• This topic has 24 odpovedí, 9 hlasov, and was last updated 03.04.2008/17:37 by .
Zobrazuje sa 10 príspevkov - 16 až 25 (z celkového počtu 25 )
  • Autor
    Príspevky
  • #2611
      @saris

      Ja mám tiež 308W. Aj keď pravdu povediac, vätšinou chodim vonku s 223. Na vätšie ako 50kg diviačika by som si asi netrúfal vystreliť.

      #2612
        @jaro1

        saris napísal:

        Ja mám tiež 308W. Aj keď pravdu povediac, vätšinou chodim vonku s 223. Na vätšie ako 50kg diviačika by som si asi netrúfal vystreliť.

        Ále, len sa neboj. Keď mu dobrú p..j..š na blízko, len tak sa prekopÅ•cne.

        /prosím o prepáčenie/

        #2613
          @yegi

          Kamarátovi vyšiel diviak,60-80kg na 80m,namieril na komoru, strelil,počul tresknúť do zveri.diviak nič, pobral sa smerom k nemu, na 40 m ranu opakoval, mieril na hruď, taktiež počul náraz strely, diviak zastal a pomaly sa pobral do lesa bez značenia.Nakoľko bolo ešte svetlo, kamoš prezrel oba nástrely a nič.Skúsil aj so psom a bez úspechu.Nakoniec sme zistili, že diviak vyšiel z lesa z kaliska, pravdepodobne bol obalený blatom, takže tá ľahká gula sa mu na kožu asi nedostala.

          #2614
            @milos49

            Yegi nebolo to blato, skor si myslim, ze kamarat netrafil. Ten naraz co pocul, bola pravdepodobne ozvena. Na 80 m ma aj takato lahka strela dost energie, aby prerazila vrstvu blata.

            #2632

              223 mám asi 20 rokov. Môžem povedať, že v rukách dobrého strelca veľmi účinná zbraň praktický na všetky druhy zveri, mimo diviačej. Avšak treba byť nielen dobrý strelec, ale aj zodpovedný a lov na jeleniu nad 100 kg by som neodporúčal ani dobrým strelcom. Na jeleňa predsa nepoľujeme s 222,223 Remingtonom.
              Čo sa týka diviačej, tak je to absolútne nevhodná zbraň. Zo začiatku sa mi niekoľkokrát stalo /nie vždy/, že mi odbehol po komorovej rane aj lanštiak, vždy som to dával za vinu optike, ale po prekontrolovaní bolo všetko v poriadku, čo mi nijako nešlo do hlavy. Až raz som na spoločnej znovu vystrelil na lanštiaka ten sa len mierne vytočil smerom k susedovi, ktorý ho dostrelil 7×64 – kou.
              Pri odieraní sme zistili, že moja rana bola presne v komore, ale tak, že ledva prešla kožou, bola tam len krvná podliatina a stlačená strela tesne pod kožou.
              Odvtedy považujem lov diviačej remingtonom za veľkú nezodpovednosť.

              #2633
                @saris

                aké náboje si používal??? celoplášte alebo poloplášte?

                #2634
                  @jaro1

                  saris napísal:

                  Ja na škodnú používam SB 3.6g. Skúšal som aj Federal 3.6g. Škodná mi dosť odbiehala. Na srnčiu je to OK. Výstrelna rana vo veľkosti 10 korunačky. Diviačiu som s tým ešte nestrelil. Čo mi radili skúsennejší strelci : u 223 rem. používať strely presne opačné ako pri vätších ráži. Na škodnú poloplášte a raticovú celoplášte. Mne sa to zatiaľ osvedčilo

                  Áno, celoplášte 223 sa používajú dlho na raticovú zver. Vysvetlenie u tejto “rýchlej ráže” je také, že táto strela po náraze sa “preklápa”, prevaľuje, čiže zasahuje tkanivo, resp. vnútorné orgány najväčšou možnou plochou. Teda správanie celoplášťovej strely 223 je úplne iné, ako pri pomalších a ťažkých strelách. Mal som 222Rem – 3 nie. Čiže viem, o čom hovoríš.

                  #2754
                    @perazzi

                    ja nechcem nikomu brat jeho nazor,ved každý ma právo na ten svoj,mam odstrielane veľa ale podla mna je rem223 to naj to som našiel…máme polovny revir kde sa poluje na drobnú zver a srnciu…a nic ine by som v tomto revire nechcel a ani nepotrebujem bo tato zbran dokaze uspokojit vsetky potreby….co sa týka rozbijania vzdy je to mensie ako napr pri 300win mag…prefektne sa s tym striela a je to neuveritelne presna a rýchla ráž.

                    #2933
                      @saris

                      aké strelivo používaš?

                      #2936
                        @perazzi

                        Skušal som vela nabojov….ci uz to boli SB,winchcestar a podobne….nasiel som lacne naboje na skodnu a to su prvy partizan srbskej výroby…tieto naboje su neni zname ale musim ti povedat ze mam odskusane ze ked trafim lisku tak je povacsine nevoem poskladat…su presne a som s nimi spokojny a hlavne cena je vyhovujuca…nech mi kazdy hovori co chce to co dokaze PP nedokaze ani SB…ale to je len moj osobny nazor..

                      Zobrazuje sa 10 príspevkov - 16 až 25 (z celkového počtu 25 )
                      • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.