• This topic has 52 odpovedí, 14 hlasov, and was last updated 14.04.2009/14:02 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 53 )
  • Autor
    Príspevky
  • #7284
    igi
      @igi79

      Majki, kolko vazi to delo??? A kde mas sidewheel? Apropo na vzduchovke ma velke zvecsenie vyznam hlavne pri “rangefindingu” – urcovani vzdialenosti ciela pomocou odcitavania z tocitka paralaxy. Zvecsenie 32x je inak velmi prijemne aj pri nastrelovani, kedze nepotrebujem mat este dalsi dalekohlad aby som zistil presne miesto zasahu. Pri beznom “plinkovani” v stoji je 32x uz velmi tazke ustat aby som vobec nasiel ciel :blush: . Taktiez pri 15J vzduchovke je na 100m pri 32x zvecseni ciel mimo zorneho pola (ak mam nastrelene na 25/50m), takze treba preklikavat alebo znizit zoom na 16x (vtedy je ciel na poslednom mildote).

      #7293
        @majki

        z3,3nac
        Tak som ti to bol odfotit na tych 100m.Merane pasmom a asistovala mi kolegina.Ludia si tu uz asi zacinaju omne mysliet ze mi mrda:woohoo: :silly:
        Posledne dni tu beham len s fotakom,puskohladom a pasmom.
        Pocasie ako vsude,zamracene,trochu hmla a uz aj sneh poletoval.Terc som ti vyrobil zmodreho kartonu o velkosti 14x14cm.Vstrede namalovana cierna gulicka o priemere 1,5cm.A este aj ta tvoja vytuzena vinova flasa a PLNA:)

        #7294
          @majki

          100m 16x Tak tomu nerozumiem preco to takto vytvorilo.Toto ja 16x

          #7295
            @majki


            24x 100m

            #7297
              @majki


              32x 100m

              #7298
                @majki

                Za ten bordel sa ospravedlnujem nechapem ao sa mi to zadarilo.
                z3,3nac tak ta to dufam trochu uspokojilo.Myslym tych 16x je asi malo na 100m.24x sa celkom da uz srielat na ten terc na 100m.Moj nazor.

                #7299
                  @jozef52

                  Majky ja ti tu flasu budem na 100m strielat kazdou ranou s puskohladom s priblizenim 4x. Naco preboha 32x ?

                  #7301
                    @majki

                    Jozef52 napísal:

                    Majky ja ti tu flasu budem na 100m strielat kazdou ranou s puskohladom s priblizenim 4x. Naco preboha 32x ?

                    A scim bi si po nej strielal na 100m so zoomom4X????
                    Precitaj si aj tie stranky pred tym a pochopis ocom sme sa bavily.O puskohlade na PCP.Takze viac menej strelba do 100m.A na terc 14x14cm.Kedze tu nemam terce tak si chlap na prirovnanie velkosti vybral vinovu flasu.A podla tej si bude vediet predstavit ci je 16x zoom na 100m postacujuci na presnu strelbu na terc o vlkosti 14x14cm.A tam mam strach ze bi si ty s PCP pri 4x dokazal strielat na 100m po terciB) Asi si toto vlakno nacital cele.

                    #7303
                      @z3l3nac

                      Majky dik,uz len posli tu flasu vina:woohoo: Dnes som bol strielaj aj ja na 45,60,100m fotky dodam neskor.Inac ako si to fotil.Ja som nemohol ani za otca odfotit cez puskohlad.Inac ako mas ty to 24x tak to mne vidno realne na 9x priblizeni,fotka riadne skresluje:laugh: Cize by si tam mal dodat ze to skresluje

                      #7355
                        @majki

                        z3.3nac
                        Ono nie ze bi ta fotka skreslovala ale bi som povedal skor zmensuje.Skusal som to aj so 4x zoom na fotaku a tak som to potom odfotil.Potom ta fotka sa priblizuje realite ako to asi vydno volnym okom.A ked este tie fotky orezes na povolenu velkost(co sa smie sem davat)tak to stoji za ho..o potom.
                        A ako som to fotil?Nieco som sa zo zaciatku naklial:laugh: :laugh:
                        ti teda poviem.A to nehovorim o 32x a potom to odfotit.Normalne umenie to ustalit ten fotak abi bola dobra fotka.

                        #7356
                          @majki

                          igi79.
                          Tak vazi presne 770g bez toho vacsieho kolesa a tej slnecnej clony(asi to sluzi proti priamemu svetlu ta rura co sa nasrovbovava spredu)

                          #7719
                            @majki

                            Mam dotaz pre skusenejsich.Naco sluzi tato sraubicka?Ked som odkrutil a zlozil dole kritku na tocitku tak som tam uvydel toto.Ma to dake vyuzitie?Dakujem za odpovede?

                            #7726
                              @jerem555

                              Ak sa nemýlim, tak by to malo kotviť ten segment (guličku alebo čo tam máš použité) ktorý zabezpečuje, že ak otáča tým “točítkom”, ktorým nastavuješ kríž, nejde to plynule, ale takým rapčaním – otočíš to len o kúsok obrátky.

                              #7753
                                @majki

                                Ano ked tocim tocitkom tak to klika.Ak som teda spravne pochopil ta sraubicka nesplna ziadny iny ucel,ako ten,ze to vo vnutri ten mechanizmus drzi po kope?

                                #7771
                                  @jerem555

                                  No podĺa mna je to na ten šróbik dosť dôležitá úloha a osobne by som to moc nerozoberal….B)

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 53 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.