• This topic has 87 odpovedí, 19 hlasov, and was last updated 15.03.2018/21:07 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 88 )
  • Autor
    Príspevky
  • #9620
      @zaho

      Ja som len opisoval moje skusenosti zo 620 a trochu blbo som to aj napisal. Nechcel som tu gamo porovnavat zo 634.
      Mozno by bola este silnejsia ako ta gamo.

      #10063
        @zaho

        Fogas11 napísal:

        30 cm mavaju aj original struny do 634 ja co som mal z toho gama 440 ta mala 40 cm 🙂

        Dnes som kupil strunu do 634 a po zmerani ma 22 cm takze neviem ci to maju v obchode chybu alebo si si to ty nejak zle odmeral alebo zapametal.Struna ma večšie stupanie oproti 630tke tak sa domnievam ze to je do 634 podla tomcatovich informacii.

        Chcem len aby tu neboli mylne informacie a ak sa mylim ja tak napiste.

        #10064
          @fogas11

          sorac sekol som sa ona nemala 30 cm ale 30 zavitov a z gama mala 40.
          Teraz som to meral ma nejakych 20,5 cm ale je uz stara a vybehana takze je to mozne ze ma tych 22cm.
          Co sa tyka stupania ta struna za gama ma skoro raz take stupanie ako ta z tej slavie.
          este raz sorry

          #10066
            @zaho

            Nemusis sa ospravedlnovat chcel som len aby to niekoho nepoplietlo.

            Ta moja struna z gama ma po skrateni o tie tri zavity 26cm ale je z tensieho drotu tak mozno taky velky rozdiel v sile oproti 634 nebude.

            #10067
              @tomcat

              zaho: mas spravnu pruzinu,ja mam pred sebou nahradnu nepouzitu strunu do 634 kupovanu pred rokom a ano dlzka je necelych 22cm u mna presne 21,6cm

              hned vedla nej mam polozenu staru este original pruzinu co som tam mal a pouzivanim sa skratila na 19,7cm a vykon s nou bol 176m/s = cca 7,5J

              som zvedavy na najblizsiu vymenu tej co tam mam teraz, lebo na zraze mi s nou ista osoba strelila naprazdno a hned sa to odzrkadlilo na vykone ktory je citelne slabsi (diabolka mala na 20m pokles 20-30cm este ze sa to dalo naklikat na optike aby som mohol pokracovat v strelbe), len aj napriek tomu ze mam chrono som odvtedy este nemeral, nemam na to cas 🙁 ale zreferujem

              #10069
                @fogas11

                teraz som robil ten plech tuning 🙂 a skoro som si ruky dorezal z tej plechovice nieco vystrihnut to je normalne umenie nakoniec sa mi to podarilo ale musim to dat este tak aby tam bola nejaka vola lebo je to strasne na tesno

                #10074
                  @caco

                  Jedno vystrelenie na prázdno má taký veľký vplyv na výkon??? Ty kokso. Tomcat dôvod. Pýtam sa lebo nechápem.

                  #10081
                    @tomcat

                    ked strelis s diabolkou v hlavni tak sa tam na milistotiny vytvori vzduchovy vankus ako ten piest stlaca vzduch (diabolka ako stupel) a tak piest naraza na ten vzduchovy vankus co ho jemne odpruzi… no a ked tam diabolka nie je, nema sa ten vzduchovy vankus ako vytvorit a piest ti jeb*uderi celou silou do cela valca, cize kov (tesnenie) na kov… a odnesie si to bud tesnenie alebo v 99% pruzina, skratka chyba tam to jemne odpruzenie na konci

                    #10084
                      @caco

                      Jasné, potom ma to aj napadlo že keď dr.ne železo o železo velkou rýchlosťou niečo sa musí pos.ať. Ale kto sa nepýta nevie a čo sa týka vzduchoviek rozoberal som ich pred asi 25 rokmi tak si to už moc nepamätám (hlboko sa za moju nevedomosť ospravedlňujem a hambím sa za to :blush: ).

                      #10115
                        @dionyz

                        Tomcat napísal:”som zvedavy na najblizsiu vymenu tej co tam mam teraz, lebo na zraze mi s nou ista osoba strelila naprazdno a hned sa to odzrkadlilo na vykone ktory je citelne slabsi (diabolka mala na 20m pokles 20-30cm este ze sa to dalo naklikat na optike aby som mohol pokracovat v strelbe), len aj napriek tomu ze mam chrono som odvtedy este nemeral, nemam na to cas 🙁 ale zreferujem[/quote]”

                        Tomcat nie je to trocha prehnané s tým výstrelom naprázdno? ja som strelil niekoľko krát naprázdno cca 15 krát ale nezistil som taký pokles výkonu ako hovoríš, nemám síce chrono ale na tých 22 m čo strieľam na povale som badatelný pokles diabolky nezistil,
                        nemohlo to u teba byť spôsobené ničim iným, napr. posunom optiky?

                        Ešte neviem citovať:laugh:

                        #10117
                          @tomcat

                          neviem, veru, cez vikend sa uvidi, dufam ze si najdem cas to prehnat chronom, tyzden pred zrazom so tu svoju premeriaval, takze viem aky bol vykon predtym… cisla po vikende oznamim

                          #10122
                            @jerem555

                            treba to premerať, aj mna to zaujíma a myslím, že kov na kov a ešte v takej rýchlosti musí urobiť bordel, čo sa znova musí niekde prejaviť. Trebárs aj na sile pružiny

                            #10245
                              @tomcat

                              tak ako som slubil, prehnal som dnes svoju S634 chronom, potvrdilo sa ze ten vystrel naprazdno neprospel a znizil vykon.
                              kineticku energiu diabolky som pocital vzorcom J=0,5*m*v*v
                              priemerna hmotnost diabolky z vazenia 10 kusov je 0,54g, pre kontrolu vypoctov chrona (je tam moznost zadat motnost len na 2 desatinne miesta) som to zaokruhlil na 0,54g
                              namerane vysledky v poradi ako za sebou nasledovali, je to presne 15 vystrelov
                              235,7 m/s = 14,9997123 J
                              235,5 m/s = 14,9742675 J
                              233,4 m/s = 14,7084012 J
                              236,2 m/s = 15,0634188 J
                              238,5 m/s = 15,3582075 J
                              238,1 m/s = 15,3067347 J
                              240,7 m/s = 15,6428523 J
                              237,8 m/s = 15,2681868 J
                              236,9 m/s = 15,1528347 J
                              241,2 m/s = 15,7079088 J
                              235,0 m/s = 14,91075 J
                              236,9 m/s = 15,1528347 J
                              231,6 m/s = 14,4824112 J
                              239,7 m/s = 15,5131443 J
                              239,5 m/s = 15,4872675 J

                              priemerna rychlost je 237,1133333 m/s
                              priemerna energia je 15,18192882 J

                              pred udalostou s vystrelom naprazdno bola dosahovana rychlost od 241 do 245 m/s , cize okrem znizeneho vykonu sa zhorsila aj konzistencia
                              v kazdom pripade ten pokles na 20m o cca 20cm nemohol zapricinit znizeny vykon, ale musela to odniest aj optika tym kopancom. Nastastie nasledky neboli trvale a po opetovnom nastreleni drzi nastrel az doteraz.

                              #10249
                                @dionyz

                                Toncat koľko výstrelov máš s touto pružinou a tesnením piestu? približne, máš tam aj nejaké podložky?
                                Ten výkon tvojej zbrane sa mi páči. takže hodnota ktorú uvádza výrobca je pravdivá. dúfam že aj moja je približne taká:)

                                #10252
                                  @tomcat

                                  mam s tym nastrielane asi 900-1000 vystrelov, fakt to presne neviem, dal som s tym 1 celu krabicku a 1 dorazil ktora bola asi z polovice plna a dalsiu som nacal, momentalne je v nej asi polovica diaboliek.
                                  vzduchovka ma spraveny PET tuning, co mierne tiez trenim pruziny o AL foliu z piva (je to tam natesno) uberie vykon asi o 0,5J
                                  v pieste mam 1 hlinikovu podlozku, ktoru som vylestil do zrkadloveho lesku pre minimalizaciu drsnosti – odporu, sluzi tam totiz ako klzne lozisko (medzi podlozkou a piestom je vazelina velmi riedkej konzistencie) aby sa pruzina zo stlaceneho stavu rychlejsie vyrovnavala a pruzina sarychlejsie pretacala v pieste.
                                  Inak zvysok standard, mazanie konkorom a silikonom.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 46 až 60 (z celkového počtu 88 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.