baterkynoze
banner barracuda 2013 

baner_155x122

kruty2b

Môj prvý srnec.

srnec333
Prvý úlovok sa navždy zapíše do pamäti a nikdy naň nezabudneš. Stalo sa to pred dvomi rokmi. S priateľom som sa vybrala na postriežku. Prešli sme asi 5km a trošku popŕchalo. Už ma aj boleli nohy, ale priateľ ma ťahal na miesto kde mal srnca už dlhšie vypozorovaného. Mala som povolenku na druhú vekovú triedu a na pleci novučkú Saverku.
 

Sadli sme si na okraj lesíka a čakali sme. Pozrela som sa na hodinky, ručičky ukazovali presne 16 hodín. Pred sebou sme mali čerstvo pokosenú lúku. Asi po 20 minútach vyšla srna, bola asi nervózna, stále vetrila a stále bola napätá. Boli sme od nej asi 90 až 100 krokov. Po chvíľke sa upokojila a začala sa pásť. Pozerala som sa na ňu cez ďalekohľad dosť dlhú chvíľku a v tom som si všimla že asi desať krokov od nej v lese je vidieť hlava srnca. Bol veľmi opatrný, z lesa mu trčala len hlava a aj on stále vetril. Priateľ si ho už všimol tiež a pozoroval ho. O chvíľku mi potvrdil, že je to ten srnec na ktorého čakáme. Opatrne som si pripravila guľovnicu a hľadala som si oporu na strielanie. Oprela som si ju na o rázcošku a pohľadala srnca v puškohľade. Chvíľku som ho pozorovala a dúfala že nezostane len v lese, ale podíde von na lúčku za srnou. Stalo sa. Začal sa pokojne pásť a bezstarostne strihal ušami. Prišiel môj čas, bola som tiež trošku napätá, bola to predsa moja prvá rana na zver. Priateľ ma povzbudzoval a tak som sa upokojila. Namierila som na komoru a stlačila spúšť. Bááác.... Na streľbu som bola zvyknutá zo strelnice, takže som si bola istá, že som trafila. Srnec však odbehol. Priateľ sa na mňa vyčítavo pozrel a spýtal sa či som trafila. Moja odpoveď bola jasná. „Áno" Zaistili sme zbrane a podišli sme na miesto nástrelu. Na nástrele sme našli krv. Takže už aj priateľ vedel že som trafila. Začali sme ho hľadať, ale netrvalo dlho a našli sme ho už zhasnutého asi 30 krokov od nástrelu. Priateľ bol pyšnejší ako ja, a ja som samozrejme bola šťastná ako blcha. To bol môj prvý úlovok. Dnes mám jeho trofej zavesenú na chodbe a vždy keď idem okolo nej, tak si presne spomeniem na tento môj prvý úlovok.

Autor:
Adelka33


 

info_admPridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Mohlo by vás zaujať

Vyhľadaj na stránke

Prihlásiť

Zaregistrovať
podat inzerat zadarmo

Nájdete nás aj na Facebooku

Nové komentáre fotiek

  • alexander: "Klobúk dolu"
  • HunterJan: "Lovu zdar !"
  • polovnickydvor8: "hallo
    pokial viem na slovensku s..."

Používatelia stránky

Stránku si práve prezerá 342  neprihlásených návštevníkov.
Heslom sa prihlásil:

  • urgela

Napíšte nám

podnety2

xxzver, zviera, jelen, diviak, srnec, medved, liska, zajac, bazant, priroda, les, strom, luka, pasienok, teren, pribeh, poviedka, poviedky, rozpravky, vtip, kniha, kazatelna, posed, krmelec, krmitko, 4x4, malorazka, gulovnica, brokovnica, vzduchovka, zbran, pistol, buchacka, strelivo, strielat, strelby, pretek, trapp, parkur, naboj, strela, monolit, rws, sb, sab, sellier, bellot, federal, tsx, ttsx, lapua, zakon, vlastník, ochrana, optika, dalekohlad, puskohlad, kolimator, montaz, svenk, otocna, ocelova, weaver, horar, diskusia, diskusni, forum, fórum, chat, pokec, nazor, hunter, polovnik, polovnictvo, polovačka, polovanie, lov, lovec, myslivec, honitba, odstrel, poplatkovy, polovník, zdruzenie, PZ, SPZ, fotografie, fotky, foto, video, inzercia, inzerce, inzeraty, predam, prodam, kupim, koupim, baterka, svietidlo, príbehy, poviedky, frir, termokamera, nocne videnie, atn, pulsar, apex, scout,