• This topic has 22 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 30.11.2009/23:44 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #3864
      @sovicka

      Dobry den, zacinam sa venovat vycviku postolky, sokol mysiar – Falco tinunculus /nie jastrab…:)/. Rada by som vediet, co vsetko je schopna ulovit. Moja sa uci lovit prepelice…na sokoliarskom skoleni som sa dozvedela, ze dokaze ulovit vraj aj holuby…ale zvladla by aj bazanta? Ake mate skusenosti? Postolka vseobecne je velmi sikovny dravcok, schutou lovit a nenarocny na chov. Sovicka

      #3933
        @janci111

        Ahoj sovicka napis mi prosim tak kde si bola na skoleni,bola si na pocuvadle?A kolko ta stal ten kurz aq ako dlho trval.diky

        #3937
          @sovicka

          Ahoj Janci111, nerozumiem tvojej otazke, ci som bola na pocuvadle….Skolenie trvalo 1 den a absolvovala som ho v B. Stiavnci.Kolko som platila, uz si nepamatam. Cakaju ma teraz sokoliarske skusky, ktore sa konaju vraj, dufam, ze to je posledny termin , 13 septembra v B. Stiavnici.

          #4032
            @janci111

            Ahoj,na nete som sa docital ze existuje skola v prirode kde sa mozes priucit sokoliarstvu.malo to byt prave na pocuvadle,kurz mal trvat 7 dni,preto ta otazka:-]Vela stastia pri skuskach a pri love.

            #4070
              @sovicka

              Ahoj Janci, uz som myslela, ze sa ani neozves. Nevedela som, ze existuje aj skola v prirode s vycvikom sokoliarstva. To je super napad. Ja som kandidatkou uz 2 roky a rada, by som to uz ukoncit sokoliarskou skuskou. Sokoliarstvo je krasny konicek. Lov ma vzdy vie uchvatit a paci sa mi, ze korist ma moznost uniku ak je sikovnejsia ako lovec. Ako polovnicka zveri velku sancu s gulovnicou nedavam.:(

              #4207
                @janci111

                Ahoj sovicka.
                Sokoliarcina v spojeny so stiavnickymi vrchmi je nebo na zemi.Ano je to pekny konicek ale neviem sa k nemu dostat,vyskusat si to.Vlastne aj preto tu o tom pisem.Je pravda,davas koristy sancu ale vraj je hlavne vsetko okolo toho lovu a korist je odmena za namahu vlozenu do dravca.
                Nepisal som dlhsie lebo v tomto oddeleni neboli nove spravy,skoda ze ti nikto neodpovedal na tvoju otazku.pekny den:)

                #4303
                  @sovicka

                  Najprv sa states kandidatom, nahlasit sa musis prihlaskou na Sl. sokoliarsky zvaz, kandidatom si min. 1 rok a potom absolvujes sokoliarsku skusku. Podmienkou je aj polovny listok. V blizkosti Stiavnickych vrchoch urcite su sokoliari, ktori by Ta zobrali do sokoliarskej skupiny za kandidata. Skus na dravciarskom fore http://www.dravce.sk:silly:

                  #4305
                    @sovicka

                    Janci111…pardon…stanes kandidatom /preklep/…:laugh:

                    #4306
                      @growler

                      postola urcite bazanta neulovi.bazant je asi tak 5-krat tazsi ako postola.bazant by asi ani nezbala ze nanho zautocila.a stymi holubmi to tiez pochybujem.nieje to typ dravca ktory je prisposobeny lovit taku velku korit a za letu (kratke pazure,…)mozno nejake chore jedince.ja som akurat videl postolu ulovit morca 😆 sokoliarstvu zdar

                      #4307
                        @sovicka

                        ZdarB) Postolkou lovit bazanta, to je blbost, to mi je jasne, myslela som vsak mladeho bazanta velkosti prepelice. V sokoliarskej literature som sa s tym nestretla. Viem iba o jednom pripade z praxe, kde skuseny sokoliar ulovil postolkou holuba….ale aj to si myslim, ze ulovil iba mladeho holuba:blush:

                        #4310
                          @growler

                          pochybujem.na bazanta potrebujes rychleho a silneho dravca,nech je aj mlady,ale ak myslis kurence bazanta,tak to by nebol problem.ale mozno keby si to skusila v nejakej bazantnici :),tak by si mozno mala aj uspech :).holub je poriadna makacka pre stahovaka aj raroha nie to este pre postolu.to co si citala musel byt chory holub,alebo mlady na hniezde.

                          #4318
                            @sovicka

                            Ano. Mas pravdu Growler ale potom sa natiska otazka, aky ciel si s postolkou dat? Lov z vysky na dive prepelice?:) Kazdy sokolnik z dravcov vysokeho letu by chcel mat zo sokola dobreho vyskara alebo naucit ho na lov z pasti….Pytam sa preto, lebo o sokoloch, jastraboch, orloch je popisanej literatury vela /Stenberg je jednotkou:) /, uz sa dopopredia dostavaju aj harisy ale najmenej je o love krkavcov, sov a postoliek vobec nie. Mozes namietat, co tam, taka postolka ale je to mala “vrtulka” drava, s nesmiernou chutou lovit a pre zaciatocnika idealna…

                            #4323
                              @growler

                              aky ciel spostolv?to je dost tazke,kedze to nieje dravec bezne vyuzivajuci sa na lov.na lov spasti neviem ci je postola ten spravny dravec,respektyve neviem co by si tym sposobom lovila,kedze to nieje nejak rychli ani silny dravec a jeho velkost je tiez na prehodnotenie.lov zvysky na prepelice?neviem,ak je lov prepelic povoleny skusit by si to mohla,ale potom vela od toho necakaj.

                              #4341
                                @hospodar50

                                Upozornujem maldych priatelov aby si najskor precitali prislusne zakony o love pomocov dravcov.

                                㤠13
                                Sokoliarstvo
                                (1) Sokoliarstvo je držanie a chov pernatých dravcov
                                alebo sov na účel ich výcviku a lovu zveri pomocou
                                nich. Túto činnosť môžu vykonávať len členovia Slovenského
                                klubu sokoliarov Slovenského poľovníckeho
                                zväzu.
                                (2) Na sokoliarstvo možno používať len tie jedince
                                dravcov a sov, na ktorých držbu vydal súhlas príslušný
                                orgán ochrany prírody a sú označené a evidované
                                v súlade s osobitným predpisom.4)
                                (3) Pomocou pernatých dravcov a sov môžu poľovať
                                na zver len členovia Slovenského klubu sokoliarov
                                Slovenského poľovníckeho zväzu a zahraničných sokoliarskych
                                organizácií.
                                (4) Na lov pernatými dravcami a sovami je potrebný
                                poľovný lístok a povolenka na poľovačku.“.

                                #4342
                                  @growler

                                  hospodar50 napísal:

                                  Upozornujem maldych priatelov aby si najskor precitali prislusne zakony o love pomocov dravcov.

                                  㤠13
                                  Sokoliarstvo
                                  (1) Sokoliarstvo je držanie a chov pernatých dravcov
                                  alebo sov na účel ich výcviku a lovu zveri pomocou
                                  nich. Túto činnosť môžu vykonávať len členovia Slovenského
                                  klubu sokoliarov Slovenského poľovníckeho
                                  zväzu.
                                  (3) Pomocou pernatých dravcov a sov môžu poľovať
                                  na zver len členovia Slovenského klubu sokoliarov
                                  Slovenského poľovníckeho zväzu a zahraničných sokoliarskych
                                  organizácií.
                                  (4) Na lov pernatými dravcami a sovami je potrebný
                                  poľovný lístok a povolenka na poľovačku.“.

                                  ten druhy odstavec som pochopil,ale nemam tusenie co si chcel povedat tymto?som clen SKS a respektyve aj SPZ

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 23 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.