zohnať zbraň v 6,5x55SE ako 57-ku . Je to Švédska národná raž a tam ňou lovia aj losy úplne v pohode – čo je už váhou niekde úplne inde ako ná:) š jelienok 🙁 . Myslím že pre slečnu nebezpečnú :kiss: veľmi dobrá voľba.

                    #6391
                      @308w

                      samozrejme “zveri “:woohoo: s mäkkým “i”:blush: :blush: :blush:

                    Zobrazuje sa 12 príspevkov - 46 až 57 (z celkového počtu 57 )
                    • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.