• This topic has 22 odpovedí, 10 hlasov, and was last updated 30.11.2009/23:44 by .
Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
  • Autor
    Príspevky
  • #4345
      @sovicka

      Tiez nerozumiem….Ak nesplnam tieto podmienky tak sa nezaujimam o diskusne forum Lov pomocou dravcov…Mna skor zaujima, co tymto odsekom si chcel Hospodar 50 povedat….Osobne vsetky podmienky splnam, takze nerozumiem….:angry: Pokial viem je to dobrovolne diskusne forum…radsej keby si napisal viac o sokoliarskej praxi z dravcami….:( prosiiiim….:( chcem otvorit konecne sokoliarske diskusne forum, dozvediet sa viac o skusenostiach sokoliarov s dravcami v terenne…:)

      #4348
        @hospodar50

        sovicka napísal:

        Tiez nerozumiem….Ak nesplnam tieto podmienky tak sa nezaujimam o diskusne forum Lov pomocou dravcov…Mna skor zaujima, co tymto odsekom si chcel Hospodar 50 povedat….Osobne vsetky podmienky splnam, takze nerozumiem….:angry: Pokial viem je to dobrovolne diskusne forum…radsej keby si napisal viac o sokoliarskej praxi z dravcami….:( prosiiiim….:( chcem otvorit konecne sokoliarske diskusne forum, dozvediet sa viac o skusenostiach sokoliarov s dravcami v terenne…:)

        Sovicka, nikto ti nechcel povedat ze sa nemas zaujimat o lov pomocou dravcov, len som upozornil, aby si to robila v sulade s platnymi zakonmi. Vobec ta od toho neodradzam, prave naopak aj mne sa takyto lov paci, ale pozor na zakony. Velmi lahko by sa mohlo stat, ze sa z pekneho konicka stane trestny cin. Len to som chcel pripomenut.
        Zelam vsetkym vela uspechov.

        PS. Precitaj si pozorne svoje prispevky par dni dozadu a pochopis preco teba aj ostatnych upozornujem.

        #5347
          @dancul

          pre dalsie informacie o sokoliarstve odporucam straky
          http://www.sokoliarstvo.szm.sk
          http://www.sokolraroh.sk na tejto stranke je aj diskusne forum kde mozte adresovat otazky tykajuce sa dravych vtakov

          #5940
            @horarsk

            :dry: :dry: :dry: :dry: :huh: 😛 :cheer: sovicka napísal:

            Dobry den, zacinam sa venovat vycviku postolky, sokol mysiar – Falco tinunculus /nie jastrab…:)/. Rada by som vediet, co vsetko je schopna ulovit. Moja sa uci lovit prepelice…na sokoliarskom skoleni som sa dozvedela, ze dokaze ulovit vraj aj holuby…ale zvladla by aj bazanta? Ake mate skusenosti? Postolka vseobecne je velmi sikovny dravcok, schutou lovit a nenarocny na chov. Sovicka

            :X

            #7512
              @svatosvk

              zdravim. Zaujimava diskusia, tak som sa rozhodol tiež pridať svoju trošku do mlyna: Lietal som poštolku, samčeka, lietacia vaha cca 170g max. čo sa týka cielu lovu:

              bažant.. v žiadnom prípade, sice raz sme boli s dalšimi sokoliarmi loviť, poštolku som chcel iba polietať na vabitko nakoniec lovu, no proste jastrabi odlietaní a tak som pustil poštolku, vyletel kohút, poštolka rovno nad ním to zbalila, ale potom sa uvedomila a nechala ho tak, Bažanta s jeho váhou a hybnosťou nemá šancu udržať ked je vo vzduchu.

              Holub: Holuba diveho ťažko vymákneš, jedine ked na poli su rozlezení, ale to sa nam nepodarilo. Zato som jej púšťal holuby z ruky, najprv iba na šnure, ale ked sa ukazal so 100% uspešnosťou, tak už holuby bez hendicapu. Sokol vykruženy v maximalnej vyške a dobrej pozicií a holub vyhodený v smere letu sokola. Takto 8 ks ulovených – ale poštolka holuba sama dlho neudrží, tak jej musíš pomocť a hlavne ho nezabije.. nemá nato silu, teda aspon mne sa to nestalo. aj ked výnimka potvrdzuje pravidlo: útok cca 250 metrov, poštolák doťahoval, potom zmizly za stromami. sokol bez telemetrie, mysleli sme že holub uletel a teraz kde je sokol, po 30 minutach hladania sa sam vratil na vabitko, cely krvavý, zobak od krvy, perie na nohách.. proste paráda

              Môžeš skúsiť aj straky, sojky, ale pozor na zobák a zadny pazur u straky… resp. skušaj iba cvičáky s handicapom.

              Mal som aj utok na prepelicu divoku, ale ta sa stihla schovať.
              môžeš jej púšťať aj myši, ja som to sice nerobil.

              Sokol myšiar je skvelý dravec pre začiatočníka, ale aj skúsený sokoliar s ním zažije kopec zábavy… A hlavne sa neboj dať si aj vyššie ciele,ved o tom to je, posúvať hranice dalej 🙂
              Vela šťastia

              P.S. útoky na holubov mam aj natočené, hned po skúškach to zostrihám a hodím na net, ak by mal niekto záujem 🙂

              #8094
                @hartge30

                Určite záujem je, tešim sa

                #12838
                  @bunngy

                  Ahoj sovicka mam kamarata sokoliara ma aj pustovku videl som lov holuba bol uspesny ale na bazanta fakt nema
                  prajem ti vela stastia pri love

                  #12845
                    @yublyuri

                    najlepsie by bolo,keby tomu sokolovi vyrobil nejake cizmy,aby nahodou nezabil nejakeho jelena,lebo taky sokol je strasne nebezpecny lovec a co skody dokaze napachat.ked uz sa povazuje za pytliactvo aj zbieranie jelenich zhodov,tak to uz fakt hranici s blbostou.Za chvilu clovek nebude mat pravo ist do lesa,pokial si za to nezaplati.

                  Zobrazuje sa 8 príspevkov - 16 až 23 (z celkového počtu 23 )
                  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.