• This topic has 24 odpovedí, 9 hlasov, and was last updated 03.04.2008/17:37 by .
Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2109
      @lovecc

      Pani prosim o vase skusenosti s kalibrom 223. Rychla strela na srnciu?
      Kamaratovi to rozbija aj na 150m! Ake skusenosti mate s 223?

      #2110
        @horarik

        Lovecc napísal:

        Pani prosim o vase skusenosti s kalibrom 223. Rychla strela na srnciu?
        Kamaratovi to rozbija aj na 150m! Ake skusenosti mate s 223?

        Mam IZku v tomto kalibri. Je to pravda SB 55grs rozbija velmi. Pouzivam ju len na skodnu a tulave macky.

        #2197
          @remington223

          použivam 3,6gramove streli ale dosť to rozbija.lišku to roztrha ako silny kaliber preto použivam celoplašte

          #2273
            @lovec

            Vsetko je len o pouzitom strelive.So strelou SIERRA 4,1g som strelil mimo ine aj srnča na 7 metrov za lopatky,cez rebra a bolo len dierka,dierka.Ziadna katastrofa sa nekonala.Lenze to sa neda cakat od Sellier&Bellot.

            #2582
              @remington223

              prosim ťa kolko stoja Sierry a nemaš skusenosti zo značkou Federal?? za odpoved dakujem:)

              #2587
                @saris

                Ja na škodnú používam SB 3.6g. Skúšal som aj Federal 3.6g. Škodná mi dosť odbiehala. Na srnčiu je to OK. Výstrelna rana vo veľkosti 10 korunačky. Diviačiu som s tým ešte nestrelil. Čo mi radili skúsennejší strelci : u 223 rem. používať strely presne opačné ako pri vätších ráži. Na škodnú poloplášte a raticovú celoplášte. Mne sa to zatiaľ osvedčilo

                #2589
                  @lovec

                  Strely Sierra SMP 4,1g stali tusim 1600,-Sk / 100ks. Pozor,len strely nie cele naboje.

                  S Federalom osobnu skusenost nemam,ale mal by byt dostatocne kvalitny.Ake to bude mat ucinky je zase druha vec.

                  #2590
                    @lovec

                    Uz som to pisal inde-223R na raticovu radsej nie.Preco nepouzit primerany kaliber? A s tym celoplastom je to tiez loteria.Takychto “skusenejsich” strelcov by som velmi nebral do uvahy,mne sa to pripada ako nudzove riesenie ak ma niekto jednu flintu v malom kalibri a chce s tym polovat vsetku zver.

                    #2591
                      @saris

                      Ja som nepísal…..všetkú zver. Srnčia a diviačia zver do tých 60 kg. Určite nie jeleniu a vatšie diviaky

                      #2592
                        @remington223

                        s kamaratom sme si kupili Ižky v tomto kalibri podla jeho skusenosti presny zasah na komoru srnčia vyskoči meter do vyšky a ostava v ohni moja skusenosť lanštiak cca40kg zasah na hlavu ostal ležať na mieste len ho metalo druhov ranou som dostreloval možno aj zbytočne použivali sme strelivo SB 3,6g poloplašť.na lišku som použil SB 3,6g celoplašť strielal som po nej v behu bez evidentneho znakovania našiel som ju na druhy den 50metrov od nastrelu bola prašiva tak z dohladavkou som neponahlal a nenašiel som farbu to ma trošku pomylilo,kamarat použiva na lišky to iste strelivo dve lišky komora minimalny odbeh cca2metre množstvo farby ,nastrelovy a vystrelovy otvor minimalny. remington dobry kaliber na srnčiu a škodnu a diviačiu do 60kg na tažšie kusy by som odporučal silnejši kaliber.

                        #2593
                          @remington223

                          vymeniť strely sierra za SB asi nestači???aky prach a v akej gramaži použivaš???

                          #2595
                            @lovec

                            Kazdy nech robi ako chce.Ja pouzivam 223 len na srncie,skodnu a hlavne na strelnicu.Nema zmysel to velmi rozoberat,pretoze ten,kto s tym musi lovit aj vacsiu zver sa toho bude drzat zubami-nechtami.Dobre vies,ze aj 40-60kg diviacik je schopny odist dost daleko aj zo zasahom z “dospeleho” kalibru.Ide to aj s 223R,ale je to istota? A strielanie na hlavu a na krk ja neuznavam-na ziadnu vzdialenost.

                            #2596
                              @lovec

                              Konkretne pre tuto Sierru davam Accurate 2520.Presnu navazku ti teraz nenapisem – je to okolo 25grs,je komprimovana – ,ale ta je pre kazdu zbran ina.Takisto to plati aj pre dlzku naboja.Co mne lieta “jednou dierou” bude tebe rozhadzovat a naopak.

                              #2597
                                @remington223

                                okrem remingtona mam 308 winchester,mať len remington nestači…..

                                #2598
                                  @jaro1

                                  remington223 napísal:

                                  okrem remingtona mam 308 winchester,mať len remington nestači…..

                                  Áno, máš jednoznačne pravdu.

                                Zobrazuje sa 15 príspevkov - 1 až 15 (z celkového počtu 25 )
                                • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.