• This topic has 52 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 14.04.2009/14:02 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 53 )
  • Autor
    Príspevky
  • #7009
      @majki

      Ahojte vsetci neznali.Toto vlakno by som chcel zalozit hlavne pre vsetkych zacinajucich vzduchovkarov a tych co nemaju ani predstavu o puskohladoch ako aj ja.Neskor pridam aj foto ako to vyzera na 8x a 32x pre tych co si to nevedia predstavit a abi som im ulahcil vyber a rozhodovanie.Tak sudim podla seba lebo tiez som nevedel poriadne co kupujem a ci to bude postacujuce.Tento model je moj prvy puskohlad a dost som sa natrapil pri rozhodovani kedze ako som uz pisal je moj prvy a predtym som vzivote nepozeral cez puskohlad.Po dlhsom citani,hladani a vypytovani sa ludi,som sa rozhodol pre tuto znacku na PCP.Prve dojmi su zatial OK.Neskor pridam dalsie info.

      #7010
        @majki

        Konecne sa mi sem podarilo dat foto.Prve foto atial len pre predstavu.Dufam ze spravnej velkosti a nevymaze to admin.

        #7011
          @tomcat

          aku mas k tomu montaz?
          ja som pozeral na nete a ziadnu vhodnu som nenasiel, vsetky koncili pri velkosti objektivu 56mm

          #7012
            @majki

            :laugh: :woohoo: tomcat zatial ziadnu.preco mi robis srdca bol?este sa zneho vytesujem a ty ma odpalis takouto otazkou.pevne verim ze sa to hadam bude dat dako riesit.:blush: ked vyrabaju takyto rozmer?Niakou vyssou montazou?Dakou velmi vysokou montazou? :whistle:

            #7013
              @jerem555

              Majki peknéééé;)

              Sa spýtam že kde a za koľko:P

              #7016
                @tomcat

                Majki: tak aby som ta aj potesil, nasiel som jednu motaz (vlastne 2 ale je to ta ista pod inym nazvom) ktora ti bude pasovat 😀
                predpokladam ze tubus je 30mm.

                Sportsmatch Mount 30mm Xtra High with Adjustable Elevation – je do 60mm a stoji 46GBP
                http://opticswarehouse.co.uk/products.asp?cat=237

                alebo v podstate tie iste pod inym nazvom

                Bisley 30mm Adjustable Extra High Mounts za 42GBP
                http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Telescopic%20Mounts&SubCat=Bisley%20Telescopic%20Mounts

                #7017

                Ja mám v ponuke montáž jednodielnu durálovu vysoku na puškohľad s celkovým vonkajšim priemerom objektívu 75mm.
                Premeral som Nikon Monarch 2.5-10×56 a ten ma vonkajši priemer objektívu 65mm takže to bude určite na Majkiho puškohľad stačiť cena je 520sk.

                #7018
                  @z3l3nac

                  Majki aj mna by zaujmala cena.Podla mojho nazoru by som vedel lepsi poradit,ale zaujima ma cena.Inac Neni 32x zbytocne vela,priblizoval si nieco na 32.Ja mam deltu 3-9×42.A strielal som na 100m pri 9priblizeni a dalo sa strielat.Tak si myslim ze max vyuzitelne priblizenie staci do 24x.Budes vlastne strielat na viac ako 100???:laugh:

                  #7019
                    @z3l3nac

                    Nevydrzal som nasiel som ho za 222,17 Eur.Ten co odporucam ja je drahsi
                    http://www.airgunbuyer.com/Showproducts.asp?cat=Telescopic%20Sights&SubCat=Falcon%20Optics
                    Hned prvy od hora,ma najlepsi krriz aky som videl a ked si prelozite stranku zistite ze pri zvecseni 10 je 1dlha ciarka odchylka na milu.Ma cervene a zelene podsvietenie pri horsich podmienkach,proste ma vsetko,v prepocte stoji 310 EuR(nad nim uvazujem):blush:

                    #7024
                      @tomcat

                      Lubos, do tvojho shopu som pozeral ako na prve miesto, ked som Majkimu hladal montaz a nenasiel som to tam. Ktory to je? Lebo pri tych vysokych mas max 56mm, mohol by si uviest kokretne pod akym oznacenim ho tam mas?

                      Majki by mohol uviest aky je vonkajsi priemer (ked nemas subleru, tak zmeraj nejakym spagatom obvod z toho si to vypocitame, hadam to bude presnejsie ako merat priemer pravitkom), osobne tipujem ce to bude okolo 70mm

                      #7041
                        @majki

                        Caute chlapi:Tak pekne po jednom.
                        tomcat:Ano je to tubus 30mm.

                        jerem555:Objednaval som ho z http://www.bolognesi.net
                        Cena aj spostovnym a este 5eu. ani neviem zaco bola 263,40eu.

                        Kua ako sa da preniest sem adresa do temi ak to nechem cele opisovat vsetky tie ciarki,bodky,otazniky,kvacky a neviem este co?

                        #7044
                          @majki

                          3!3nac.prepac neviem tam dat tu rovnu ciaru medzi tie trojky.
                          Ci nieje vela 32x?Mozno aj ano.Ale na skodu to neni.Je postacujuce tych 24x si myslym aj ja.Ale???….Na skodu to neni ked nad tym uvazujem.Uz len kontrola nastrelu je jedna vyhoda.Prirovnanie.Da sa vozit v aute aj bez klimatizacie.No ja bi som bral radsej s klimou.Asi kazdeho sobna volba scim sa uspokoji.Ked som sa rozhodoval nad kupou teiz boli dva
                          6-24x a tento 8-32x.Teraz nelutjem ze bol daco drahsi ako ten menej vykonejsiB) .Aj ked ten 6-24x uplne staci.Ale ja chcem aj klimu:lol: 😆 Suhrn.6-24x je aj podla mojho nazoru postacujuce na PCP.Ale ak je moznost 32x preco nie?

                          #7045
                            @majki

                            A este nieco.Tak trochu som rozmyslal aj nad 10-50×60.Ale to je uz asi trochu zbitocny extrem na vzdusu.Tych 8x si myslym sa da ustalit na strelbu vstoji bez opretia vzdusi.Samozrejme nie na terce ale po roznych prkotinach,plechovky,skatulky a tak.

                            #7050

                            tomcat: Objednaval si uz odtial nieco?Posielaju to aj na Slovensko?

                            #7051
                              @z3l3nac

                              Na to aby sa ti nezahmlievali skla musi byt plneny dusikom, to je uz skoro kazdy na 4000Sk.Mne ide hlavne o tvar kriza a potom o priblizenie.Majki a budes strielat na viac ako 100m???
                              :woohoo:

                            Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 53 )
                            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.