Úvodná stránka Diskusné Fóra Z B R A N E Dlhé zbrane Win 308 alebo 7/64ka

  • This topic has 66 odpovedí, 36 hlasov, and was last updated 07.07.2016/22:44 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
  • Autor
    Príspevky
  • #5478
      @ronny1

      prosim par nazorov. rozhodol som sa pre kupu tikky T3 hunter len vaham medzi kalibrom win 308,7/64? budem lovit prevažne na 120m diviečiu a vysoku

      #5480
        @michalk

        308W a 7×64 su velmi podobne kalibre. Nic zle neurobis kupou ani jedneho z nich. 7×64 velmi kope, pre 308W mas moznost nepreberneho mnozstva streliva od 6gr. az po 13gr. strelu. Do 308W sa da bezne kupit strelivo Federal s energiou 4100J a to uz si vykonom na urovni kalibru 8. Takze moja rada, kup si 308W a nic nepokazis.

        #5481
          @mariooo

          Môj favorit je 308

          #5482
            @lovecc

            Mám 223, 270, 7×64, 308W, 30-06, ale najviac mi sedí 308W. Používam len náboje od RWS. Nikdy som nemusel po 308 dohľadávať, podliatie a poškodenie zveriny takmer žiadne. 7×64 oproti 308W naozaj citeľne viac kope, čo neprispieva práve k pohodliu a presnosti pri streľbe.
            Lovu zdar.

            #5483

            Zdravim
            Mam 308W, nic proti tomu kalibru ale ked ides lovit diviaky a vysoku uz by som bral 8x57JS

            #5484
              @ronny1

              pani velmi pekne dakujem,kupim si tu 308čku

              #5485

                Su ai lepsie kalibre.

                #5486
                  @odstrelovac

                  Každý kaliber je dobrý, keď dobre trafíš. Otázka ale bola 308W alebo 7×64. Moja odpoveď je 308W

                  #5487
                    @marceld

                    Zmojej skusenosti jednoznacne 7×64. W308 pri strelive 11,2ga9.7g to robi rozdiel vyskovy 40cm,divyna hlavne u mensich kusov je velmi poskodena.

                    #5488
                      @lovecc

                      marceld prosím ťa prečo píšeš bludy? 40cm ??? S tým podlievaním, držal si niekedy v ruke aj iné náboje ako SaB ?

                      #5489
                        @zekon

                        moja odpoveď na otázku .308W alebo 7×64 – jednoznačne .308W

                        to marceld :
                        lovím s .308W už pomerne dlho na to, aby som k tomu mohol tiež niečo povedať. Videl som strelených X kusov s hoci čím a aj som z nich spracovával divinu. Dobre si prečítaj krátky, ale výstižný príspevok od Lovecc. Vieš všetko záleží od človeka. Ešte stále je medzi nami dosť ľudí čo šetria na nesprávnom mieste a kúpia si náboje od … za 20.- s tým že oni problém nemajú na čokoľvek vystreliť. No nemajú a potom to vyzerá tak ako píšeš – nevhodná strela ktorá fragmentuje už na prvom rebre po ktorom sa skĺzne naprieč celou zverou a zostane niekde v zadnej nohe. Prípadne na výstrelnej strane diera ako od granátu. Výsledok – podliatina, devastácia zveriny. Čo chceš ešte počuť ? Mnou strelená zver takto nikdy nevyzerala.
                        Mám teraz za posledné dva týždne strelené 2 ks srnčiat a kľudne ti pošlem fotky, aby si mi ukázal, kde je to poškodenie. Vstrel veľkosti priemeru strely keď je to v koži tak ten vstrel horko ťažko nájdeš a výstrel max. 3 – 4 cm aj s priestrelom rebier. A podliatina žiadna. A takú skúsenosť mám aj u diviakov.

                        #5490
                          @ronny1

                          zekon mam podobne skusenosti s 308čkov,nenastrielal som toho vela ale zatial som vždy trafil kam som chcel a s minimalnym poskodenim zvery s tymto kalibrom mam len dobre skusenosti ale chcel som aj napriek tomu počuť par nazorov. z 7/64 som strielal 1krat a to kopanie mi aj vzhladom k tomu že je citelnejšie nerobilo problem 308 je velmi rozšireny kaliber a je obrovsky vyber streliva, vahal som len koli rečiam ostrielanych polovnikov ze je to slabe ale nesuhlasim aj ked nemam tak vela skusenosti A tych 40cm na 100m co pisal marceld by som musel asi tyžden v kuse nasavat a potom ist strielat

                          #5492
                            @romanv

                            Win 308, strelivo RWS . Odporúčam.

                            Lesu lovu zdar !

                            #5493
                              @jager68

                              Legenda 7×64. Je to naozaj doslova legenda medzi kal. Slusny vyber streliva atd.a sympaticka 7cka.Ja kaibre nad 7mm. nejako ,,neoblubujem” ale ani nezatracujem.Kazdy ma to svoje!!!.

                              #5494
                                @lanus

                                Win 308 alebo 7×64 ?! Keďže sa jedná o výkonovo,, zameniteľné” kalibre ,odpoveď na ňu

                                je na úrovni výberu z dvojičiek N. čiže Daniela alebo Veronika ?!

                              Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 67 )
                              • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.