Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Win 308 alebo 7/64ka

  • This topic has 66 odpovedí, 36 hlasov, and was last updated 07.07.2016/22:44 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #6229
      @brunom03

      Lubos bol by som zvedavy kolko kalibrov si vyskusal ale asi len tu…………..7x64ku takze lamat ta o inom kalibry nema vyznam lebo nemas s tym skusenosti,len to co precitas.
      A nechci vidiet ake jelene a diviaky sa u nas strielaju z 308.

      #6230
        @lovec

        Takze nejake cisla pre 1Lubos:

        308W s KJG 8,0g ma v 300 metroch dopadovu rychlost 705m/s a energiu 1988J a pokles pri ONV 206m celych 19,0cm.

        7×64 od RWS ma v priemere vsetkych laboracii dopadovu rychlost na 300 metrov 624m/s,energiu 2019J a klesa -30,4cm.
        Alebo: najvykonnejsia laboracia ma v 300 metroch 2250J (10,3g EVO),najrychlejsia ma 661m/s (10,3g EVO) a najmensi pokles -22,1cm (8,0g KS).
        Pritom najslabsia laboracia od RWS ma len 1597J (11,2g TMR),najpomalsia 534m/s (zase TMR) a najviac klesa -43,9cm opat TMR.

        Okrem 262J v prospech najvykonnejsej laboracie od RWS to pre 7×64 voci 308W s KJG nevyznieva nijak oslnivo lepsie.

        Pritom uz spomenuty Hornady LM so strelou BTSP 10,7g ma na 300 metrov dopadovu rychlost 692m/s a dopadovu energiu 2562J. 🙂 😉

        #6231
          @bossss

          Nazdar hoši, tak to tu znovu vrie.:)
          Čo to tu ty magor 1luboš trepeš? Mám guľovnice asi všetkých ráží
          od.22 do 9,3 a nedovolím si povedať, že ktorý je najlepší.
          Najdôležitejšie je správny výber streliva na konkrétnu zver a vzdialenosť na ktorú strieľam.

          #6232
            @brunom03

            Toto uz vobec nevizera ako radenie ale nanutenie.
            A neviem preco tu vlastne porovnavas tu ranivost s clovekom.Len preto ze to mala doteraz armada. Ved len politika urcila tento kaliber pre armadu (asi dobre vieme preco).A ze as teraz je tu to je tiez vec politiky.
            Takze ked poradit tak 308W.

            #6233
              @lovec

              Ake fasa popoludnie….:laugh:

              1Lubos,ja som spomenul svoju flintu – je to .300WinMag so strelou KJG,s ustovou rychlostou 1160m/s.Aby si si nahodou nezafixoval nejaky omyl,ze to je mozne pri .308W. A spomenul som ho len pre ilustraciu ked sa uz chces ohanat nejakou energiou.Teraz sa ti jej zase zda byt vela? 🙂 KJG – pozri http://www.lima-wiederladetechnik.de/Kupferjagdgeschosse.htm ,aby si mal predstavu o com vobec hovorime-o monolitickej strele z jedneho kusa materialu. Takze tie pavucinky…ja ti neviem,to asi na nu vplyvat nebude,vies?! 😉

              Ja viem,ze nas chces presvedcit aky mas super kaliber.To ti tu nikto neberie.7×64 je fajn,dostat do toho slusne naboje atd. Len sa nesnaz dokazat,ze prave ten a ziaden iny je najuzasnejsi.

              #6234
                @romanv

                … no a tak nám úspešne skončili na fóre gumipuškové témy, vzduchovkárske špeciality a nastal boom v generálnom probléme, čo bolo skôr – vajce alebo sliepka ? Niet nad diskusiu s nekonečným problémom riešeným počas pracovného času. Plná mailovka odkazov k téme, a pritom krmelce zívajú prázdnotou …. hor sa do lesa chlapci, po sezóne si povieme, ktorým kalibrom toho padlo viacej …

                Apropó, mám 308 W na Saueri, RWS a sviští to ako má !!!!

                Lesu lovu zdar

                #6235

                Pajero, to máš pravdu. Ak som to dobre pochopil, na 300 m by som sa aj ja kľudne postavil a pevne verím tomu, že z puškou IŽ napr. v kalibri 308 by ma nik nezasiahol. Možno ak by chcel zasiahnuť, musel by mieriť 5-10 metrov, možno aj dvadsať metrov vľavo, alebo vpravo odo mňa – teda práve opačne, nie na cieľ. Ale to by musela byť len naozaj veľká – veľká náhoda, aby ma zasiahol. Môžeme uzavrieť stávku a dobrovoľne sa hlásim. Náboj samozrejme nespochybňujem – výhrady mám proti presnosti pušky a jej rozptylu.

                #6236

                Určite by som si radšej zobral na medveďa 300 – to je logické, samozrejme pokiaľ by som mal na výber. Ale keby som mal mať len jednu pušku pri výkone práva poľovníctva a mal by som si možnosť vybrať len z dvoch – teda 308 a 300, neváhal by som ani chvíľu. Moja voľba by bola 308. Zdá sa mi podstatne využiteľnejšia pre lov všetkej zveri u nás. Tých chcem povedať, že 300 v našich revíroch pri odlovoch, napr. srnčej, resp. mladých kusov sa mi javí ako zbytočne- hlavne výkonostne predimenzovaná. A medveďa viem, že ulovím normálne aj z 308. Keby som mal ale loviť len vysokú a čiernu zver, prípadne medveďa, tak by som bral 300. Ale to sú len moje úvahy.

                #6238

                  Tu je tazko radit, co je lepsie, lebo asi to bude tak, ze jedna je za 18 a druha za 20 ale bez 2. Predsa len priaznivejsiu balistiku a ta mna najviac zaujima ma 7×64. 308 mi nereze. Prilis tazka gula nato, co ma za sebou. To uz 6,5×57 alebo 55 je urcite lepsia.

                  #6276
                    @kulti

                    Podľa mňa oba kalibre sú dobré, rozhodujúci je osobný vkus.Na prvom mieste rozhoduje o úspešnom love umiestnenie zásahu,na ďaľších miestach je výber streliva, prostredie, vzdialenosť streľby.Z môjho pohľadu 308.W o čosi menej kopne.Ja osobne mám 7x65R 18 rokov,je to presná zbraň a postačuje mi od srnčej,jelenej,diviačej…Hlavne si kúp flintu, ktorá ti padne do ruky-dĺžka a lomenie pažby-a potom verím, že budeš chváliť ten svoj kaliber-7×64 alebo 308.W.Dôvera v spoľahlivej presnosti svojej zbrane je záruka úspechu-skrátka, musíš si s flintou rozumieť. Lesu a lovu zdar!

                    #6309
                      @308wilo

                      pre všetkých odporcov .308 win.

                      #6310
                        @308wilo

                        Ešte som našiel zopár videí

                        #6611
                          @okor

                          Mam aj jeden aj druhy kaliber, ja som skor pre 7×64, niekto tu pisal ze 7×64 velmi kope, ale podla mna nie, kope springfield 30.06 ak si ho nedas do pleca…..Naj ulovok so 7×64 mal 564 KG….., CZ 550 LUX 7×64 Kahles helia 3-12×65, W 308 CZ 537 Schnidt&Bender 6×42, obe s podhladom. Strelivo RWS ID, z vlastnej skusenosti odporucam vyber tazsich guli….ale monentalne vyberam Mannlichera bud 8×57 JS alebo 9,3×62 a leupold 1,5-10×50, to na zahranicne polovacky….7×64 aj 308 su na losy, medvede a afriku slabe….co hovorite na 8×57 JS tu alebo 9,3×62? ake mate skusenosti s tymto? Dakujem

                          #6612
                            @lanus

                            Okor – dokupovať si ešte 8×57 JS k uvedeným dvom je zbytočné,ak potrebuješ ťažkú
                            guľu je 9,3-ka skvelá voľba !

                            (Win308 ani 7×64 nie je na losa či medveďa prislabá -pravda ak sa nestrojíš na Kodiaka ?!)

                            #6613
                              @308w

                              308Wilo – toto v pohode dokáže aj 7×64 a 7×57 na Amerických netoch máš plno Medvedov postrielaných 7×57 interbondom či acubondom – neviem presne -ale je to v každom prípade 7×57

                            Zobrazuje sa 15 príspevkov - 31 až 45 (z celkového počtu 67 )
                            • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.