www.horar.sk

stránka o poľovníctve, zbraniach a prírode...

Články

Poviedky  ♦  Zbrane  ♦  Film  ♦  Lov  ♦  Chov  ♦  Predajcovia  ♦  Servis  ♦  Optika  ♦  Zákony 

Blaser R8

clanok_Blaser_R8_logo
Posledných 15 rokov pretrvávala jedna otázka ohľadom guľovnice Blaser R93.Ako môže byť tento technicky dokonalý model posunutý do novej éry? Odnímateľný zásobník bol úlohou číslo jedna. Blaser našiel perfektné riešenie - ergonomické a pohodlné pre používateľa.

 

 

 

 

clanok_Blaser_R8_cSpúšť ako kľúčový faktor v precíznosti a jej bezpečnej funkčnosti za akýchkoľvek extrémnych podmienok, bola veľkou konštruktérskou výzvou, ktorá bola brilantne zvládnutá.V snahe spraviť streľbu z R8 tak komfortnú a bezpečnú ako je len možné, Blaser kládol nesmierny význam na optimalizovanie zásobniku, ktorý dosahu novú úroveň dokonalosti.Blaser vynaložil veľa námahy aby dosiahol maximálny technický výkon bez kompromisov v dokonalom štýle a dizajne. Zanietenie Blaseru pre výrobu zbraní sa perfektne odráža v dynamických ale elegantných rysoch R8.Sústredenie na opakovanie: Priame opakovanie v ideálnej streleckej pozícii zaručuje uvoľnený postoj v situáciach, ktoré vyžadujú rýchlu reakciu na streľbu. Záver sa nachádza v ideálnej ergonomickej pozícii priamo nad poistkou spúšte. Puška a oko zostávajú zacielené na cieľ, a tým poľovník získava čas presne zamieriť na cieľ a zaisťuje perfektný zásah.

 

clanok_Blaser_R8_bVýmena zásobníku "na slepo": Tlačidla zásobníku sú umiestnené hneď nad spúšťou a preto môžu byť obsluhované "na slepo". Po súčasnou stlačení tlačidiel po oboch stranách sa zásobník uvoľní priamo do druhej ruky. Ak je to potrebné, druhý zásobník môže byť vložený v priebehu sekundy. Zásobník sa plní vkladaním nábojov zvrchu, preto nie je potrebné tlačiť náboje zospodu medzi spery zásobníka. Preto môže byť zásobník ľahko plnení, dokonca aj keď je vložený v zbrani, čo je obrovská výhoda pre aktívnych poľovníkov. Kapacity zásobníkov - mini kaliber - 5+1, štandartný kaliber - 4+1, magnum kaliber - 3+1.Osvetlené ovládanie: Voliteľné príslušenstvo - iC Illumination control v kombinácii s puškohladom Zeiss iC spája osvetlenie krížu puškohladu s ovládaním pušky. Pri napínaní R8 , sa automaticky aktivuje osvetlená bodka v intenzite ktorá bola nastavená ako posledná. Po napnutí úderníku je nabitá zbraň pripravená na streľbu a Zeiis iC je pripravený na mierenie.


Precízna spúšť Blaser: Vďaka excelentnej spúšti charakteristickej cvaknutím, a extrémne krátkym spúšťacím časom, je myšlienka strelca vystreliť premenená na presný zásah. Spúšť R8 sa okamžite zastaví „cvakne ako sklo". Spúšť je k dispozícii v dvoch verziách – 1,5lbs a 2,5lbs, a tak si môžete vybrať tú ,ktorý vám najviac vyhovuje.


Faktor úspechu – pažba: Priama línia usmerňuje spätný náraz horizontálne na rameno. Zásluhou zvýšenia stability je spätný náraz v podstate redukovaný. Vďaka ostrému uhlu, podpora dlane a zreteľnému odliatku, pištoľové uchopenie R8 je pohodlné pre pozíciu ruky, ktoré dovoľuje kontrolovanú streľbu a lepšie strelecké výsledky.


Radiálny zamykací mechanizmus Blaser: Extrémne silný zámok koncentrovaný priamo do hlavne bez točivého pohybu. Okrem uloženia hlavne a kvality, radiálny uzamykací mechanizmus Blaser rozhodne prispieva k neprekonateľnej presnosti.


Manuálny napínací systém: R8 ponúka možnosť bezpečnej posliedky so zásobníkom v zbrani, bez akejkoľvek šance na zlyhanie vďaka manuálnemu napínaciemu systému. Bez toho aby ste ruku dali dole z pažby môžete potichu posunúť napínačik dopredu čím napnete úderník a zbraň je nabitá a pripravená streľbu v správny okamih. Pre vybitie stačí napínačik jemne zatlačiť dopredu a nechať ho skĺznuť dozadu, čím sa úderník dostane do neutrálnej pozície a zbraň nemôže vystreliť.Na bezpečné otvorenie záveru, je potrebné potlačiť napínačik trochu dopredu – asi 3mm, do prvého náznaku odporu, čím sa záver odomkne. Tento jemný pohyb zbraň nenabije.Manuálny systém nabíjanie Blaser sa za polstoročie používanie stal jedným z najbezpečnejších systémov ,ktorý je používaný v poľovníckych zbraniach.

 

clanok_Blaser_R8_a

 

Krátka a poľovnícka: Unikátny dizajn zásobníku R8 umiestneného priamo nad spúšťou umožňuje aby bola zbraň o 9cm kratšia ako konvenčné poľovnícke zbrane.


Perfektne vyvážená: Kombinácia celkovej dĺžky, váhy a vyváženia vytvára nový štandard pre opakovacie pušky. Rovnomerné rozloženie hmotnosti umožňuje rýchlu manipuláciu a okamžité zamierenie.


Bezpečne uložená a pripravená v zlomku sekundy: V situáciách keď je potrebné zbraň prepraviť na dlhšiu vzdialenosť , je pohodlnejšie zbraň rozložiť a uložiť do kufríka. Ak je to potrebné puška môže byť zložená v priebehu niekoľkých sekúnd bez vplyvu na presnosť.


Uzamknutý zásobník: Dve tlačidlá na uvolnenie zásobníku chránia zásobník pred mimovoľným vypadnutím. Naša inovácia sa tu však nezastavila. Je zakomponovaná aj uzamykacia jednotka pre poľovníkov, ktorý preferujú nemeniteľné zásobníky.Keď zásobník zamknutý v zbrani, a je otvorený záver, je možné ho nabíjať zvrchu.Každý zásobník je dodávaný s ochranným puzdrom, ktorý ho ochraňuje pred špinou, ak je uložený mimo zbrane. Keď je zásobník vybratý zo zbrane, komora zásobníka môže byť uzavretá s krytom ktorý je súčasťou dodávky.


Ochrana: Všetky kovové časti R8 sú vyrobené z nehrdzavejúceho materiálu alebo inak ochránené proti korózii. Uzavretá konštrukcia R8 je prevenciou pred zašpinením zbrane.


Desmodromický spúšťový mechanizmus: Kritické miesto medzi strelcom a puškou je spúšť. R8 ponúka ďalší skok v technológii. Po prebitý sa spúšť mechanicky resetuje. Táto inovatívna vlastnosť sa nespolieha na resetovanie spúšte po streľbe. Táto dôležitá vlastnosť ponúka neprekonanú spoľahlivosť v extrémnych podmienkach ako je mrznúci dážď a fúkajúci prach.


Poľovanie v každom kúte sveta: Nie je lepšia možnosť pre poľovníka ,ktorý chce používať jednu pušku kdekoľvek na svete. S kalibrami od .222rem až po .416 Rem. Mag nie sú žiadne limity pre Váš Blaser.


Viaceré puškohlady na jednej hlavni: Každá hlaveň je opatrená originálnou montážou Blaser, čo dovoľuje striedať na jednej hlavni viacero puškohladov.


R8 sa dodáva vo verziách Standart, Luxus, Black edition, Attache, Baronesse, Safari, Safari Luxus a Safari Black edition.

http://www.youtube.com/watch?v=fmc7HgrZsxA

 

Autor: Emil Jurkovičinfo_adm

 

 

Komentárov  

+1 #7 Odp.: Blaser R8sb13 2014-02-09 09:49
je to len zavist niekto poluje z CZ a podobnymy hovadinamy a iny si moze dovolit BLASERA je to cele len o tom
+1 #6 blasser r8frido 2014-02-05 20:23
m.krutý a traper 1 vidím že ste velmi zaujatý voči blasseru r8 a riadite sa heslom jedna baba povedala,nemáte so zbraňou žiadne praktické skúsenosti a možno ste ju nemali ani v ruke.Treba si ju najskôr vyskúšať prakticky vystreliť niekolko rán a potom ju kritizovať.
+1 #5 Odp.: Blaser R81lubos 2011-10-25 17:02
Sama jedovatost.... Kupil som si ju v prevedeni profesional , bez graviru. Jeden spolahlivy prepracovany system-viac k tomu niet co dodat!...
R8 nepotrebuje reaklamu, a ak si clovek zvykne na iny system, aky bol zauzivany dlhe roky, je to nieco, co NIKDY NIKTO nepochopi, pokial s tym nepoluje. PUNKTUM
-1 #4 .....traper1 2011-10-24 11:51
áno, je to skrátka len reklama...
#3 m.krutý 2011-10-05 01:57
nie nemám.......... ......nie je to žiadna špička ani unikát a ani konštrukčná dokonalosť a pod., pracovný štandard vyššej triedy - to sú slová ktoré si zaslúži.
+2 #2 tajfiJaroD. 2011-10-01 17:40
Skús najprv odpovedať na otázku, či máš s oboma týmito zbraňami osobné skúsenosti ?
-1 #1 Odp.: Blaser R8m.krutý 2011-09-29 00:43
Bol by som veľmi rád, keby mi už niekto vysvetlil dokonalosť tejto zbrane voči takému : Mauser 98k. Som veľmi zvedavý aký úžasný je tento systém. Poprosím tých ktorý považujú úžas za drevo a gravír nech nepíšu. týka sa to konštrukcie. Rád si prečítam.

Komentáre môžu pridávať len prihlásení užívatelia.

staršie články sa nachádzajú na nasledujúcich stranách
 

Reklama

Prihlásenie na stránku

Nové komentáre k foto

Fázy mesiaca

Práve tu je 221 návštevníkov a žiadni členovia on-line